Vyber notebooku - opet

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 4. 5. 2011 17:43

12" nebo 13" matny display
alespon 6 hodin - takze ulv nebo culv
co nejmensi - pokudmozno bez opticke mechaniky
moznost plnohodnotne dockstation
alespon dva digitalni graficke vystupy na dockstation a digitalni zvukovy vystup

no zatim jsem nasel
Dell Latitude E4200 - ten jsem mel uz asi pred dvema lety a vcelku me vyhovoval velikosti, ale vykon a vydrz stoji zaprd. Hlavne ta nizka vydrz na baterii me vadila.
hp probook 6330 - zbytecne tlusty, mala vydrz

Ocekaval jsem nejaky vyvoj, hlavne u toho dellu, protoze ta e4200 by uz za ty roky upgrade podle me snesla :)

To vazne neni nic jineho? :( Takhle bych snad radsi ozelel dock a koupil klasickej timeline/timelineX za mene nez polovinu s vyssi vydrzi a vykonem.
Naposledy upravil evlo dne 4. 5. 2011 19:41, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 4. 5. 2011 19:09

Přidávám se k dotazu a zároveň rozšiřuji požadavky:
možnost běžné VGA (=D-SUB) výstupu (nebo existují nějaké redukce?). Abych připojil projektor.
NBD nebo obdobné

Je smutný, že když se podívám na trh, tak se v podstatě nic takového neprodává.
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 5. 2011 19:34

existuji redukce

gigabyte prodava jakysi 14" notebook co by byl docela vklidu, ale ten vypada docela nic moc, ale hlavne o tom neni nikdy zadne poradne info, takze nevim jestli nahodou neni potreba notebook pred zadokovanim vypnout - coz nekde psali. Celkove to ma k idealni veci stale velmi daleko.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip.S. 4. 5. 2011 20:18

Volba je velice jednoduchá a to Lenovo ThinkPad X201, pokud jsi ochoten čekat přibližně měsíc tak X220.
Kvalitnější provedení snad neexistuje, nehřeje, je možnost "neomezené" záruky, má dokinu, vyměnitelné baterie ve čtyřech kapacitách, má spoustu excelentních továrních utilit a hlavně je téměř nerozbitný.
X220 dá na baterii přibližně deset hodin.
Plnotučný procesor, žádné ULV.
Nasvícená klávesnice.
TrackPoint.

Tady máš recenzi:
http://www.engadget.com/2011/03/18/leno ... 20-review/
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-x220 ... 236180.htm
Existuje i ve verzi "konvertibilní tablet".

Za málo. :D

Jinak MacBook Air 13" je taky bezva, zrovna z něj píšu.


Co se týká VGA-DVI-DisplayPort, redukce na VGA je buď v balení anebo stojí pár stovek.
Laguna III Grandtour GT 2.0T 2010
Golf VI 1.6TDI 2010
Filip.S.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 5. 2011 20:32

Ta X220 moc nevydrzi a teda, sice jsem to nepsal do pozadavku, velmi huci. Nebo si to pletu s x200? Kazdopadne baterie v milionu kapacitach me nezajima jakmile leze z profilu notebooku tak je to onicem.

EDIT: tak to byla asi x200, takze jak dlouho vydrzi ta x220 s tou i5 REALNE s baterii co necouha? Huci to?

Kazdopadne teda musim uznat, ze i presto, ze je to v tom, pro me, hnusnem designu IBM, je to zatim asi nejvhodnejsi vec.

BTW ibm pro me nerozbitne neni, jen vydrzi funguovat rozbite a mezi lcd a plastovym vrskem maji ty drazsi modely vyztuhy no.
Naposledy upravil evlo dne 4. 5. 2011 20:38, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 5. 2011 20:37

Spotrebak, vubec bych to neresil a koupil prvni vyhovujici v akci...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip.S. 4. 5. 2011 20:45

X220 je úplná novinka, na český trh dorazí v průběhu května-června.
Na stole mi teď leží půjčený předprodukční vzorek z Německa. Na baterku (co nevyčuhuje) dá sedm až osm hodin netu se staženým jasem napůl.
Žádné Lenovo X nikdy nehučelo, tyhle notebooky mají silně naddimenzované chlazení. A opravdu nehučí, větrák se při pouštění youtube HD roztočí, ale pořád to není nic rušivého.

Škoda, že se ti nelíbí, má mezi lidmi dost dobrou image. Rozhodně lepší, než plasťáky. A mimochodem, je z uhlíkových kompozitů, když ti upadne, jen si trochu pofňukáš nad poškrábaným pogumováním a zdrbaným rohem a jedeš dál. :-)

JardaB píše:Spotrebak, vubec bych to neresil a koupil prvni vyhovujici v akci...

On ti pak poděkuje, až bude řešit:
přehřívání
náhodné HW chyby
degradovanou baterii
blbou klávesnici a ještě horší touchpad
To vše za rok s TimelineX. :-\
Laguna III Grandtour GT 2.0T 2010
Golf VI 1.6TDI 2010
Filip.S.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 5. 2011 20:50

Tak to ta konkretni X200 co jsem s ni delal je asi nejaka vadna no :). Treba ten timeline je pro me tak trochu zazrak za ty penize (CULV obecne je), ale holt chci trochu vic :(

Nelibi se mi, ani ho nenabizi v ruzove, proste by to bylo totalni zatraceni vzhledu na ukor pouzitelnosti.

No uvidime co kdo jineho objevi, co jsem se dival sem http://www.cdw.com/shop/products/Lenovo ... TF_2331200 tak cena je hodne pekna. A jsem to ochotny navic oproti timeline za ten dock zaplatit :)

Je take pravda, ze kdyz bych potreboval vic nez 7 hodin vydrze, tak to bude v situaci o ktere budu vedet dopredu a budu ochotny tam strcit couhajici baterii (s kterou se stejne nejspis neda dockovat).

Ad mba - souhlasim, ze je fajn, sam jsem ho vybral matce abych nemusel nikdy resit zadne problemy s pc v rodine :) - ale dve lcdcka k nemu nepripojim a vydrz na baterii je taky nejak uzasna (nepise o samotne vydrzi baterie :) ). I s tou odolnosti mas vlastne pravdu - kdyz jsem nedavno v supliku hledal notebook co bych pouzil na diagnostiku auta, tak jediny co drzel v kupe a fungoval byl T30.

EDIT: koukam, ze to ma dokonce ipsko. Tak to jsem vazne zvedavej jestli nekdo najde nejakej hezci notebook :)
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mager 5. 5. 2011 06:50

evlo píše:No uvidime co kdo jineho objevi, co jsem se dival sem http://www.cdw.com/shop/products/Lenovo ... TF_2331200 tak cena je hodne pekna.

ta cena u nas bude predpokladam vypocitana takto:
(cena v usa v $) x 2 = cena v europe v eur
cize 1500-2000 eur
ale inac suhlas. lenovo x201 je v tej kategorii asi najlepsi
mager
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 5. 5. 2011 08:27

Dock bych neresil a bral nove TimeLine X.
Na baterii daji az 9hod a maji kovove sasi + dostatek vykonu.
Mas moznost 2 vystupu...HDMI a VGA.

Nebo klasika Lenovo E420
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=90068
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 5. 2011 10:11

Koukam, z srovnatelny timeline http://www.cdw.com/shop/products/Acer-T ... 01627.aspx stoji na te strance jen o ~150$ min :)

mager: X201 je oproti te X220 kram (moje zkusenost s jednim kusem bud x201 nebo x200), je to kram sam o sobe. Ale podle recenzi je ta X220 dobra - napr. na tom engadgetu je to i napsne, ze to sice jako ta x201 co byla nic moc vypada, ale je to uplne neco jineho.

orgasmic: 1. normalni prispevek? Ano timeline ma vetsi vydrz na baterii, ale 1920x1200 pres analog nechci - posledne kdyz jsem to zkousel, tak pres to jezdili prouzky \:
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 5. 5. 2011 12:33

Taky se poprve normalne ptas ;)

Jestli potrebujes vystup na dva monitory v digi kvalite, tak budes muset zvolit vetsi uhlopricku. U techto prcku se s tim moc nepocita ;)
Hned budes mit poradny vyber.

U novych grafickych karet je VGA vystup pri FullHD v pohode.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 5. 2011 13:26

Nez vetsi uhlopricku v peknem designu to si radeji koupim x220.

Mozna, ze je u novych VGA vpohode, ale riskovat to proste nechci, to me za to nestoji.

Ony notebooky s vetsi uhloprickou byvaji i tlustsi a pokud nejsou tlustsi, tak zas nemaj potrebne vystupy/dock.

Nicmene koukam, ze uz jsem s 1900x1200 stejne na limitu a kdyz si koupim vetsi lcd tak budu nadavat - viz. http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... MIGR-72871

Nikdy me to nedoslo, ale to chci opravdu takove "bleeding edge" zarizeni, ze musim cekat dva mesice (+) nez bude vubec pro me vyhovovujici notebook v prodeji? To me prijde smutne.

Ten timelineX me prijde daleko hezci a mam i radeji ty jejich klavesnice - i kdyz teda oproti apple originalum jsou nic moc. Skoda hotl, ze to zas nedomysleli - asi vetsina kupujicich nechce dock.
Naposledy upravil evlo dne 5. 5. 2011 13:44, celkově upraveno 6
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mager 5. 5. 2011 13:29

mager
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 5. 5. 2011 14:16

Dock se ve vetsine pripadu dela jen k bussines tride notebooku. Kdyz chces takovy v dnesni dobe a novy v malem provedeni + vykon, tak si holt musis priplatit.

Jinak nechapu Tvou volbu notebooku. Kdyz to chces na 2 FullHD monitory, tak je jiste nebudes tahat s sebou. Tak si kup klasicke PC a nejaky notas na tahani.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků