[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tslany 26. 5. 2021 12:01

Tak záleží co tam běží za systém, ne?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 29. 5. 2021 13:00

tak jsem vynuceně upgradoval z Win10 1909 na 21H1, když už to prudilo o konci podpory 1909 a ........ normálně to funguje, nevypadá to, že by se to nějak rozesralo nebo změnilo nastavení :-O I systémové proměnné zůstaly. A nová složka windows je o 6 GB lehčí než ta stará (a jo, čistil jsem ji) 8-D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 29. 5. 2021 13:06

Já jedu LTSC a nic takovýho nspozorujum
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 29. 5. 2021 13:09

Já normálka Pro (z ebaye :D) ale aktualizace mám přes gpo
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 2. 6. 2021 15:44

Neválí se někomu switch s 8x glan co umí vlany?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 2. 6. 2021 16:38

MV_cz píše:tak jsem vynuceně upgradoval z Win10 1909 na 21H1, když už to prudilo o konci podpory 1909 a ........ normálně to funguje, nevypadá to, že by se to nějak rozesralo nebo změnilo nastavení :-O I systémové proměnné zůstaly. A nová složka windows je o 6 GB lehčí než ta stará (a jo, čistil jsem ji) 8-D

Ja mam na jednom stroji nějak 15xx noo nejde to delší dobu aktualizovat ale zase to neotravuje s aktualizacema
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 6. 6. 2021 19:01

To je fakt idiotismus ta Mozilla, máme Firefox a konkurence je chrome, tak pojďme z FF udělat druhej chrome, to fakt pomůže.

Okay tak tohle trochu pomohlo, ale furt tam je něco novýho :-( třeba když někam píšu, svítí to modře, to je zas nesmysl.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MgX 14. 6. 2021 20:15

DOTAZ. ... a snažil jsem se velmi stručně :-)

Ví někdo, jak jsou na tom aktuální modely od TP-Link? Myšleno Wi-Fi routery podporující Wi-Fi 6 (ax). Pokud někdo ví, může napsat pár slov?
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 6. 2021 06:46

nevím, ale koukal jsem, že jako levná náhrada garážtouteru by AX20 mohl být v pohodě https://www.alza.cz/tp-link-archer-ax20-d6159934.htm jen je to asi broadcom, tak nevím, jestli tam časem bude i nějakej model s qualcommem, mám je radši
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 6. 2021 18:55

Mám možnost porovnat AX20 a AX73. Prý jsou vlastně stejné, jen AX73 má vyšší rychlost. Ty technické popisy jsou velmi nedokonalé a tak to vypadá, jako by v některých funkcích byl AX20 ochuzen, ale prý ne.

Koukal jsem na net... někdo píše o nestabilitě, jiný o přehřívání. No, snad uvidím. Ono je taky důležité, co tam měli při zkoušení za software.

//AX20 mám asi v první hardwarové revizi. Ale vypadá to, že se nejedná o starší verzi, ale o verzi pro jiný trh.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 6. 2021 19:41

Já zatím nemám zařízení, co by AX podporovalo, jasně, můžu koupit adaptér do mogbuku, ale to je asi tak všechno.... osobně bych uvítal, aby třeba u AX touterů byl standardem i 2,5GbE ale to je asi utopie. Rychlejší wifi pro jedno zařízení mi momentálně tak moc nepřinese.

Vypadá to, že ale sweetspot bude těch 2402 Mbps pro pětigigo, pak už je tam nějak moc antén a nejsem si jistý, že tolik jich v mogbuku bude :) Takže do budoucna nějaká obdoba AX50 ale s atherosem za litr by se mi líbila, ale pokud to potřebuješ asap tak 2000 Kč za AX50 není tak hrozná cena.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 6. 2021 20:04

AX50 se prý regulérně přehřívá. Proto chci odzkoušet AX73 s jiným deklem pro lepší chlazení. No a u AX20 psalo několik lidí, že je výrazně chladnější než právě AX50. Byť i tam jsem četl o větším zahřívání.

Jedu na optice 500/500 a plně rychlost postačuje. Tudíž Gb porty nejsou problém a zatím nevidím ani ve vzdálenější budoucnosti nutnost posilovat na 2,5 Gb. Ale ano, chápu. Také bych to bral jako rezervu. AX je věc navíc. Nová norma už tu je, funguje a postupně se dostává do techniky. Nemám rád časté obměny zařízení, zvláště těch, které fungují. Dosavadní router přežil několik mobilních telefonů. Takže ax je věc do budoucna. Navíc občas něco řeším, a už jsem měl věc, která tento rozsah podporovala. Takže když už, tak už.



Díky za názory
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 6. 2021 20:12

Tak jestli nemáš nic, proč bys vyloženě AX potřeboval, tak žádnej problém, počkal bych si, až si to výrobci v dalších revizích vyladí, netřeba být jejich beta tester. Ale pokud třeba ani teď nemáš AC, tak bych koupil rovnou AX20, to se ví. Není to sice o moc rychlejší, ale vždycky se hodí o trochu lepší linková rychlost na stejnou "sílu signálu" s novějším standardem.

Ten 2,5Gbit ethernet beru spíš kvůli NASu, prostě vždycky postrádám smysl toho, když má wifi router (byť i jen ojediněle a částečně) rychlejší bezdrát než drát (něco jako N a hlavně ACčkové wifi se stomegabit ethernetem).
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 6. 2021 21:09

Přesně tak. Mám starý router, kde není ani ac standard. Takže bych vzal rovnou něco s ax. Beta testerem být rozhodně nepotřebuji :-) Dnešní ax Wi-Fi routery ale nejsou první generací. Takže by dětské nemoci vyladěny být mohly. Alespoň částečně. A zbytek dotáhnou v aktualizacích.

Musím změřit, kolik na povrchu má stávající router. A porovnat s novými. Samozřejmě... správně bych to měl rozdělat a změřit uvnitř, ale to by se někomu asi nemuselo líbit :-)

Rychlost drátu vůči bezdrátu mně dlouhodobě pije krev u televizorů.

Chápu, jak to myslíš. A rozhodně ano. Rychlejší ethernet nevadí. Nepřekážel by.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 6. 2021 20:15

Nějaké doporučení na prográmek pod Wokna 10, co dokáže změřit Wi-Fi ?
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků