Rychlodotazy č. 2

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 1. 2022 18:55

evlo píše:Zajímavá situace, sám jsem importoval vozidlo, nemá homologaci, to je toho asi dost důkazem toho kdo je importér .... a pojišťovna 1 říká, ať nacenění škody vyřeší importér a já říkám, že já jsem importér, druhá pojišťovna, ta která to platí tý 1. to prodala někomu jinýmu (jejich vlastní firma aby se zbavili odpovědnosti) a ten spočítal cca na dvojnásobek toho co pojišťovna 1, s čímž taky nesouhlasím jakožto importér a autorizák a tak vůbec.

Stále čekám až mě pojišťovna 1 napíše, kde je v ČR autorizák hispano suiza.
Zajímavostí pak je, že pojišťovna 1 prostě obvyklou cenu vozidla stanovovat nebude, že je to irelevantní to beru, pojišťovna 2 se o to snaží a tají jak cenu stanovili, ale to je zcela irelevantní, spíš taková vtipnost.

Řešit to mimosoudně a platit soudními znalci nevím jestli k něčemu bude, pojišťovna 2 už se vyjádřila tak, že ocenění možná uznaj jako cenu vozidla, ale ne jako cenu škody, což podle mě neuznaj ani jako cenu vozidla když by se to dostalo k někomu kdo to fakt řeší.
Nicméně nevymyslel jsem co s tím.

Obe pojišťovny říkaj ať si to teda dám do jejich smluvního servisu a já říkám, ne, dejte to tam vy, když je to řešení co navrhujete. Logicky, aby se nezbavili odpovědnosti. Takhle už obě udělali to, že to nacení škody prodali někomu jinýmu na kterýho se vymlouvaj, což samozřejmě ignoruju a bavím se jen s pojišťovnama.

Oboje jsem čekal - jak to, že nacení hodí na někoho jiného aby se zbavili odpovědnosti, tak to, že budou argumentovat servisem, za který ale neručí.
Nicméně jsem, zjevně, nevymyslel co s tím až se to stane.

Už jsem pár soudů řešil, takže je mě dost jasné jak tohle dopadne u soudu, je nějaké rozumné řešení jak nebýt co nejméně ojebán? Varianta vzít co nabízí pojišťovna 2 a držet hubu a krok je furt velký ojeb.

Případně pokud jste někdo tohle úspěšně řešili, tak budu rád za typ na adovkáta, který tohle umí úspěšně řešit, alespoň tak aby došlo k nějakému akceptovatelnému kompromisu.

Ja bych poradil, ale ne tobě :-P
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2022 20:09

goes píše:Mam roky na motorce ze tento a drzi o 107

https://m.alza.cz/tv-foto-audio-video/c ... 257068.htm

Díky, mrknu po něm.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 21. 1. 2022 20:13

goes píše:Mam roky na motorce ze tento a drzi o 107

https://m.alza.cz/tv-foto-audio-video/c ... 257068.htm


Ty máš motorku?
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 21. 1. 2022 20:15

Jean ViC píše:
evlo píše:Zajímavá situace, sám jsem importoval vozidlo, nemá homologaci, to je toho asi dost důkazem toho kdo je importér .... a pojišťovna 1 říká, ať nacenění škody vyřeší importér a já říkám, že já jsem importér, druhá pojišťovna, ta která to platí tý 1. to prodala někomu jinýmu (jejich vlastní firma aby se zbavili odpovědnosti) a ten spočítal cca na dvojnásobek toho co pojišťovna 1, s čímž taky nesouhlasím jakožto importér a autorizák a tak vůbec.

Stále čekám až mě pojišťovna 1 napíše, kde je v ČR autorizák hispano suiza.
Zajímavostí pak je, že pojišťovna 1 prostě obvyklou cenu vozidla stanovovat nebude, že je to irelevantní to beru, pojišťovna 2 se o to snaží a tají jak cenu stanovili, ale to je zcela irelevantní, spíš taková vtipnost.

Řešit to mimosoudně a platit soudními znalci nevím jestli k něčemu bude, pojišťovna 2 už se vyjádřila tak, že ocenění možná uznaj jako cenu vozidla, ale ne jako cenu škody, což podle mě neuznaj ani jako cenu vozidla když by se to dostalo k někomu kdo to fakt řeší.
Nicméně nevymyslel jsem co s tím.

Obe pojišťovny říkaj ať si to teda dám do jejich smluvního servisu a já říkám, ne, dejte to tam vy, když je to řešení co navrhujete. Logicky, aby se nezbavili odpovědnosti. Takhle už obě udělali to, že to nacení škody prodali někomu jinýmu na kterýho se vymlouvaj, což samozřejmě ignoruju a bavím se jen s pojišťovnama.

Oboje jsem čekal - jak to, že nacení hodí na někoho jiného aby se zbavili odpovědnosti, tak to, že budou argumentovat servisem, za který ale neručí.
Nicméně jsem, zjevně, nevymyslel co s tím až se to stane.

Už jsem pár soudů řešil, takže je mě dost jasné jak tohle dopadne u soudu, je nějaké rozumné řešení jak nebýt co nejméně ojebán? Varianta vzít co nabízí pojišťovna 2 a držet hubu a krok je furt velký ojeb.

Případně pokud jste někdo tohle úspěšně řešili, tak budu rád za typ na adovkáta, který tohle umí úspěšně řešit, alespoň tak aby došlo k nějakému akceptovatelnému kompromisu.

Ja bych poradil, ale ne tobě :-P

:D
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2022 21:48

TomeekHoleek píše:
goes píše:Mam roky na motorce ze tento a drzi o 107

https://m.alza.cz/tv-foto-audio-video/c ... 257068.htm


Ty máš motorku?

Samozřejmě... kozí dech :D
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 1. 2022 21:51

TomeekHoleek píše:
goes píše:Mam roky na motorce ze tento a drzi o 107

https://m.alza.cz/tv-foto-audio-video/c ... 257068.htm


Ty máš motorku?


Ano. Vozidlo kategorie L.
anonymni

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 1. 2022 22:24

MgX píše:
TomeekHoleek píše:
goes píše:Mam roky na motorce ze tento a drzi o 107

https://m.alza.cz/tv-foto-audio-video/c ... 257068.htm


Ty máš motorku?

Samozřejmě... kozí dech :D

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 21. 1. 2022 23:36

:D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2022 12:30

Jak je to se snoubičem v autě v zahraničí? Nebavím se o AT.

Dám do obalu, se kterým to vložím do díry a připoutám pásem, který provlíknu očkem na držení. Je to v pořádku? Nebo raději box.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2022 12:33

Nejaky tip na meric sootreby wlektriny? Msme sdileny jistic u garazi a budu si nabijet auti tak at ti bemusi platit za mne. Neco co strcim do zasuvky a do toho pak to auto a muzu nabijet a merit.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2022 12:34

Nemůžeš počkat? Ted se ptám já :D
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2022 12:36

LukasKoudak píše:Jak je to se snoubičem v autě v zahraničí? Nebavím se o AT.

Dám do obalu, se kterým to vložím do díry a připoutám pásem, který provlíknu očkem na držení. Je to v pořádku? Nebo raději box.


O cem to pises?
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2022 12:40

Chce strkat snoubence do pytle, asi nějaká úchylka.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod anonymni 22. 1. 2022 12:43

Dekuji
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků