Čím topit v braku - plyn, tepelné cerpadlo

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 14. 1. 2022 18:22

lu.kas píše:
tslany píše:Klima?

Asi jak komu sedí, mně ne. Bydlel jsem chvíli v bytě kde se topilo klimou a to foukání teplýho vzduchu mi bylo nepříjemný. Místnost byla vytopená nerovnoměrně.

To je mazec, to jsem myslel že dneska každá klima umí že na tebe nefouká když nechceš a že vytopi celou místnost, no rozhodně líp než wawky
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 14. 1. 2022 18:23

tslany píše:Radiátory jsou ale zas demence, to je jak vrátit se do minulýho století. Ideálně je ještě dát pod okna.

Však aby se nerosili neasi
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 14. 1. 2022 18:24

tslany píše:Souhlas tady s Krating daengem, pokud bych tam chtěl bydlet já sám a bylo to moje, tak bych to prostě celý rozkopal a předělal tak, aby to mělo smysl.Takže nová voda, elektřina, schody, podlahy, podlahovka, klima, krb, atd.
jasný no, tak rok práce
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pech. 14. 1. 2022 18:24

1) Je nutno při objednávce dát pozor na to, aby tokonkrétní topidlo mělo svorky pro termostat. Tabulka typů je v návodu.

2) je nutno zřídit zásuvkový okruh výhradně pro topení. Tj, budeš mít zásuvky u topidla (dle návodu vpravo dole a budou všechny zapojeny na jeden jistič v rozvaděči.

3) je nutno zřídit ovládací okruh, kde bude dvoužíla, vycházet ze zdi u karmy, nebo v zavíčkované krabičce, a všechny budou spojené do krabičky, kam budeš instalovat termostat.

Pokud chceš řešit teplotu zvlášť pro každé patro, bude to všechno 2x.

Já to mám udělané tak, že mám jeden termostat dole a nahoře mám instalovaný výkon topidel takový, který odpovídá tepelné ztrátě a ještě omezení na termostatech přímo na topidlech tam a teplota sedí s přízemím +-1st. Nechtěl jsem obíhat dva termostaty v bytě 3+1, což wifi řešení řeší jinak, takže si můžeš dát dva a ovládat to separé, potom musíš mít ale separé i ty ovládací okruhy, napájecí můžeš mít ten jeden, pro celý systém...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 14. 1. 2022 18:25

m.a.x.i.m.u.s píše:
tslany píše:Možná, kdybys nekupoval hovadiny jako pyčung flyp nebo aušus *****, tak bys na to měl :D

Ale houby. Tel byl bez dalších investic a jestli vyjde ten ntb, tak taky. Jen výměna za minulé věci :D

Tohle třeba bude úplně prťavá kuchyně kde vedle dveří bude lednice, ale stejně bude trochu čouhat do vlezu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A tady vedlejší pokoj
Obrázek
Obrázek

Mr.Semtex píše:
m.a.x.i.m.u.s píše:Jinak elektrika i voda nová.

A co Ti teda aktuálně vyrábí teplou vodu?

https://www.domintex.cz/elektricky-ohri ... 100-v-18k/

To tak nech a prodej nejakym hipsterum, ti máj rádi ten styl jak to vypadá teď
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 14. 1. 2022 18:26

pech. píše:1) Je nutno při objednávce dát pozor na to, aby tokonkrétní topidlo mělo svorky pro termostat. Tabulka typů je v návodu.

2) je nutno zřídit zásuvkový okruh výhradně pro topení. Tj, budeš mít zásuvky u topidla (dle návodu vpravo dole a budou všechny zapojeny na jeden jistič v rozvaděči.

3) je nutno zřídit ovládací okruh, kde bude dvoužíla, vycházet ze zdi u karmy, nebo v zavíčkované krabičce, a všechny budou spojené do krabičky, kam budeš instalovat termostat.

Pokud chceš řešit teplotu zvlášť pro každé patro, bude to všechno 2x.

Já to mám udělané tak, že mám jeden termostat dole a nahoře mám instalovaný výkon topidel takový, který odpovídá tepelné ztrátě a ještě omezení na termostatech přímo na topidlech tam a teplota sedí s přízemím +-1st. Nechtěl jsem obíhat dva termostaty v bytě 3+1, což wifi řešení řeší jinak, takže si můžeš dát dva a ovládat to separé, potom musíš mít ale separé i ty ovládací okruhy, napájecí můžeš mít ten jeden, pro celý systém...

Nebo si můžeš koupit jak ti píšou největší dementi co se v tom vůbec nevyznaj Evlo a tslany tepelný čerpadlo nastavit teplotu a mít hotovo, akorát tam musíš teda zapojit elektriku a dát výfuk a nasávání do té díry co tam už máš, ale to mě nepřijde tak hrozná operace.

Většinou když použijete mozek a nedělá to elektrikář tak elektřinu dotahnes bez rozkopávani stěn, ne že u tebe by nebyli rozkopaný
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vana666 14. 1. 2022 19:08

evlo píše:.... jsem myslel že dneska každá klima umí že na tebe nefouká když nechceš ....

někam asi foukat musí ?
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod evlo 14. 1. 2022 21:54

Tak nemusí jen se ti bude prehrivat
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pech. 14. 1. 2022 21:59

tslany píše:Radiátory jsou ale zas demence, to je jak vrátit se do minulýho století. Ideálně je ještě dát pod okna.

Ty jsi ztělesněná demence, ty vole... Podlahovak není univerzální řešení a ten fén, co jde z klimy kdekoho dost sere, takže to taky není řešení pro každého.

Já bych tedy taky volil jiný systém než WAW, bylo li by to možné, ale pokud jde o to, vyřešit to s minimálními zásahy do baráku a rychle, má to smysl.
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 1. 2022 22:01

Je mi to hodně proti srsti, mám z toho osypky, moc mě to netěší, ale ať je pech jakejkoliv, tak v tomto s ním skoro musím souhlasit.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod JardaB 14. 1. 2022 22:03

Me to souhlaseni ani nedela problem.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 1. 2022 22:04

Jako primárně topit klimou je demence největší. Ještě bych to pochopil, třeba do paneláku, když začnou na podzim topit pozdě, tak si jen tak přibzdít....
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod hobitt 14. 1. 2022 22:24

Jak to tak ctu, na tohle bych nemel nervy a barak prodal.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 14. 1. 2022 22:29

NIkdo tě nenutí, když na to nemáš koule.
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 1. 2022 22:34

MELLO píše:Jako primárně topit klimou je demence největší. Ještě bych to pochopil, třeba do paneláku, když začnou na podzim topit pozdě, tak si jen tak přibzdít....

jako podkroví vyhřeje rychle, to nemůžu říct, ale prostě to pak hučí a poměrně rychle zase vychladne ...... zatím tam skládám bordel, tak uvidím za rok přez zimu, zda tam zmrznu nebo ne :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka