Preferujete nějakou leteckou společnost? (letecky koutek)

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Oops! 1. 9. 2012 21:20

To moc nesleduju, akorát občas nakouknu

http://forum.airways.cz/viewforum.php?f ... 75e18eaf98

nebo

http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... 53303f6890

ale teď tam blbnou ti blázni, kteří tam letí na pár hodin a hned zase zpátky
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod evlo 1. 9. 2012 21:26

Dik, tam jsem nasel docela tip a koukam, proste ty letenkove vyhladavace nefunguji, treba 630eur od alitalia :) (asi by to slo mene kdybych resil prg-rome zvlast) - jen je teda otazka jestli v economy nebude alitalia jeste vetsi dobytcak nez aeroflot.

Ale co jsem tam cetl, tak maj ty ldii fakt zvlastni konicek - 12 hodin se mackat v letadle, na dve hodiny vystoupit a 12 dalsich hodin se mackat zpet?!

EDIT: tojo ja jsem fakt jeste furt nejaky zhuleny nebo co 630eur je sice faj, ale aeroflot je za 650usd, coz je vyrazne mene :)
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ace2 1. 9. 2012 23:16

ToMMyK píše:dotaz na ACE:

jak to je s pristavacima poplatkama a vubec? Ted posloucham provoz na LKTB a Czech holidays si takpri kontaktu na radar resi jestli posle pax do tranzitu nebo je necha v letadle. A nejaky zak ppl si cvicne dela pristani... to se vsecko predpokladam plati. to ti pak prijde faktura nebo jak? :)

Tak tak všechno se platí i to že mluvíš s tou věží :D. Záleží pokud nemá provozovatel smlouvu s letištěm tak po přistání vylezeš z letadla a jdeš to zaplatit do kanclu, když máš smlouvu tak ti pak pošlou fakturu.

Ted jsem letěl Wroclav a přistání stálo asi 1.500 kč, v Dráždanech poskytují 50% slevy pro výcvikové lety a stojí to 19.88€, Maribor stál asi 27€ atd.... To jsou ceny za letadlo kolem 1-2 tun.

Vtipné bylo, když žák chtěl mermomocí udělat noční výcvik v Ostravě, jenom na letištních poplatcích ho to stálo 6.500 kč :D

Velká letadla to mají to samé, také platí za každou tunu, jenže oni těch tun mají více a navíc handlingové poplatky za každého pasažéra jsou také někde poměrně zdrcující.
4 techničáky a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Oops! 2. 9. 2012 20:05

Máme zkušenosti s air asia? Mám se bát? Nakoupil jsem pět letenek, tak doufám, že to do té doby nekrachne :)
Oops!

Odeslat příspěvekod sprint 2. 9. 2012 20:09

Navečer tu přes nás letělo dost nízko nějaký Jumbo, dle flightradar PRG - Shanghai. Ale tak nízko jsem to ještě neviděl.
Opel Astra 1.4T
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod Brus 2. 9. 2012 20:19

Oops! píše:Máme zkušenosti s air asia? Mám se bát? Nakoupil jsem pět letenek, tak doufám, že to do té doby nekrachne :)

toho bych se nebál, to je asi tak, jako kdyby v evropě krachl ryanair.

zkušenosti máme, nové letadla, místa jako pro žluťáky, hezké letušky
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod Oops! 2. 9. 2012 20:24

sprint píše:Navečer tu přes nás letělo dost nízko nějaký Jumbo, dle flightradar PRG - Shanghai. Ale tak nízko jsem to ještě neviděl.
skoro jako tenhle? http://www.novinky.cz/koktejl/277641-bi ... lnici.html
Oops!

Odeslat příspěvekod ToMMyK 3. 9. 2012 19:18

ace2 píše:
ToMMyK píše:dotaz na ACE:

jak to je s pristavacima poplatkama a vubec? Ted posloucham provoz na LKTB a Czech holidays si takpri kontaktu na radar resi jestli posle pax do tranzitu nebo je necha v letadle. A nejaky zak ppl si cvicne dela pristani... to se vsecko predpokladam plati. to ti pak prijde faktura nebo jak? :)

Tak tak všechno se platí i to že mluvíš s tou věží :D. Záleží pokud nemá provozovatel smlouvu s letištěm tak po přistání vylezeš z letadla a jdeš to zaplatit do kanclu, když máš smlouvu tak ti pak pošlou fakturu.

Ted jsem letěl Wroclav a přistání stálo asi 1.500 kč, v Dráždanech poskytují 50% slevy pro výcvikové lety a stojí to 19.88€, Maribor stál asi 27€ atd.... To jsou ceny za letadlo kolem 1-2 tun.

Vtipné bylo, když žák chtěl mermomocí udělat noční výcvik v Ostravě, jenom na letištních poplatcích ho to stálo 6.500 kč :D

Velká letadla to mají to samé, také platí za každou tunu, jenže oni těch tun mají více a navíc handlingové poplatky za každého pasažéra jsou také někde poměrně zdrcující.

hezky. diky :)
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor

Odeslat příspěvekod JardaB 3. 9. 2012 20:03

Tak to je docela nakladna zalezitost, takove cestovani soukromym tryskacem...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod skype 3. 9. 2012 20:16

Zrovna to bude asi nejlevnější.
Odeslat příspěvekod Lukas063 3. 9. 2012 22:14

to asi nee, ale ruku na srdce...kdo z nás cestuje soukromým tryskáčem? :-)
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 9. 2012 22:23

když koukám na ceny benzínu, tak jednou ta doba možná nastane
Oops!

Odeslat příspěvekod skype 3. 9. 2012 22:25

Tak přemýšlím na co funguje tryskovej motor :hm :-D
Odeslat příspěvekod Oops! 3. 9. 2012 22:34

no já měl za to, že letecký petrolej nebo na co to lítaj je levnější
Oops!