stavebni koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2021 09:17

Jako asi bych mohl použít ten nulák pro provedení další fáze bez vrtani, ale že by se mě úplně chtělo, to takhle debilně řešit, to než raději uvidím jestli to při zapojení část desky s myckou a zbytek zbytek někdy vypadne, nebo ne.
Naposledy upravil evlo dne 16. 6. 2021 09:18, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 16. 6. 2021 09:18

Tak to máš jednu fázi rozdělenou na dva 16A jističe
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2021 09:19

MV_cz píše:No já měl starou desku normálně na 230V, ta nová to má taky a zvolí se v nastavení, jakej máš jistič, takže jsem nastavil 16A a reguluje si výkon při obsazení ploten sama. Takže v klasickym bytě mám jeden 230V/16A jistič na troubu a druhej 230V/16A na sporák. Třífáz tu není, to tu dostaly jen menší byty, co neměly plynovou přípojku.

Ta stará deska si asi taky omezení "nějak" dělala, ale nenastavoval jsem nic, jen myslím při jednofázi nefungoval booster, ale to jsem stejně nepoužíval.

Ajo tím by se vysvětlovalo, proč si u spousty lidí říkám, že maj ty varné desky nějak pomale :)

A na 400v jsou ty desky i rychlejší, nebo jediná výhoda je v užším dratu?
Naposledy upravil evlo dne 16. 6. 2021 09:23, celkově upraveno 2
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 6. 2021 09:20

Jo, při jedné - dvou plotýnkách to nevadí a 4 plotýnky zaměstná maximálně tak manželka, to neřešim
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2021 09:29

Snazim se najít manuál k nějaký desce kde bude třeba napsaný něco o tom připojení
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 16. 6. 2021 09:30

Třífázovou desku jsem ještě neviděl (i když neříkám, že by to tak nešlo zapojit). S jednou fází se počítá na troubu
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 6. 2021 09:31

nebo naspodu to bejvá, jestli sis jí už koupil. Já bral vloni tuhle a stála o 1500 míň "takyvakci" na mallu :hm https://www.mall.cz/elektricke-varne-de ... -lir60433b
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2021 09:38

Jako s tou myčkou by to šlo sice, že by tam bylo 400, ale až/jestli budu dělat runkuchyni, tak vyvrtám novej přívod, dementi fakt ty lidi co dělaj elektřinu, jsem jen jednou vzivote viděl dům nebo byt kde to nebylo idiotsky udělané
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2021 09:39

Deska varná apod. Demence už byli
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2021 09:40

Jouda.III píše:Třífázovou desku jsem ještě neviděl (i když neříkám, že by to tak nešlo zapojit). S jednou fází se počítá na troubu

Však zjevně to maj 400v deska a 240v trouba třífázove, na 400v 3 fáze draty netreba.

Fakt docela žasnu nad těma elektrikarakejma výtvorama :D si vždycky reknu, už větší demence schovat nejde a ono jo, ale tak hlavně, že je to schovaný ve zdi, takže všechno v pohodě, v Číně je to hrozný ty dráty ... No reálne je rozdil pak ten, že kvůli opravě nemusím demolovat
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 6. 2021 10:01

Jen pro vysvetleni, napeti 400V je sdruzene, je mezi fazemi. 230V je napeti fazove a je mezi kazdou fazi a zemi. Jak to ma sporak zapojene uvnitr je otazka, ale bezne neluxusni typy, ktere jsem videl, pouzivaly fazove napeti, takze se bud pripojily 3 faze na 3 svorky nebo se svorky propojily a pripojila se tam jedna faze. 3f maji vyhodu, ze se proud nejak rozlozi mezi ne a staci mensi hlavni jistic.
Ale existujou i menice primo na to sdruzene napeti, nelze vyloucit pouziti u indukci atp. Takze treba zapojeni mezi 2 faze by taky davalo nejaky smysl.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2021 10:08

Nejvíc co teda furt nevim jak udělat je vytápění v koupelně jestli dat 5. Tepelný cerpadlo, přecejen to má UVC a ion atd. A nebo infra zářiče. Ale tak zatím se všichni klimari do instalace v koupelně báli.

A teda je to asi malinko dementní jedním čerpadlem čerpat z venku teplo a druhým v bojleru ho zase brát, ale stopro lepší než odporová spirála v bojleru a prostě když bojler s venkovní jednotkou stojí 4 násobek, tak to je fakt nesmysl.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2021 10:13

JardaB píše:Jen pro vysvetleni, napeti 400V je sdruzene, je mezi fazemi. 230V je napeti fazove a je mezi kazdou fazi a zemi. Jak to ma sporak zapojene uvnitr je otazka, ale bezne neluxusni typy, ktere jsem videl, pouzivaly fazove napeti, takze se bud pripojily 3 faze na 3 svorky nebo se svorky propojily a pripojila se tam jedna faze. 3f maji vyhodu, ze se proud nejak rozlozi mezi ne a staci mensi hlavni jistic.
Ale existujou i menice primo na to sdruzene napeti, nelze vyloucit pouziti u indukci atp. Takze treba zapojeni mezi 2 faze by taky davalo nejaky smysl.

Z obrázku to vypadá, že 400v berou fakt mezi fázemi, ale tak to že jsi skoro elektrikář už víme :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 18. 6. 2021 16:52

Tak jsem zjistil, že před revizi se rozvaděč musí upevnit, ale netuším jak ho udělat aby držel v té díře do doby než zaschne montážní pena. Může to třeba drzet člověk? Jak dlouho to tak schne? Mě přijde vždycky, že to schne dlouho

Zatím mě napadlo jen přes to hodit dřeva ar to není moc ze sikma a dobrý

Se dívám, dck na to má video a taky to uchycujou drivkama
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 6. 2021 19:02

Mazec přejel jsem beton delikou a propadlo se to :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků