MacBook koutek aneb Max9 radí vascovi :)

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ##_## 10. 10. 2008 14:32

OS: musíš pomalu... Já taky začal GTIčkem, pak iPhone, až teď MacBook. Prostě se ten nápor nedá vydržet a musíš pomalu step by step... :mrgreen:
##_##

Odeslat příspěvekod Max9 10. 10. 2008 15:24

OS píše:Max: Když si koupím MacBook přežiju ten obrovský nárůst MI? Nebudu mít doživotní následky? :D

Ne, to je v pohodě. Prokázané doživotní následky jsou pouze u jedinců co si s MacBookem koupili v týž den nejméně 2! trika s krokodýlem mimo růžového, tam stačí pouze 1.
Max9

Odeslat příspěvekod O.P.O. 20. 10. 2008 17:14

ja zdravim, koukam ze max9 tomu docela rozumi, takze bych mel dotaz na odbornika: jak propojit nejlip maca s recieverem tak, ze bude fungovat jako prehravac? tzn ze obraz i zvuk pujdou ven do recieveru, a dal do repraku a na projektor? Diky za odpoved :)
O.P.O.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Max9 20. 10. 2008 17:45

O jakého Maca jde?

Nové Macy mají v jacku 3,5" optical out (zvukový), takže koupíš za 55CZK redukci 3,5" optical -> toslink a obyčejný optický toslink kabel Tím máš vyřešeno audio.
(tak to mají MacBooky, MacBooky Pro a Mac mini)

Pro video potřebuješ buď mini-DVI -> DVI redukci (originál stojí cca. 800) a pak obyč DVI-DVI kabel nebo kabel DVI-HDMI podle toho, co má receiver (většinou to bude HDMI) - to platí pro MacBook.

MacBook Pro a Mac Mini mají přímo DVI, takže u nich redukci miniDVI -DVI nepotřebuješ.

Jestli umí tvůj receiver propojit zvuk s optického vstupu s HDMI(nebo DVI vstupem) a současně je posílat na výstupní HDMI, tak máš vyhráno.

Pokud ne( což si myslím, že bude častější, ale nevím) tak do receiveru budeš přivádět jen zvuk přes optiku a pro obraz budeš muset spojit Mac přímo s projektorem (opět přes HDMI nebo DVI)
Max9

Odeslat příspěvekod O.P.O. 21. 10. 2008 18:27

Diky za vycerpavajici odpoved. Mam Macbook 2GHz Core2Duo s 1GB RAM, a Tiger na tom. Kupovanej cervenec 07.
Jeste dotaz ohledne toho recieveru, jak poznam ze umi propojit zvuk z optiky s HDMI? Je to tenhle model: Sony DB 940.
Jeste jednou diky z ochotu.
O.P.O.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ##_## 4. 2. 2009 18:17

Maxi, prosím tě, ty používáš Adium? Já mám problém, že i když si nastavím invisible status, stejně mě ostatní vidí. Nevíš, co s tím?
##_##

Odeslat příspěvekod SusHa 4. 2. 2009 18:19

vasco: ja to mam taky tak... nevidi me jen ti co maji taky adium.
SusHa
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ##_## 4. 2. 2009 18:22

Což je ale pěkně na *****...
##_##

Odeslat příspěvekod SusHa 4. 2. 2009 18:25

je
SusHa
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Max9 4. 2. 2009 18:42

Mně v invisible většina nevidí a pár vidí.. :hm ICQ klienti většinou nevidí, Miranda spíš vidí a Trillian nevím.
Max9

Odeslat příspěvekod Mikina 4. 2. 2009 20:02

me to v Adium u vetsiny lidi taky funguje dobre.
K zalohovani je myslim nejlepsi systemova Timemachine.
Jestli mas tech 50GB hudby otagovany, tak s tim v iTunes nebudes mit nejmensi problem.
jj expose je narez :)
žít a nechat žít
Mikina
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 4. 5. 2010 04:00

Hele šéfové, jak si na jabku nastavím abych při zapnutí ntb musel zadávat heslo? :) Zatím ho to po mě nechce, chce to jen při instalaci aplikací.. ?? :)
Unknown Pleasures
vizitix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maik 4. 5. 2010 17:46

Možná bych v nastavení bezpečnosti zkusil zaškrtnout "vypnout automatické přihlášení", jinak nevím, kde by to mohlo být.
The most important shot in golf is the next one.
- Ben Hogan
Maik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 5. 5. 2010 12:49

Zkusím..

Mám teď další problém.. Externí harddisk mi to v pohodě čte, soubory otevřít jdou apod.. Ale nejdou mi tam nahrávat.. Proč?
Unknown Pleasures
vizitix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 5. 5. 2010 13:06

Protože apple. O:-)
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků