stavebni koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz


Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 11. 2021 21:03

mazec
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 11. 2021 21:24

To teda
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 28. 11. 2021 21:47

ale božínku
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 11. 2021 22:10

Najs
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 29. 11. 2021 00:55

K čemu to je?
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 29. 11. 2021 07:38

takové práce to muselo dát a přitom taková blbost :D
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 1. 12. 2021 10:25

Tak podlahovka už spíná docela často, a teda fakt je to hnusný, jak to navrhoval dement, jak to funguje, že část ložnice je prostě napojená na chodbu, v pracovně vedou rozvody do celýho bytu, takže tam spíš větrám než baych topil, ale pod stolkem mám studenou podlahu, tak jsem to vyřešil tak, že podlaha jakoby celej den, ale přes den přitápím klimou, jinak meh.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 1. 12. 2021 14:20

dekujeme za cenne informace
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 12. 2021 18:49

Vracim se k tematu bojler s TC, kde mne k instalaci inspiroval evlo, diky mu.
Takze nova zprava z bojiste, vcera uz to prestalo topit na TC a denni spotreba stoupla z dosavadnich 2kWh na 6kWh (teplota okoli 11-12st, nastaveny limit 10st v menu je minimum, asi to ma nejakou hysterezi)
Takze prinos je i pri nizsi teplote okoli dost vyznamny, udelal jsem mensi hotfix - bojler rozebral, cidlo nasel a trosku mu to fixluju - pritapim odporem o cca 2 stupne. Je to v garazi, je mi fuk, jak tam bude zima a evidentne to dost setri i v limitnich podminkach. Kdyz bude hur, pritvrdim, ted je tam odpor 2k krmenej asi 16V.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 1. 12. 2021 19:54

Já mám tepelnou pumu ve velké místnosti, tak odhadem 32m, topím na 23 a sežere to teď když je kolem 0 400kWh za měsíc. Pro porovnání infra topení v koupně co má tak 5m sežere při topení na 23 cca 200kWh za měsíc, ale teda ještě navíc ohřívá ručník. Přitom teda by to údajně mělo mít jen 2krát takovou efektivitu podle grafíků online.

Jo a to jsem zapoměl dodat, že koupelna je navíc ze všech stran, krom země izolovaná, mísnost jen slámou zezhora, jinak prostě plná cihla.

V ložnici tepelná pumpa žere pod 100kWh za měsíc, ale ložnice má 16m

Bojler mám bez tepelné pumpy, protože ho mám v koupelně, při rekonstrukci koupelny bych rád dal bojler někam tak aby ohříval i kapalinu pro podlahovku, kterou bych při té příležitosti nainstaloval a byl s tepelnou pumpou a vytápění koupelny určitě taky tepelnou pumpou už.

Topnej panel na ručník asi nechám, ale ono fakt, to se zaplatí za pár let ta tepelná pumpa, stojí jen 3x víc než panel.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 2. 12. 2021 00:39

404kW mi sežralo TČ za listopad a celej barák. Resp. 285kW topení, 119kW ohřev teplý vody.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 2. 12. 2021 11:06

Jardo a ty máš jakej model?

Dělá se nějakej malej cosi s čerpadlem, nevím jestli bojler nebo něco takovýho, do interiéru, co by mohlo pohánět jen topení? Takže s oběhovým čerpadlem a tydle blbosti. Je to do sklepa vedle kotle na dřevo, aby to bralo i odpadní teplo.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod yeaah 2. 12. 2021 17:58

Blizi se mi prejimka bytu a vrta mi hlavou, jak poresit tu kuchyn. Tak poradte kurde, nebo aspon pomudrujte a poprudte :D

https://tour.vrspace.cz/tour/modrany/pa ... html#C2_03 u me je ta mistnost rozlozena trochu jinak. Za dverma je jeste 62,5cm, pak 80cm dvere, nevim jak jsou siroky zarubne a pak zbytek asi kolem 3m na kuchyn. Takze nejakych 4,65m cela ta stena. Strop sem nameril 2,66m.
No a napad je takovy, ze bych za dvere dal skrin (60cm) az do stropu, nad dverma nejakou otevrenou polici i kvuli rekuperaci, ktera je nad dverma (tady neni videt) a pak by to navazovalo na horni skrinky kuchyne, ktere by byly taky po strop.

Blbe je, ze mi tam asi uplne nesedi reseni z Ikea atd, udajne kvuli vyssimu stropu. Takze otazka jasna, doporucite firmu/truhlare? Idealne z Prahy nebo blizke okoli. Taky me tam cekaj dve skrine na miru.

Dik 8-)
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod pech. 2. 12. 2021 18:06

Záhy.... Sice je z jihu, ale montuje prakticky kdekoli...
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků