Nová kuchyň

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod _maty_ 14. 5. 2021 06:03

Jinak nekomu furt dela potiz cteni, 3 mesice bylo od prvniho rozhodnuti, ze se do toho jde.

Mesic a pul se vybiral zhotovitel, dlouho se sbiraly cenove nabidky, taky jsme se museli nejak dostat do kuchynskeho studia, kde udelali navrh, coz v unor/brezen slo taky trochu hur..

A samo pak teda mesic a pul to trvalo od sundani stare kuchyne az po posledni osazeni krabicek od svetel..

Blby je, ze jsem se na to dal, tzn venovat se tomu jen o vikendu, kdyz normalne je clovek v praci 140km daleko.. taky nas tam pribrzdily velikonoce, byly tam kratsi tydny a ti prpfesisti se do toho v tomto obdobi taky moc nehrnuli, nemluve o tom, jak jsou remeslnici vubec zasekani..

Posledni zdrzeni bylo asi o dva tydny samotne skrinky, kdy ty modry sly na objednavku a cele se to posunulo, protoze udajne dosly pozdeji, a pracovni deska dokonce prisla jeste pozdeji..

Vubec ty pracovni desky, vsechno to napasovat do spravne vysky, pod linkou jsme nenechali nejakou peknou podlahu, tam to bylo krivy jak rit, zapasovat to pod okno aby to sedelo, vestavna mycka, ted na druhe strane do toho vyrezat diry pro drez, sklokeramiku a na zastrcky..jenom montaz kuchyne zabrala cca 4 dny na miste a nevim kolik casu v dilne..

Ano pokud clovek nemeni podlahu, spotrebice si necha na puvodnim miste, a nejsou vestavene, elektro stavajici, vodu taky, tak se vlezes do dvou dnu, s tim ze tam jen nahazes prefabrikovane skrinky vedle sebe.

Kamos co to meli fakt rychle to meli za tyden, ale ten to v sobotu sundal starou linku, pak v tydnu po praci posunul vodu, na elektru jen par zmen, mel tam tchana, tak ten si s tim mohl hrat, pak to zapravili nejspis sami, trubku pro digestor neresili, nemaji, a vodar byl na chvili protoze to posouval o par cm jinam.. pak pokladal podlahu a v patek mu tam zacal truhlar navazet skrinky a v sobotu mel hotovo..

Vsechno je mozne kdy jsi primo u toho, resit takto na dalku reko je fakt na ***** a samotneho me stve, ze se to takto protahlo..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 5. 2021 06:38

tak já teď budu čekat pět tejdnů na jednu 15cm skříňku dospodu, protože jsem si to blbec neobjednal minulý týden a někdo je vykoupil :D jedna skříňka mi jde poštou z Prahy, spodní rohovku a na troubu jsem objednal s vyzvednutím v olmíku a novou desku a dřez manželka ještě nevybrala, to bez obhlídky nešlo, takže já to chápu, čas to zabere a to co píšeš je ještě docela rychlovka a je fajn že řemeslníci, když to dělalo víc lidí, se sešli.......
Když jsme kdysi do bytu obednávali ořežsi, tak jen dodání té kuchyně trvalo snad měsíc, pak jsme si pro to jeli. Celý víkend s manželkou montovali skříňky a pak přišli kluci a za den to pověsili, řízli desky namontovali troubu, sporák, dřez, baterii, odpady připojili digestoř a zakryli nad linkou hadici od ní do stoupaček. Ale to už byla připravená voda, elektrika na svym místě, dlaždičky, podlaha atd (to dělal s předstihem všechno švagr podle plánku kuchyně, co jsme mu dali)
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 14. 5. 2021 06:47

Dyť právě, jak jsem psal někde na začátku, moje představa byla to mít během velikonoc max týden týden a půl po hotovo, to člověk ještě netušil že od konce nás dělil dobře měsíc..

Tam jen elektrikář dělal celkem dlouho a truhlář tam přišel zaměřovat prostor až když byla hotová příprava, sám byl překvapený, že jedeme tak rychle, možná s tím ani nepočítal a pak když to objednával tak říkám zpoždění a už se to natahovalo..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 5. 2021 06:55

Tak ne každý žije v evlowordu kde se to děje hned teď a nejlíp si to udělat sám.
Já už ani nevím jak dlouho akce kuchyň trvala u nás, ale borec si to přijel všechno namerit (má to k nám asi 50 km a byl na doporučení kamaráda), pak kdyz už to měl prichystane, jsme sami kuchyň zlikvidovali, v mezičase jsme si poshaneli všechno spotřebiče, pantata udělal vodu/elektriku, vymalovalo se a pak najel borec s poskokem a montovali cca 10 hodin...celkem si tu makli,pac starší dům a problém s pravyma uhlama :-)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 14. 5. 2021 07:05

3 měsíce nová kuchyň? Úplně v klidu... Když vidím ty čekací doby na kvalitní řemeslníky.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 14. 5. 2021 07:41

_maty_ píše:
_maty_ píše:Aktuálně se taky v rodině řeší reko kuchyně

Tak máme tu výsledek, dnes dodělal ještě elektrikář zástrčku pro digestoř a mám i celkovou cenu za kuchyni, podlahu, spotřebiče, elektro, světla, zedník a vodař.. od rozhodnutí jde se do toho uběhly přesně na den 3 měsíce..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pěkný, ale já bych asi raděj u toho dřezu šel do výsuvný sprchy, je to praktický.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 14. 5. 2021 08:03

Lukas063 píše:Tak ne každý žije v evlowordu kde se to děje hned teď a nejlíp si to udělat sám.
Já už ani nevím jak dlouho akce kuchyň trvala u nás, ale borec si to přijel všechno namerit (má to k nám asi 50 km a byl na doporučení kamaráda), pak kdyz už to měl prichystane, jsme sami kuchyň zlikvidovali, v mezičase jsme si poshaneli všechno spotřebiče, pantata udělal vodu/elektriku, vymalovalo se a pak najel borec s poskokem a montovali cca 10 hodin...celkem si tu makli,pac starší dům a problém s pravyma uhlama :-)
alespoň vidím, že moje změna sazby by fakt pro větší u lidí byla nerealizovana a raději pojedou drahou elektřinu, a popravdě nemít to kde musím spolupracovat s někým jako quest, tak bych to raději měl taky tak.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 5. 2021 00:14

tyjo on maty neni uplne mimo, se snazim v tom ikea method konfiguraku to udelat tak at je tam lednicka, trouba (protoze ta uz je), 60cm mycka (protoze ta uz je), varna deska (protoze ta uz je), drez a suplik na pribory a fakt nevim jak to udelat, protoze dela steny je 4570 tak jediny jak me to vychazi je s myckou uplne na kraji, coz je takovy pocitove divny a ostatni reseni jeste divnejsi
Obrázek

a to ani nepisu o tom, ze uz je to za 63

ale tak ono je to asi spis jedno, stejne nevarim, tak je to spis esteticka zalezitost
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 15. 5. 2021 00:22

By stačila kvalitní tapeta s fotkou kuchyně.
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 5. 2021 00:35

I kdyz asi mycka na konci cajk a bude to trochu zasahovat do kreji dveri sice, ale tak to kdyztak trochu upravim a bude to pasovat cajk

Obrázek

tak zas jako chleba si obcas delam

Jen me teda prijde, ze ikea a to na zakazku je +- stejny tim kde to ma dany veci atd. Akorat ten drez v rohu teda, ale mit kuchyn do rohu, kdyz sem tam delam rybu to uz by byl podle me docela extrem.

66 854,- drivka, svetylka a digestor, ale samo tam budou nejaky veci navic a treba teda deska z ikea by byla na 2 kusy, coz je dost neakceptovatelne, a ta vec co se dava mezi desku a horni skrinky je z ikea taky nejaka divna, ale jinak teda ikea no :)
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 15. 5. 2021 05:37

Strasny penize, to by se mi eklovalo dat. :( Zlatej najem, tady sice dvirka funguji zahadne, ale aspoň to nemusim platit :D dat za kuchyni v byte treba 50 bez spotrebicu, to by me jeblo a radsi bych to nechal zenu sbouchat z palet.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 5. 2021 06:04

Souhlasim.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 15. 5. 2021 06:52

Evlo, fakt nevim proc bych mel byt mimo, kuchyne co jsem poptal celkem u 6 nezavislych firem vychazely od 115 do 145 tis (115 byla nizsi kvalita dvirek nez u ostatnich, po srovnani kvality cena 135, truhlari vesmes cca 120, jeden 130 a siko extrem 145). To je holy fakt a to co jsi tam naskladal je cca polovina velikosti kuchyne resene u nas.. ty si furt myslis, ze nejak ochcijes system, ale to se sakra pletes.. a nebo jo ale bude to extra odflakly a hnusny.
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 5. 2021 07:02

Ze te to bavi tady furt neco zduvodnovat, znas to o perlach a svinich, ne? :D
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 15. 5. 2021 07:09

Tak je fakt, ze to nejsem ja kdo tu kazi jakoukoli seriozni diskusi. Evlo je fakt jen pro zpestreni, to se neda brat vazne ten chlapec..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků