Domácí mazlíčci

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 17. 6. 2021 14:03

Uf, od tohodle bych dal ruce pryč. Lepší pozdě, nežli později.
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 17. 6. 2021 14:08

Arnie J píše:A zkoušel jsi jí říct, že pokud se bude chovat takto, tak asi s ní nemůžeš být? Nebo ji postavíš před hotovou věc?

to už se podle mě nezmění, ba asi to bude horší..... spíš se divím, že mu to nevadilo od začátku
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 17. 6. 2021 14:09

samozrejme ze se nikdy nezmeni.lidi se nemeni (respektive povaha)
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 17. 6. 2021 14:26

No, mění, ale spíš neřízeně k horšímu, s věkem.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 6. 2021 14:40

Mi povídej
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 6. 2021 17:01

mfilip píše:
MgX píše:mfilip nemám úplně rád takovéto veřejné probírání „domácího špinavého prádla“. Nicméně jsem se chystal, že Ti napíšu něco ve stylu salam01, byť do SZ.

Některé záležitosti na Tebe mohou mít výrazně negativní vliv. Jak na zdraví, tak i duševno. Jakmile se excesu zbavíš, zjistíš sám, jak moc velký extrém jsi zažíval. Velkým plusem pro novou cestu je neexistence potomků. Nemusíš brát ohledy, mít zábrany. A důležitý je salamův závěr, totiž, aby sis příště dal bacha. Musíš si velmi dobře zmapovat aktuální partnerku po všech směrech a v budoucnu už nejít stejnou cestou. Bohužel se podobný jev stává velmi často. Následně by se mohlo opakovat to samé.

Pro korektní posouzení by, samozřejmě, mělo zaznít vše z obou stran, aby šlo co nejméně závisle posoudit realitu. Jestliže je taková, jakou popisuješ, pak ještě dnes začni na netu shánět právníka. Byť bys měl pro úplný start udělat jen nějakou rychlou konzultaci, třeba v bezplatné právní poradně.

Neni to ma 1. zena, mel jsem zivotnich partnerek vice, ne moc, ne uplne malo, takze zkusenosti s zenami mam.
Vzdy byly normalni, s normalnim pristupem, s normalnimi nazory, bohuzel , jak to chodi, proste to z ruznych duvodu duvodu neklaplo. Myslel jsem si, ze i zena bude v podstate "normalni", protoze dosud jsem s zadnou "extremni" zenou nesetkal, az ted. Ano, od zacatku byly signaly, ze proste "normalni" nnei, ja jsem o tom vedel a tim, ze jsme spolu zacali po me 40tce, tak jsem nad temi signaly maval rukou, byl velmi velmi tolerantni, protoze jsem si hlavne rikal, ze to muze byt vzhledem k memu veku i jejimu veku, vicemene posledni sance zalozit rodinu, zit jako rodina. A tak jsem vse prechazel.
Jinak mam potomka, sikovneho, ale nezije se mnou, zije se svou mamou.

Dítě nebylo počato z tohoto vztahu, lze tedy předpokládat, že případnou změnou vztahu, nebude nijak postiženo.

Asi by sis měl promluvit i s minulými partnerkami, pokud jednoznačně a detailně netušíš, proč došlo k předchozím rozchodům. Sice píšeš, jako bys věděl, ale nejde o zástupné znaky, kdy se domníváš, ale realitu. A to celkovou, nikoliv částečnou. Dosti často vyplují na povrch veškeré poznatky druhé strany až po dlouhé době od ukončení soužití.

Onen stav, který popisuješ u aktuální partnerky, jako že „není normální“ se signály s tím spojenými, může mít svůj původ, původ, který lze dohledat, rozklíčovat a zamyslet se, zda následně by šlo ještě cosi pro zachování vztahu udělat. Samozřejmě dělat by musely obě strany.

Je třeba si také uvědomit, že právě Tvá „tolerance“, může být druhou stranou vnímána odlišně. Typicky jako netečnost, nezájem, jako chuť se neprojevovat. V očích, řekněme, sebevědomější partnerky můžeš vypadat jako muž bez emocí, bez názoru, bez chuti pevně vést rodinné záležitosti. Nechytej mě, prosím, za slovo, jen čtu, co píšeš. A reaguji.

Ne každá žena sedne každému muži a naopak. Často mohou být výbornými přáteli, milenci, ale nebudou schopni spolu dlouhodobě žít v regulérním partnerském vztahu obdobném manželství. Rozhodně Ti nezávidím, nejsou to radostné chvilky, ale jsou i horší věci na světě. Jestliže vaše vzájemné soužití nevidíš už dobře, řeš, a to opravdu velmi rychle. Čas běží a život rychle utíká. Třeba právě někde opodál čeká příjemná žena, která by mohla být tou pravou.

... sice někteří drsňáci budou tvrdit, že nejlíp je jim samotným, ale s přibývajícím věkem se u většiny takto smýšlejících, bude jednat spíše o machrování, než skutečnost... samo jsou výjimky...
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vipe 18. 6. 2021 23:36

mfilip
1. dobrman není pro nezkušeného majitele - pořiďte si zlatého retrívra
2. dobrman není pejsek ale PES
3. nezvladatelný dobrman je kur... problém (majitel který nechá takového psa na volno mezi lidma je ekvivalent idiota ktere se chlubí nabitým kvérem v autobuse)

Přátelé maji dobrmana z německého chovu, který prodává mladé "předvycvičené" psy v ceně slušného ojetého auta. Kárl není chovný (moc narostl) takže za polovic. Museli chovateli dokázat že mají skušenosti, pevnou ruku a se psem absolovovat zkoušky (myslím že se tomu říká ZTP) kde mimo jiné na cvičáku simulují dav kde se okolo majitele se psem na vodítku motá snad deset lidí včetně ženské s deštníkem, např se najednou shluknou okolo psa a baba otevírá a zavírá deštník - pes sedí u nohy a jenom zvědavě kouká. Pes musí být absolutně poslušný a ovladatelný.

Výsledek je pes kterého můžeš vzít do nákupního centra na černý pátek a ani nehne brvou.

Na druhou stranu - Je to perfektní osobní strážce, kamarád, ale není to ťuťu nuťu hele pejsek ... mazel. Jde z něj strach - dokáže vyskočit neuvěřitelně vysoko a sundat kočku ze stromu - má 6 zářezů na pažbě a jejich zahradě se kočky vyhýbají. Kárl má taky rád bojové sporty a pokud nestrhne figuranta k zemi (100 kg chlap) nebo neutrhne návnadu považuje to za osobní selhání.

Dejte ho pryč než se něco stane
vipe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 19. 6. 2021 14:56

+1
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 6. 2021 18:04

-1
To mi uz prijde jako prehanka, dobrman je celkem v pohode plemeno, jsou horsi na zvladani.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 19. 6. 2021 18:43

Me se nelibi doporučovat takove zenske retrivra. Plysoveho mozna...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 19. 6. 2021 18:50

Se Semtexem a časovačem vevnitř.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 19. 6. 2021 19:20

Pokud Karl trha kocky, 6 neni zrovna malo, tak vycvik "ZTP" byla picovina. To, ze se pes chova na cvicaku nejak, neznamena, ze se bude chovat stejne i venku. Casto prave pes na cvicaku seka latinu, protoze vi, ze se tam cvici, jezdi tam pravidelne atd. ale venku je porad pako. Pes nejen, ze ma byt vycviceny, ale taky vychovany. Vychovany pes netrha kocky, ptaky, jezky.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 6. 2021 19:23

Hustoles píše:Se Semtexem a časovačem vevnitř.

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vipe 19. 6. 2021 20:27

JardaB píše:-1
To mi uz prijde jako prehanka, dobrman je celkem v pohode plemeno, jsou horsi na zvladani.


Ehm ne, s vyjímkou velkých pasteveckých psů jako je kavkazský, pyrenejský nebo slovenský čuvač si snad nedovedu představit méně vhodné plemeno pro začátečníka (možná ještě brazilská fila a podobní psi).Dobrman (minimálně evropské chovy, v USA dokázali vyšlechtit dobrmany jake mazlíčky - vypadá to jako dobrman ale je to plachý neurotik) musí být socializovaný od štěněte a potřebují pevnou ruku - pokud tohle není zajištěno dostaneš až 40 kg hovado které s tebou bude cvičit a dělat si co chce. Je to plemeno vyšlechtěné jako obranář a fyzické možnosti a chování tomu odpovidá- pokud je pes nezvládnutý je to velký zubatý problém.
Btw lidi se bojí pitbulů, přitom NORMÁLNÍ pitbul je je vysloveně společenský pes který má rád lidi. Tohle o dobrmanovi fakt říct nedá.

Slawall píše:Pokud Karl trha kocky, 6 neni zrovna malo, tak vycvik "ZTP" byla picovina. To, ze se pes chova na cvicaku nejak, neznamena, ze se bude chovat stejne i venku. Casto prave pes na cvicaku seka latinu, protoze vi, ze se tam cvici, jezdi tam pravidelne atd. ale venku je porad pako. Pes nejen, ze ma byt vycviceny, ale taky vychovany. Vychovany pes netrha kocky, ptaky, jezky.


Ano, to je chyba - nicméně napadá CIZÍ kočky POUZE na vlastní zahradě a majitelé nejsou doma - přistižen při činu byl jenom jednou, ježky igonoruje a na občasné králika štěká - prostě mu doma vadí cizí kočky. Venku ignoruje cizí psy (i když taková hárající fena...) kočky i lidi, na srny štěkne a nechá se okamžitě přivolat. Když měli doma a na zahradě dělníky, byl zavřený v kotci, ležel na boudě jako sfinga a jenom potichu koukal několik hodin v kuse.
Druhá chyba je že se na něj musí mluvit německy (vyjímkou je Karle žrádlo)
vipe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 6. 2021 22:17

tpč, mluvit německy na psa..
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků