stavebni koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 6. 2021 19:35

Hele, co mám koupit na špinavý původně bílý spáry mezi obkladem, bělič spár, něbo čistič spár? Dík.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 6. 2021 19:44

savo, ses vrátil do Prahy po roce a mezitím v kuchyni úřadovala plíseň? :D

evlo píše:https://i.imgur.com/67qbJXO.png přece když udělám tohle, tak to nebude z pe+n pe a n zvlášť, ale pe+n a n navíc, to fakt nechápu jak jako oddělit a od elektroměru prostě vede Pe+n

no to taky nevím, co jsem z toho pochopil, tak PE prostě vede úplně zvlášť rovnou na zem, asi by stačilo vzít solo zelenožlutej drát a dotáhnout ho někam a uzemnit :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 6. 2021 19:58

Já si myslím, že je to zas elektrikářská pycovina a PE reálně neexistuje :)
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 6. 2021 20:00

Na PE a N se to bezne rozdeluje v rozvadeci v baraku, asi to jde rozdelit i dal. PE by se mel nevic uzemnit poctive do zeme.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 15. 6. 2021 20:32

MV_cz: Klasický Savo proti plísním moc nefunguje prý, opticky je vybělí, ale zárodky přežijou a za chvíli je to stejný.
Vzal bych něco specializovanýho proti plísním a pak klidně nějakej ten bělič (to je většinou na chlorový bázi).
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 6. 2021 20:33

Ale kde se to N bere teda, když celou dobu je jen PEN, do baráku vede asi taky PEN, asi těžko když územním PEN, což sem udělal, se od toho magicky odecte PE a zbyde jen N, když je to zas jinde propojeny, ne?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 6. 2021 20:36

lu.kas píše:MV_cz: Klasický Savo proti plísním moc nefunguje prý, opticky je vybělí, ale zárodky přežijou a za chvíli je to stejný.
Vzal bych něco specializovanýho proti plísním a pak klidně nějakej ten bělič (to je většinou na chlorový bázi).

nevím, čistili jsme plíseň savem proti plísním a bylo to fuč - blbý samozřejmě, pokud je tam vlhko a nevětrá se, příp. neutírá voda. Ale neříkám, že neexistuje něco lepšího.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 6. 2021 20:58

Jo už jsem to pochopil, ono totiž N vede jen od rcd do zásuvky nebo světla a nikde to pe nepotká
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 15. 6. 2021 20:59

MV_cz píše:
lu.kas píše:MV_cz: Klasický Savo proti plísním moc nefunguje prý, opticky je vybělí, ale zárodky přežijou a za chvíli je to stejný.
Vzal bych něco specializovanýho proti plísním a pak klidně nějakej ten bělič (to je většinou na chlorový bázi).

nevím, čistili jsme plíseň savem proti plísním a bylo to fuč - blbý samozřejmě, pokud je tam vlhko a nevětrá se, příp. neutírá voda. Ale neříkám, že neexistuje něco lepšího.

Savo proti plísním != klasický Savo
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 15. 6. 2021 22:54

Mapei Fuga Fresca víc z toho nepřečtu. Manža to použila a funguje. Asi je to bělíč
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 16. 6. 2021 09:01

Jak vůbec to RCD funguje a jak to má být zapojený? Mě to do jednoho nebyťáku namontovali a nedávno jsem tam měl nějakýho revizora od ČEZu, protože se jim zdálo, že mám malej odběr a ten mě říkal, že to je blbě zapojený, že to nemůže fungovat a že jsem zbytečně vyhodil peníze za drahý zásuvky.
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Slawall 16. 6. 2021 09:03

lu.kas píše:
MV_cz píše:
lu.kas píše:MV_cz: Klasický Savo proti plísním moc nefunguje prý, opticky je vybělí, ale zárodky přežijou a za chvíli je to stejný.
Vzal bych něco specializovanýho proti plísním a pak klidně nějakej ten bělič (to je většinou na chlorový bázi).

nevím, čistili jsme plíseň savem proti plísním a bylo to fuč - blbý samozřejmě, pokud je tam vlhko a nevětrá se, příp. neutírá voda. Ale neříkám, že neexistuje něco lepšího.

Savo proti plísním != klasický Savo

Hlavne savo apod. chemie ti s tou plisni moc nepomuze. Vybeli ji, na chvili znici, ale za chvili je tam ta plisen zpatky, protoze podminky jsou pro tu plisen porad stejne.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 6. 2021 09:10

Se dívám varná deska 6300w max, tj 26a a trouba 2500w max tj. 10a.

Nic moc teda, budu se muset podívat na připojení ty desky, to bude mít asi každou plotýnku zvlášt.

Bohužel do kuchyně dělal přívod elektrikář. No když bych fakt začal tak mega varit, tak v nejhorším vyvrtám díru, no, ale myslím, že rozdělení něco + myčka, která má taky topný spirály takže 2400w takže 10a a zbytek a trouba deska bude víc než ok.
Podle DIN 40a takto projde v rámci normy.

26a + 20a je 46a, když by vše mělo na max.
Naposledy upravil evlo dne 16. 6. 2021 09:16, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 16. 6. 2021 09:13

Deska se dává na dvě fáze a trouba zvlášť
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 6. 2021 09:16

No já měl starou desku normálně na 230V, ta nová to má taky a zvolí se v nastavení, jakej máš jistič, takže jsem nastavil 16A a reguluje si výkon při obsazení ploten sama. Takže v klasickym bytě mám jeden 230V/16A jistič na troubu a druhej 230V/16A na sporák. Třífáz tu není, to tu dostaly jen menší byty, co neměly plynovou přípojku.

Ta stará deska si asi taky omezení "nějak" dělala, ale nenastavoval jsem nic, jen myslím při jednofázi nefungoval booster, ale to jsem stejně nepoužíval.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků