Zajimave inzeraty

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod powerball 21. 10. 2019 12:37

Akorat po srážce se skútrem posádka fordu pravděpodobně zahyne.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod evlo 21. 10. 2019 12:39

Tak realne srážky s koněm nic moc z fotek
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod powerball 21. 10. 2019 12:41

To bych si radsi koupil nejakej sto let starej elektromobil kdyz je to dneska tak v mode.On tenkrát ten dojezd zas tak o moc horsi nebyl.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod burty s krenem 21. 10. 2019 12:50

A kdyz už to ma objem jak olejová náplň osmiválce, tak ať aspoň neni uškrcený.
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 21. 10. 2019 13:08

powerball píše:To bych si radsi koupil nejakej sto let starej elektromobil kdyz je to dneska tak v mode.On tenkrát ten dojezd zas tak o moc horsi nebyl.

A baterie prej moc u těch 191x nedegradovali.

Hele ale reálně to je asi super nápad ...
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mikey89 21. 10. 2019 16:00

burty s krenem píše:A kdyz už to ma objem jak olejová náplň osmiválce, tak ať aspoň neni uškrcený.

To znamená něco do roku 73, zrovna ten Thuderbird je jeden z prvních kdy začali snižovat výkon kvůli ropné krizi...

Např tady je jeden plnotučný za podobnou cenu
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod ace2 21. 10. 2019 20:17

Jakožto bývalý testační komisař a zakladatel českého Cadillac klubu jsem si US veterány prošel celkem bohatě. Na těch autech let cca 60-90 je zajímavé to, že jsou úplně jiná než cokoliv z Evropy nebo Japonska. Nejsou horší, nejsou lepší. Jsou úplně odlišná a to více méně vším. Od velikosti, výkonech, ovládání, designem či jiným chápáním luxusu. Proto mě to vždy celkem bavilo řídit. Je to úplně něco jiného a je to zajímavé zpestření pro někoho kdo má rád automobilismus.

V té druhé polovině 70. let šel výkon docela dost dolu kvůli zmíněné ropné krizi a pak i nástupem emisí. Nicméně i papírově ne moc silná auta a zdnešního pohledu úplně úsměvné paramatry jakože 160hp 5.7 V8 motory a podobně v reálu a zvláště nyní jako veteráni nejsou nijak zásadním problémem. Jede to prostě tak že na to výlety stačí a rychlosti nad 120 km/h jim obecně nedělají dobře. Jsou dělaný na 70/75 mph jako max a cokoliv zatím už je jen dobrodružství pro toho kdo má balls of steel :D Ty přeposilované a ne moc přesné řízení s obrovským a tenkým volantem na super měkkém podvozku a s průměrným brzdným výkonem si uplně o vyšší rychlosti a výkony neříkají.

Takže mít nějakou přemotorovanou bestii ze 60. let kde měl motor 400+ koní není úplně to co chceš řídit aniž by ses nebál co se stane v první zatáčce na české okresce. Nicméně samozřejmě Dodge Charger ze 60. let je prostě hezký auto, ale kdyby mělo třetinový výkon tak by se si řídilo i lépe :D

Ten Thunderbird je ideální. Není to drahý, výchozí stav vypadá okay. A splnuje to co má amerika mít.Hezký auto.

Osobně mám tedy radši US 70. léta a líbí se mi i 80. kde byla spousta zajímavých uliček slepého vývoje a najdou se tam zajímavé technologie, výbavy i konstrukce. Ovšem ty 80. zejméne premiových značek je téměř nemožné dnes nějak servisovat. 70. léta jsou udeální. Jede to příjemně a vedou tam jen dráty k baterce a ke světlům, zjednodušeně řečeno.
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 22. 10. 2019 00:00

Cadillac Eldorado to je premna Amerika Amerik.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Pajjoun 22. 10. 2019 06:12

Růžovej 59. :D
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Mikey89 22. 10. 2019 11:07

Přesně, to je klasika :) Akorát po renovaci vyjde tak na 2.5M :D

Ace a když si zakladatel cadillac clubu, proč si teď nekoupíš nějakou US káru? :)
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod Pajjoun 22. 10. 2019 13:31

Já bych asi chtěl jinou barvu. :D
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod powerball 22. 10. 2019 13:35

Me 59 eldo prijde jako hroznej kyc :D ja sem skromnej takze by mi stacil '79 Chevrolet Caprice.takovej americkej Favorit.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod evlo 22. 10. 2019 13:41

73 Imperial pokud to má mít střechu jinak jak 89 Gloria sice japonsky, ale Amerika

Obecně 30+ auta fakt dobrý, že to řeší dost ojebu, třeba beat super, nula ojebu a papíry legální dvoje :)
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pajjoun 22. 10. 2019 13:52

Mě asi měsíc zpět nadchlo tohle:
https://www.rajveteranu.cz/20757-pontia ... alozkaFoto

Je to takový chuligánský, přitom pořád hezký. Neuvěřitelně zbytečný. Dvoudvéřová obluda... :D

Na Caprice mi sere, že to bylo tak dlouho považovaný za levnou Ameriku, že to lidi tak chtěji, že už se nedá žádnej levnej pořídit, pokud má mít stav alespoň jako průměrnej Favorit. :-(
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 10. 2019 13:58

Na takovýhle koráby máme fakt malý ulice a parkovací místa ..... :(
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka