Co blázníte?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 6. 5. 2011 16:43

Co je dneska za den? Dnes na mojí cestě autem (16 km) při mě byly snad všichni svatý, třikrát se mi stalo že jsem měl auto v protisměru. Vždycky jsem uhnul jen tak tak.
Za takovéhle nebezpečné předjíždění bych odebíral řidičáky namístě.
Chtělo by to policejní kontroly na každém 10. km. A české policajty bych vyměnil za německé - přísnost musí být.

Předem se omlouvám za můj "výlev". Ale potřeboval jsem si trochu ulevit.

Všem slušným řidičům přeji mnoho km bez nehod.
vaclavbarak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JackNO.1 6. 5. 2011 17:30

Ty jsi dneska poprvé vyjel na české silnice nebo co? :-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 5. 2011 17:31

ne, poprvé jel po dálnici ku Praze v pátek odpoledne v protisměru
anonymni

Odeslat příspěvekod Mrak 6. 5. 2011 17:39

+1 :D :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 5. 2011 17:59

Jsou dny, kdy mám taky pocit, že jsou silnice plné šílenců, a nejezdím v protisměru. Ale chtít víc policajtů? To bych mohl chtít víc politiků.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 6. 5. 2011 18:09

Když už jsi měl potřetí auto v protisměru, tak sis mohl konečně uvědomit, že by sis měl rozsvítit světlomety. :-)
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod Heini 6. 5. 2011 18:54

Je zvláštní, jak se to někdy nakupí, mně onehdá jednou během asi 10km málem vytlačil debil při přejíždění z pravého do levého pruhu na dálnici (já jel v tom levém), po sjetí z dálnice si pak druhej spletl odbočovací pruh s dvoupruhem a při zjištění toho to prostě strhl na mně. No a do třetice při jízdě lehce nad 100Km/h na okresce mně předjížděl nějaký váhavý střelec v pětkovém BMW a aby se nesrazil s protijedoucím, tak jsem musel zase na brzdy. Asi jej to vyplašilo, takže pak jsem se za nim musel táhnout asi 15km, předjet se nedalo... Prostě někdy se to sejde.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář

Odeslat příspěvekod JackNO.1 6. 5. 2011 18:55

Víc policajtů bych taky schvaloval. Ale chlapci by se nesměli věnovat obvyklé buzeraci, nýbrž by měli preventivně postávat na skutečně nebezpečných místech, hlídat na dálnici zdržování levého pruhu, v zácpách kontrolovat blokování zipu, postávat na křižovatkách a odchytávat jejich zasírače (tzn. ty paka, který zaserou křižovatku i když je jasné, že z ní včas neodjedou), pacifikovat cyklisty a chodce, kteří si na silnici a přechodech dělají co chtějí, atdatd.

Jo, to by byl ideální svět :-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod JackNO.1 6. 5. 2011 18:57

Ale jinak jo, je to nárazový. Já jezdím denně SY-Brno-SY a někdy neřeším žádnej průser třeba 2 týdny a jindy potkám 5 debilů za jednu cestu...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod Heini 6. 5. 2011 18:59

To pak chce pevné nervy, aby člověk zachoval klid, někdy je asi lepší zastavit a trochu se vydýchat, aby pak člověk sám neudělal nějakou hovadinu.

Heini
Inventář

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 6. 5. 2011 19:08

JackNO.1 píše:Víc policajtů bych taky schvaloval. Ale chlapci by se nesměli věnovat obvyklé buzeraci, nýbrž by měli preventivně postávat na skutečně nebezpečných místech, hlídat na dálnici zdržování levého pruhu, v zácpách kontrolovat blokování zipu, postávat na křižovatkách a odchytávat jejich zasírače (tzn. ty paka, který zaserou křižovatku i když je jasné, že z ní včas neodjedou), pacifikovat cyklisty a chodce, kteří si na silnici a přechodech dělají co chtějí, atdatd.

To je jako blbost, aby odchytávali policajti někoho v křižovatce, to musíš snad i sám uznat. V křižovatkách nebývá místo ani na to, aby si tam policajti někde zaparkovali služební vozidlo, natož ještě aby tam odchytávali jiná auta. Ta samá blbost je, aby policajti postávali nebo odchytávali někoho v nebezpečných místech, to snad ani nemyslíš vážně. Policajti naopak musejí vybírat k silniční kontrole vozidel taková místa, kde je to vzhledem k silničnímu provozu bezpečné a to hlavně pro ně. Dokonce na to snad existuje i nějaký závazný pokyn policejního prezidenta.
Naposledy upravil ultima__ratio dne 6. 5. 2011 19:10, celkově upraveno 1
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod Heini 6. 5. 2011 19:10

Však píše, že by to byl ideální svět, to neznamená, že všechno z toho je možné ;-)

Heini
Inventář

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 6. 5. 2011 19:12

Ideální svět by mohl být také klidně bez aut. :-)
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod hobitt 6. 5. 2011 19:27

a bez MP.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod JackNO.1 6. 5. 2011 19:32

ultima__ratio píše:
JackNO.1 píše:Víc policajtů bych taky schvaloval. Ale chlapci by se nesměli věnovat obvyklé buzeraci, nýbrž by měli preventivně postávat na skutečně nebezpečných místech, hlídat na dálnici zdržování levého pruhu, v zácpách kontrolovat blokování zipu, postávat na křižovatkách a odchytávat jejich zasírače (tzn. ty paka, který zaserou křižovatku i když je jasné, že z ní včas neodjedou), pacifikovat cyklisty a chodce, kteří si na silnici a přechodech dělají co chtějí, atdatd.

To je jako blbost, aby odchytávali policajti někoho v křižovatce, to musíš snad i sám uznat. V křižovatkách nebývá místo ani na to, aby si tam policajti někde zaparkovali služební vozidlo, natož ještě aby tam odchytávali jiná auta. Ta samá blbost je, aby policajti postávali nebo odchytávali někoho v nebezpečných místech, to snad ani nemyslíš vážně. Policajti naopak musejí vybírat k silniční kontrole vozidel taková místa, kde je to vzhledem k silničnímu provozu bezpečné a to hlavně pro ně. Dokonce na to snad existuje i nějaký závazný pokyn policejního prezidenta.

Šmarja, zapoj mozek aspoň trošičku :oboze

Proč by měli odchytávat přímo v křižovatce nebo přímo v nebezpečném místě? Copak nemůžou zastavovat o 100metrů dál (v případě že tam je nějaký vhodný místo a mají výhled) a nebo postavit jednoho panáka s vysílačkou do pangejtu nebo na chodník a odchytnout si to třeba o kilometr dál, nehledě na to, že pokud o tom nevíš, existují i taková zařízení jako kamery apod.?

Mimochodem jsem nikde nepsal, že by si policajti měli odstavit auto v křižovatce a nebo v nějakém nebezpečném úseku stát tak, aby ohrožovali provoz. Ale příště se to speciálně pro Tebe pokusím napsat zcela jasně a srozumitelně i pro méně chápavé jedince :mrgreen:
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Další stránka