Jak vybrat vhodný kufr do letadla?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fahrman 27. 9. 2009 20:15

Asi budeme muset pořídit nový kufr, který bude létat s námi... na co se při výběru zaměřit? Myslím detaily, jejich zpracování, výbava atp...

Pokud máte konkrétní tip na "týdenní kufr pro dva" tak sem s ním...
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 9. 2009 20:21

To je jedno, stejně vám ho ztratí :-D
Jack111
Inventář

Odeslat příspěvekod fahrman 27. 9. 2009 20:28

no ... to mě přivádí na myšlenku, na kolik jsou zavazadla pojištěná ?
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod Heini 27. 9. 2009 20:31

Co nejlevnější, stejně ho ty hovada domlátěj, potrhaj. Určitě textil (co nejpevnější), plast praskne a je to. Pokud jezdíš s notebookem, tak držadlo s dvěma tyčema, na obalech na počítače se dělají "průchozí" kapsy, přes kterou se navlíkne na držadlo kufru (a nemusíš jej tak nést na rameni). A aby se dal jednoduše poznat v hromadě zavazadel na pásu.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 27. 9. 2009 20:39

tak rozměr maximálně 55x40x20 cm nicméně výrobci to vědí a vyrábí kabinová zavazadla.

pokud to bude normální kufr do carga tak doporučuji koupit normální kufr co koupíš na tržnici. Dobrý je koupit plátěný (plastové při hrubém zacházení praskají) a nějaký kterýmu moc nekoukají kolečka mimo obrys kufru aby je nebylo až tak snadný je urazit.

Hlavně se ho dobře a čitelně označit jménem, adresou a kontaktem :D

Jinak ano, když se s ním něco stane tak zaplatí opravu/čištění nebo ti jako náhradu dají nový ve stejné třídě.

No a pochybuju, že si budeš chtít kupovat Samsonite z kevlaru pro profi cestovatele za 15 tis :D
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod M@C 27. 9. 2009 20:45

A pred cestou doporucuji zabalit do pruhledne folie (ala potravinova folie), pokazde si tak kufr balim aby se nahodne neotevrel nebo aby nemeli nejaci pricmoudli podavaci nutkani zkontrolovat obsah... Zabali ti ho i na letisti asi za kilo.
Jinak je to jedno, ja litam jak s textilnim tak plastovym, a zatim oba v pohode.
M@C
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 9. 2009 20:46

fahrman: Mají na to nějaké tabulky, podle kterých ti snad za kilo dají časem pár korun. Taky je dobré, nevyhodit účtenku. Když mi rozbili kufr, vrátili mi celou částku. Nevím jak by to dělali bez dokladu. Asi by dali podle tabulky pár korun.

ace2: S tou náhradou bych to chtěl vidět. Vezmou první, co mají vedle ve ztracených, vysypou obsah a dají mi nový kufr :-D
Jack111
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 27. 9. 2009 20:47

jo ta balírna do folie je odletovce T2 a stojí to 85kč. Fungujou H24
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 27. 9. 2009 20:50

Jack111: no ne, děda měl smůlu a měl uražený kolečko na kufru. Tak to dal na reklamaci, a že mu to zaplatí pak, že to nejde opravit (což bylo evidentní) tak mu přišel novej zabalenej kufr podobné velikosti a kvalitativní třídy jako náhrada. Otázkou co by se stalo kdyby ten poškozený kufr byl od Samsonitu nebo Victorinoxu :D tam by pak náhrada z vietnamský tržnice zamrzela.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukino 27. 9. 2009 21:00

Vse podstatne uz bylo receno, jeste doplnim, ze je dobry mit nejakou vyraznou barvu, clovek pak u pasu mrkne a vidi :) Samsonite dela takovy brutalni pistaciovy /tusim ze plast/ :)
Lukino
Inventář

Odeslat příspěvekod mabosk 27. 9. 2009 21:01

Osobne textilny kufor nedoporucujem (2x sa roztrhol). Pouzivame plastove samsonite (odporucam len modely s troma uzavermi) a zatial funguju bezchybne.

konkretne tento
http://www.samsonite.de/taschen-gepack/prod23412.html

a predchodcu tohto modelu (ina farba a drziak)
http://www.samsonite.de/taschen-gepack/prod23410.html#
Naposledy upravil mabosk dne 27. 9. 2009 21:11, celkově upraveno 2
mabosk
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 27. 9. 2009 21:03

on i ten výrazný Victorinox je poměrně viditelný, ale i ty vietnamci mají dnes celou škálu barevného spektra. Ten samej kufr co jsem koupil kretén "ve slevě" v Hypernově za litr, mi pak vietnamka nabízela na tržišti za tři stovky... kde jsem si byl kupovat značkový boxerky od Armaniho a jiných značek :D za cca 80kč
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 27. 9. 2009 21:07

Tak jasně Samsonite je bez diskuze, asi nelze pořídit nic lepšího (a dražšího) spíš mluvíme o běžných supermarketovkách.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod -vasek- 27. 9. 2009 21:40

ad balírna. Mám takový dojem, že pokud člověk letí s ČSA tak je zabalení zdarma. Ale musí se to říct, sami se nezeptají. :D Překvapivě.
A nevím jestli to ještě platí. :)
-vasek-
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 27. 9. 2009 21:49

Jo platí když letíš s ČSA tak máš balení zadarmo
ace2
Veterán

Další stránka