Telefonování z USA do ČR/SR jak ?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod caprighia 23. 5. 2009 20:21

Zdárec, dcera jede na pár měsíců za louži a potřeboval bych poradit jak nejrozumněji telefonovat. Také možnosti tamního připojení na internet mě zajímá - konkrétně bude v Jižní Karolíně. Takže jaké jsou tam možnosti mobilních operátorů, pevných linek, karet do budek atd. Díky, jestli má někdo zkušenosti.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Odeslat příspěvekod Tarwas 23. 5. 2009 20:24

když budeš mít net, tak Skype
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod MgX 23. 5. 2009 20:26

... a nebo přes pevnou (přes některého internetového operátora) s nomadickým číslem.
Doufám, že nemluvím z hladu :-)
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod tark 23. 5. 2009 20:26

VoIP nebo Skype.

Třeba u 802.cz si může zařídit české nomadické číslo, které se dá používat po celém světe a tarifikace je myslím, jako na obyč. českou pevnou linku...
tark
Nováček

Odeslat příspěvekod MgX 23. 5. 2009 20:26

Tak jsem z hladu nemluvil :-D
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod caprighia 23. 5. 2009 20:27

To mám, ale tam nevím jak to bude mít ona a také budu asi dva měsíce služebně v SK a tam zas já nevím, jak se budu připojovat, nehledě na časový posun - nejde mi o vykecávání, ale o třeba obdenní párminutový hovor.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Odeslat příspěvekod Anonymni 23. 5. 2009 20:27

s dovolením využiju tento tread protože tam kde sem se ptal nikdo nic.. nejde o telefonování ale řízení auta v USA/Kanadě... můžu tam normál půjčit auto na klasický řidičák nebo musím mít nějaký mezinárodní nebo nevím prostě tak........ ???
Anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 23. 5. 2009 20:29

_maty_ nemusí se tam (v některých státech) dělat navíc nějaké jejich testy a dostaneš tudíž jejich řidičák :hm
Ano, moc jsem Ti nepomohl ... :-[
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod Tarwas 23. 5. 2009 20:30

maty: no v tvem věku tam budeš mít docela potíž nebo drahou pojistku, teda co jsem jednou četl
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod caprighia 23. 5. 2009 20:31

Za 50 Kč uděláš na počkání mezinárodní řidičák. Na to se dá půjčit auto. Pokud si chceš koupit káru a napsat ji na sebe, musíš mít jejich, což je cca 15 USD a okolo bloku v automatu.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Odeslat příspěvekod Anonymni 23. 5. 2009 20:36

no auto tam jakože je, jen já bych právě měl být řidič.. :D (jako nejedu tam dělat taxikáře do NY :D)

prostě je to auto od jedné rodinné příbuzné, teda ani nevím popravdě co to je za auto ale automat to bude mít na 100% no ale to je fuk.. to je jen vsuvka..

takže ten mezinárodní udělám u nás doma jo? mám pocit že tehda kdybych udělal autoškolový test na 100% a ne 1 otázka blbě (ta poslední s policajtem) tak sem mohl prý dostat mezinárodní už tehda.. co je na tom pravdy nevím...
Anonymni

Odeslat příspěvekod caprighia 23. 5. 2009 20:42

Ten neděláš - jen o něj požádáš a na základě tvého normálního řidičáku ti za pajcku vystaví na počkání mezinárodní.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Odeslat příspěvekod Anonymni 23. 5. 2009 20:43

ok supr, no a pak teda můžu vesele jezdit po Kanadě a USA jo? nebo co to bylo s těma pojistkama?
Anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 5. 2009 20:45

Ať si koupí předplacenou kartu ATaT. Prodává s různým množstvím jednotek a dovolat se s ní jde z jakéhokoliv telefonu. Hotel, budka, úřad. prostě kdekoliv, kde je pevná linka. Jen volat spíš na pevnou, protože hovory k nám na mobil jsou cca. 2x tak drahé.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod caprighia 23. 5. 2009 20:49

Prý se u tamnějších operátorů platí příchozí hovory ? Jinak počítám s tím, že budu třeba volat já tam, ale aby jí to nakonec nevyšlo dráž, než opačně. A nevíte jak je to tam s internetem ?
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Další stránka