motorová koloběžka

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 9. 12. 2019 12:52

Kolo, nebo babetu tahat do obchodu by mě taky nenapadlo, ale koloběžku kupodivu ano. A hlavně bavíme se o velikosti Xiaomi. Jsou i větší a ty už by opravdu obtěžovat mohly.
A když jsem před pár měsíci jel busem cca 25 km, tak nechtěli příplatek a ani nic nekafrali. S kolem, nebo babetou by se mi to těžko stalo.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 12. 2019 12:52

maXX_CZ píše:Ne, spis to paukazuje na tu schizofrenii, ze kdyz je neco o trochu mensi nez kolo, tak to je najednou neco uplne jineho. Realne je to spis blizsi babete. Videl jsi nekdy nekoho v obchodaku s babetou? Ja nikdy v zivote.
Realne je to horsi enz kolo, pac z toho klidne v tom obchodaku muze na zem kapat olej, nebo benzin (protoze to ma motor).

No nevim, jako ty mas predstavu o kolobezce, ale ja mam elektro kolobezku.
Chapu, ze te nadpis tematu vede k takove uvaze, ale bavime se o tomto:
Obrázek
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 9. 12. 2019 12:54

m.a.x.i.m.u.s píše:Kolo, nebo babetu tahat do obchodu by mě taky nenapadlo, ale koloběžku kupodivu ano. A hlavně bavíme se o velikosti Xiaomi. Jsou i větší a ty už by opravdu obtěžovat mohly.
A když jsem před pár měsíci jel busem cca 25 km, tak nechtěli příplatek a ani nic nekafrali. S kolem, nebo babetou by se mi to těžko stalo.

takze vyjimka ma platit jen na xiaomi kolobezku, na jine uz ne? Nebo kde ma byt ten limit? A treba Mondeky od Hondy muzu? to je taky velke jak ta kolobrnda... nebo kde je ten limit? A proc bys mel vubec dopravni prostredky brat sebou do obchodu?
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 12. 2019 12:54

goes píše:
mfilip píše:
goes píše:tak neni obvykle chodit nakupovat s kolem, mopedem ci dalsimi podobnymi vecmi. Proc by tam mela jezdit kolobezka? Jen proto, ze je mensi nez nakupni vozik?

Proc srovnavat kolobezku s kolem nebo babetou? Aha, ma to taky kola.
Ale to maji treba i nakupni tasky nebo choditka.

Promin i zakon stavit elektrickou kolobezku na uroven mopedu apod. tudiz jen proto, ze je to mensi se k tomu nebudu chovat jinak. Pokud jsi zvykly si tahat do bytu apod. kola a kolobezky s mopedy je to ok, je to tva vec, ale jinde to bezne neni.

Zcela jiste nebudeme srovnavat kolobezku s tim, kdyz ma nekdo nejaky predmet jako formu kompenzacni pomucky, kterou k zivotu nutne potrebuje.

Ale klidne si tam jezdi i autem, je to tva vec. Jen si taky uvedom, ze obchod nekomu patri a je na nem, jaka si udela pravidla.

Zakon stanovil elektrokolobezku na uroven kola. Ne mopedu apod. Kola.
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 9. 12. 2019 12:56

maXX_CZ píše:Ne, spis to paukazuje na tu schizofrenii, ze kdyz je neco o trochu mensi nez kolo, tak to je najednou neco uplne jineho. Realne je to spis blizsi babete. Videl jsi nekdy nekoho v obchodaku s babetou? Ja nikdy v zivote.
Realne je to horsi enz kolo, pac z toho klidne v tom obchodaku muze na zem kapat olej, nebo benzin (protoze to ma motor).

Z elektrické koloběžky, kterou tady řešíme, že může kapat olej, nebo benzín? :hm
goes píše:
mfilip píše:
goes píše:tak neni obvykle chodit nakupovat s kolem, mopedem ci dalsimi podobnymi vecmi. Proc by tam mela jezdit kolobezka? Jen proto, ze je mensi nez nakupni vozik?

Proc srovnavat kolobezku s kolem nebo babetou? Aha, ma to taky kola.
Ale to maji treba i nakupni tasky nebo choditka.

Promin i zakon stavit elektrickou kolobezku na uroven mopedu apod. tudiz jen proto, ze je to mensi se k tomu nebudu chovat jinak. Pokud jsi zvykly si tahat do bytu apod. kola a kolobezky s mopedy je to ok, je to tva vec, ale jinde to bezne neni.

Je mi líto, ale pleteš se. Žádný moped to ze zákona není. Je to kolo s pomocným motorem a máš se ze zákona chovat jako cyklista.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod goes 9. 12. 2019 12:57

ja nikde nepisu o tom, ze je to moped.

Jinak panove vy jste presne tak ukazka kokotu, kvuli kterym vznika v mnohych lidi negativni postoj k ruznym vecem. Proc cast lidi nenavidi tyto kolobezky? Ne proto, ze by jim vadily, ale kvuli kretenum vaseho typu, kteri se chovaji jak dobytci. Jezdi s tim jak prasata po chodniku, serou na provoz apod. tahaji to tam, kde to nema byt. A pak se desne divi, ze to nekomu vadi.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 9. 12. 2019 12:58

Ja mel na mysli motorovou.
Nicmene ani tohle mi neprijde jako uplne neco maleho a osobne by me to nenapadlo tahat do obchodaku (kde se sotva vyhnes i tak), samozrejme je to privetivejsi, to je jasne. Snad slozene v nejakem vaku do kosiku mi prijde ok varianta, jestli se bojis ze ti to nekdo cmajzne?
Treba el. kolobezka mi prijde vcelku smysluplna vec pro osobni prepravu, kdyz teda vynechame nakupovani, jeídlo, plavani a co ja vim kam vsude to beres ;)

Kradou se hodne?
Naposledy upravil maXX_CZ dne 9. 12. 2019 12:58, celkově upraveno 1
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 12. 2019 12:58

goes píše:
m.a.x.i.m.u.s píše:Kolo, nebo babetu tahat do obchodu by mě taky nenapadlo, ale koloběžku kupodivu ano. A hlavně bavíme se o velikosti Xiaomi. Jsou i větší a ty už by opravdu obtěžovat mohly.

takze vyjimka ma platit jen na xiaomi kolobezku, na jine uz ne? Nebo kde ma byt ten limit? A treba Mondeky od Hondy muzu? to je taky velke jak ta kolobrnda... nebo kde je ten limit? A proc bys mel vubec dopravni prostredky brat sebou do obchodu?

Hele goesi, do Notina jsem uz sel dovnitr s kolobezkou asi 3x. Mam teda cekat, ze takove zakazniky nechces,
na dvere das zakaz a poucis pordavacky, ze maji takove lidi vykazat z obchodu, protoze vedena kolobezka muze obtezovat jine zakazniky?

Jo jeste podotykam, ze mne v Notinu nikdo s kolobezkou zatim nevyhodil, naopak se mne jednou slecna vyptavala na detaily ke kolobezce. Doufam a verim, ze to takto v Notinu bude i do budoucna ... nebo ne?
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 12. 2019 13:01

maXX_CZ píše:Ja mel na mysli motorovou.
Nicmene ani tohle mi neprijde jako uplne neco maleho a osobne by me to nenapadlo tahat do obchodaku (kde se sotva vyhnes i tak), samozrejme je to privetivejsi, to je jasne. Snad slozene v nejakem vaku do kosiku mi prijde ok varianta, jestli se bojis ze ti to nekdo cmajzne?
Treba el. kolobezka mi prijde vcelku smysluplna vec pro osobni prepravu, kdyz teda vynechame nakupovani, jeídlo, plavani a co ja vim kam vsude to beres ;)

Kradou se hodne?

Tak vezmes ji do ruky a jdes, hned se ztratis, Odblokovani nebude velky problem. Zamkonut jde pouze za zadni kolo. Preni je plne.

Uvedom si jeste, ze ja s tou kolobezkou nemam jeste kosik = zabere mnohem mene mista nez nekdo, kdo s kosikem opravdu nakupuje. Ale presne tem hrotum a kktum, jak to nekteri nazyvaji, to proste vadi a budou pouzivat tento smesne nesmzslny argument ...
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 9. 12. 2019 13:02

uprimne nenapadalo mne davat na dvere zakaz vstupu s kolem, normalni clovek do obchodu s kolem ci obdobnym necim nevleze. Ale ocividne nekteri funguji tak, ze co neni zakazano je dovoleno, takze tam zrejme budeme muset dat nalepku zakas vstupu s autem apod. protoze co kdybys mel zrovna potrebu tam jit s autem.

Navic nevim co zde tahas notino. Je to snad moje firma ze urcuji pravidla? Neni. Nebo tady budes resit firmu kazdeho cloveka ve ktere nekdo pracuje? Nebo jakou to ma souvislost s timto?

Navic pokud to nekomu nevadi, at si tam pousti treba mfilipa s gumakama od hnoje. Ja bych te do sveho obchodu s kolobezkou nepustil a ze bys u mne nenakoupil? No co uz.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 9. 12. 2019 13:02

goes píše:

Tak je několik velikostí a pak můžou být některé brány i jako mopedy, protože budou velké, těžké a s výkonem.
Měl jsem možnost koupit za zajímavé peníze o něco větší, težší, ale výkonější, ale protože se snažím neobtěžovat okolí, tak jsem si uvědomil, že mnohem častěji využiji skladnost a tím pádem velikost xiaomi a zůstal u ní. Protože pokud bych si jí koupil, tak už bych musel uznat argumenty, že je to obtěžující pro okolí.
Do obchodu, proto, abych o ní nepřišel. Na kole bych do obhodu nikdy nejel, protože bych ho nechtěl nechat venku.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod mfilip 9. 12. 2019 13:03

goes píše:Promin i zakon stavit elektrickou kolobezku na uroven mopedu

goes píše:ja nikde nepisu o tom, ze je to moped.

aha.
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 9. 12. 2019 13:04

maximus: takze na kole do obchodu nejedes bo ho nenechas venku, na kolobezce ano a vezmes si ji. Jedna kolobezka co zrovna mas je ta spravna a v poradku, jina uz ne. Tedy do doby, nez koupis priste vetsi, pak bude v poradku i ta vetsi... ok
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod goes 9. 12. 2019 13:07

mfilip píše:
goes píše:Promin i zakon stavit elektrickou kolobezku na uroven mopedu

goes píše:ja nikde nepisu o tom, ze je to moped.

aha.

dobra a co to na te veci meni? moped, kolo apod. resis nesouvisejici kravinu. Kolo do obchodu patri dle tebe? je v poradku brat si kolo do kramu? a pokud ano, tak ktere? treba takove to senior co ma ten kos vzadu a dve kola? Nebo jen skldacka? nebo jen to, ktere mas zrovna ty?

Fakt jako lidi uz nevi co by rozezranosti delali a co by za kraviny vymysleli. Nechci videt, jak to vypada u tebe doma, kdyz mas takovy pristup k cizim vecem.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Vočko,Szyslak 9. 12. 2019 13:12

Bylo to napsáno přesně. Jeden nebo dva agresivně dementní koloběžkáři udělají "renomé" všem ostatním. Tohle je marné, když má někdo nadevšechno ostatní, rád jen svoje věci, věci, věci...
Naposledy upravil Vočko,Szyslak dne 9. 12. 2019 13:14, celkově upraveno 1
Vočko,Szyslak
Insomniak roku 2019

Předchozí stránkaDalší stránka