Už je to tady (hlasovani)

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jak jsem na tom s virem
Fakt se bojim a davam to najevo 27 %  28%  [ 27 ]
Fakt se bojim, ale schovavam to a hraju divalo 19 %  20%  [ 19 ]
Fakt se nebojim 32 %  34%  [ 32 ]
clany 3 %  3%  [ 3 ]
evlo 13 %  13%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 94

Odeslat příspěvekod puk123 18. 6. 2021 12:22

Jenže to taky nebylo jen rouškama, ale i omezením kontaktů a lockdownem vůbec.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod MirecBA 18. 6. 2021 12:25

tak ono verim, ze sa najde zopar ludi , ktorym tie ruska , respiky skodia a nebude ich len 5 , ale vacsina vyplakavacov s tym realne problem nema, len su proste proti lebo.
jasne su tu este tazsie pracujuci, ktorym sa s tym tachsie dycha , tam to problem je
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 18. 6. 2021 14:24

MirecBA píše:rspik funguje, zvlast ked ho ma kazdy riadne nasadeny, 100% to nieje ale fungovat funguje dost dobre , problem bude viac tom, ze sa na to tak trochu kasle ci *****

Kdyby fungoval, vypadalo by to takto ta křivka?
Obrázek
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 18. 6. 2021 14:27

evlo píše:Z grafu je videt, že to po zavedení povinen masky neklelslo vyjma jedné země

Jestli máš na mysli Izrael, tak ne - to fakt nebylo o rouškách. :D
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/iz ... f6b220ee8/
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MirecBA 18. 6. 2021 14:41

fricoolinek2 píše:
MirecBA píše:rspik funguje, zvlast ked ho ma kazdy riadne nasadeny, 100% to nieje ale fungovat funguje dost dobre , problem bude viac tom, ze sa na to tak trochu kasle ci *****

Obrázek

Keby bolo keby ......
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 18. 6. 2021 15:02

MgX píše:
MELLO píše:

Asi tak.

Už to ani nekomentuji. Je to ztráta času. Normální člověk se rozhlédne po svém okolí a vidí, resp. viděl. Povinnost na papíře je věc jedna, realita věc druhá. Ono by to chtělo i rozbor, jaký průběh má člověk, který dostane nižší dávku covidu, když má respirátor. Jestli je/není rozdíl proti nechráněnému. A další věc, což je problém, alespoň jak plyne z informačních grafik, tak riziko nakažení je nižší, když má respirátor nemocný a nemá zdravý. Naopak je riziko vyšší. A o tom to je. Že se často nechrání ti, kteří jsou rizikovější z hlediska chování a mohou tak nakazit další, kteří ochranu měli.

Dnes je nejvyšší forma „kingovství“, když si někdo nevezme respirátor do obchodu/na úřad/do zdravotnického zařízení. A místo aby lidé měli poznámky na ty nechráněné, tak mají poznámky na ty, kteří ochranné pomůcky nosí. Ale máte pravdu, lidí je moc.

Obrázek
Pokud by to sníživalo infekční dávku, tak bylo nejen málo vážnějších případů, ale i méně pozitivit. Kdo by byl asympt. pozitiv jen s rouškou, dostal by s FFP2 dávku pod možností detekce a incidence by se snížila. Evidentně to bylo viru jedno.

Prostě není společensky naříditelná ÚČINNÁ ochrana. Musela by to být ochrana, která bude mít takový přítlak, že donutí vydechovaný vzduch vycházet ultrahustým materiálem namísto mezírek v netěsnostech. Ale jak ty mezírky eliminuješ? Epidemiolog Smejkal, exministr Blatný - bylo krásně vidět, jak si musí ty respoše (ty běžné FFP2 s gumičkami za uši) posouvat, protože jim lezou z pod nosu. A oni by mininálně měli chtít, by jim to těsnilo dobře. Jak k tomu donutíš plebs, co to chce mít co nejvíce pohodlný a zároveň vyhovět předpisům? Ty si ještě tu nosní sponku vytvarujou co nejmíň fest, aby jim to luftovalo.

A samozřejmě - respoš/maska s dokonalým přítlakem = maska, kde se to fakt už nedá vydržet. Minimálně u velkýho % lidí.

A pokud je víra v hadry na hubě příliš velká, tak to skutečně může být ve finále nebezpečné. Třebaže se nějakej 60-tník s nadváhou a vyšším tlakem rozhodl zajet si někam sockou "to bude v pohodě, když budu mít tu NANOROUŠKU FFP50, co filtruje 99,99% breberek", přestože v pohodě mohl autem (jen by třeba blbě parkoval nebo za to platil). Sedl si na 30 minut do příměstskýho vlaku vedle infekčního s naprd nasazeným FFP2 respošem, kterej ten infekční aerosol vydechoval netěsností, 60-tník to vdechl zase svou netěsností, nakazil se a skončil na JIP. (Přežil to, ať ta fiktivní storka nekončí blbě)
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 18. 6. 2021 15:09

puk123 píše:Jenže to taky nebylo jen rouškama, ale i omezením kontaktů a lockdownem vůbec.

Ano, lidi žijou v iluzi, že když se krotí respirační viroza s vysokým reprodukčním číslem skrz zcela bezprecedentní paralýzu společenského života, tak ty ostatní breberky si to uvědomují a ví, že jich se to netýká. :D
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 18. 6. 2021 15:28

Možná bys měl našim odborníkům začít radit, co kde, kdy a jak dělat. Teoretizovaní nad grafy je krásná zábava. Řešit vážně nemocné a mrtvé už horší.

Teď si jistě dokážeš vygooglit věci kolem varianty delta, nárůstu a cestování. Před několika dny jsem, tuším, psal něco o souboru opatření/vhodné kombinaci.

Pravdu máš v nutnosti respirátor správně používat a mít v adekvátní velikosti a tvaru. Neviděl jsem nikde studii, která by řešila respirátor ve vztahu k průběhu nemoci. A píšu a myslím respirátor, nikoliv roušku a hadr.

Lidé často odmítají masku, protože se stydí. Přitom se v mnoha typech lépe dýchá a při využití správných filtrů se dostanou z hlediska ochrany ještě výš než u FFP2/KN95. To jen na okraj.
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 18. 6. 2021 15:36

Obrázek
1.0 TSI 81kW
1.5 TSI 110kW
LukasKoudak
Kočkomrd

Odeslat příspěvekod polda 18. 6. 2021 15:38

fricoolinek2 píše:

Obrázek

Bez rousky bys to vpravo neměl na 35 ale treba na 200. Nikdo nehlásil,že roušky zamezí šíření covidu oproti očkování. Ale podstatně omezí. Silný lockdown byl tak před rokem , od podzimu nevím o nějakém zvláštním omezeni kontaktu krom skol a úřadů. A stejně se respirační nemoci skoro ztratily.
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 18. 6. 2021 15:59

MgX píše:Možná bys měl našim odborníkům začít radit, co kde, kdy a jak dělat. Teoretizovaní nad grafy je krásná zábava. Řešit vážně nemocné a mrtvé už horší.

Teď si jistě dokážeš vygooglit věci kolem varianty delta, nárůstu a cestování. Před několika dny jsem, tuším, psal něco o souboru opatření/vhodné kombinaci.

Pravdu máš v nutnosti respirátor správně používat a mít v adekvátní velikosti a tvaru. Neviděl jsem nikde studii, která by řešila respirátor ve vztahu k průběhu nemoci. A píšu a myslím respirátor, nikoliv roušku a hadr.

Lidé často odmítají masku, protože se stydí. Přitom se v mnoha typech lépe dýchá a při využití správných filtrů se dostanou z hlediska ochrany ještě výš než u FFP2/KN95. To jen na okraj.

Já "teoretizuju" nad grafy z reálného života z mnoha zemí světa. Různé podnebí, různá kultura, různý zdravotnický systém a jeho kvalita. Na těch grafech se "podílely" stamiliony lidských interakcí. Se všemi vlivy.

Co máš ty? Dva Covid holiče, co měli roušky a nezjistilo se, že by někoho nakazili? Figurínu, co toho méně naprskala s rouškou pod jakousi lampou?
Naposledy upravil fricoolinek2 dne 18. 6. 2021 16:00, celkově upraveno 1
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 18. 6. 2021 16:50

polda píše: Nikdo nehlásil,že roušky zamezí šíření covidu oproti očkování.

Tak to se skutečně nepovedlo. :D
https://www.reuters.com/article/us-heal ... SKBN23G37V

https://www.cbsnews.com/news/covid-face ... -director/

https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... espal.html

Silný lockdown byl tak před rokem , od podzimu nevím o nějakém zvláštním omezeni kontaktu krom skol a úřadů.

Tak to už máš asi dost vymleto, když ti přijde, že se tu od října někdy do května byl vlastně celkem normální život. :D

Bez rousky bys to vpravo neměl na 35 ale treba na 200.

Tak účelem toho grafu bylo ukázat že zavedení FFP2 oproti rouškám nemá na epidemii vliv.

Jinak je zajímavý se podívat se sem. Ano, v "cases" bylo Švédsko horší jak Němci, ale na úmrtí je to remíza.

Obrázek

BTW: I zajímavý srovnání s námi.

Obrázek
V případech jdeme dolu poslední dva měsíce souběžně.

Obrázek
Ne ovšem v mrtvých.

A prý mají Němci dnes "Serious or Critical" 14,57 člověka na milion, my 1,3. (A v nemocnici je bez dalšího určení jen 10 Covid+ lidí na milion). Jasně, kritéria pro zařazení na seznam lidí, jichž stav je vážný/kritický mohou být jiná, ale teď určitě nebudou ovlivněna omezenou kapacitou - tj. kdo má být s Covidem ten tam jde.
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 18. 6. 2021 16:54

"Překřížilo" se to 19.5. Od té doby zemělo v SRN 41,5 Covid+ lidí na milion, u nás 17,94 lidí na milion.

Myslim si, že Němci se dělají v "cases" lepšími než jsou.

BTW: Pokud jde o Švédsko, ano vim - je to klišé, bohužel, žádná jiná země tomu nezkoušela takto mírně odolávat. Nejde jen o roušky. I další opatření tam byly mírnější.

(A pokud chce argumentovat hustotou zalidnění, tak podotknu, že zrovna u nás se Covid náramně šířil po venkově)
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod polda 18. 6. 2021 17:29

Co je u tebe venkov? Jsou 3 oblasti kde možná lidi fungují v jedné vesnici. Jinak zbytek republiky jezdí do práce po vsech čertech a potkává hromadu lidí. Větší města jakbysmet. Jakej byl teda lockdown od října podle tebe? Jinak Švédsko je s porovnáním s námi ubervesnice i ve Stockholmu.
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 18. 6. 2021 20:24

Zavřený/omezený školy, zavřený restaurace (vyjma 2 týdnů v prosinci), zavřený/omezený obchody, zavřený/omezený služby "osoba na osobu", zavřená kultura, zavřený sportovní zápasy, zakázaná zimní turistika, měsíc zavřený okresy.... Nestačí to?
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka