Nová kuchyň

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2021 22:21

MV_cz píše:
evlo píše:Jo ještě jsem takhle tahal i stát asi 20m přes celej byt. Ani jsem nevěděl kudy co vede a prostě jsem valil drát dojel z místa a do místa v pak z místa d valil drát dokud se neobjevil v místě c a pak zmosta c so místa místa b a následně z b do a a hotovo.

tomu moc nerozumím :( ale jako elektriku jo?

Dlouhej UTP zásuvkami na elektriku ten stěna 90 podlaha 90 stěna elektriku + utp. Elektřinu stranded
Naposledy upravil evlo dne 13. 5. 2021 22:25, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 5. 2021 22:24

jj solid core, jak tomu říkáš, je totiž ten drát, co se tu na elektriku normálka používá no :) V americe tahaj ale i v konstrukcích "stranded wire" čemuž se tady říká licna, ne? Tím se ale tady připojuje až samotnej spotřebič, nebo prodlužka
Naposledy upravil MV_cz dne 13. 5. 2021 22:25, celkově upraveno 1
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 5. 2021 22:24

evlo píše:Dlouhej UTP zásuvkami na elektriku ten stěna 90 podlaha 90 stěna elektriku + utp

aha já myslel, že se bavíme o elektrice, tak jasně UTP bych nezazdíval taky, to jde krásně protahovat (drát)
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2021 22:26

Já se bavím o všech drátech, nikdo tě nenutí tahat pak ten další zase solid
I kdyby jsi pak chtěl k zásuvce přidat utp nebo optiku nebo taj, tak prostě se zazděným neudelasa můžeš si znova rozmlatit barák a říkat si, že ne to normální, že se to tak dělá.

Maty, zkusím si vzpomenout, ale možná bych našel fotky jak jsem dělal podlahu jestli ti to pomůže
Naposledy upravil evlo dne 13. 5. 2021 22:28, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 5. 2021 22:28

tak do zdi jedině drát (tzn. ten "solid")
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2021 22:30

Což teda ČEZ jako podmínku vlastně ani nemá jaký typ drátu, jen z jakého materiálu má být
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 5. 2021 22:31

záleží, jestli tam zmiňujou kabel nebo drát. Kabel != drát, ale kabel může být buď drát nebo licna
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2021 22:34

musí být provedeno tak, aby byla jeho výměna možná bez stavebních zásahů (např. v trubkách, kanálech, dutinách
konstrukcí);

se volí dle platných technických norem, ..... V provedení vodičů s plnými jádry nebo slaněnými vodiči;

Tak píšou vyloženě solid core jsem lhlal

Ale fakt pro ty pozdější úpravy vevnitř si prostě natahnes co potřebuješ, dělal jsem to, že jsem si tak udělal zásuvku a ethernet kde byl jen telefon atd.
Naposledy upravil evlo dne 13. 5. 2021 22:35, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2021 22:35

Počkat nebude slaněný vodič stranded?
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2021 22:36

Podle google je, takže solid core jen elektrikarskej fetish zas
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 5. 2021 22:37

aha no ale ty cituješ hlavní domovní vedení https://www.elektroprumysl.cz/elektroin ... v-budovach to není zrovna matyho usecase, kterýmu normálně natahali v kuchyni dráty a dali je pod omítku, to je normálka
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2021 22:37

No jiné vedení ČEZ nedefinuje, ale mám i videjko s tou elektřinou u mě kde je vidět že všechna ta původní vede trubkama a ta nová prostě udělaná debilem, takže zazděná
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 13. 5. 2021 22:40

Že je to normálka píšu taky, zároveň je to demnce, sám to psal, že je měnili 1970 technologií za 1990 technologií, neudělat to teď debil, tak až bude něco dalšího po mědi, tak by to vyměnili za hoďky místo 3 měsíců, ale každej samo ať si to řeší jak chce, někdo prostě u toho přemýšlí a někdo to dělá "jak se to dělá, normalka", nic proti tomu, jen se to pak nezlepší, to je vidět i teď na těch maskach a šíření sars2, jakože samozřejmě schanet elektrikáře co není debil je mega těžké, to je jako schanet měniče pneu co umí dát gumu na disk a **** to
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod garážmistr 13. 5. 2021 22:51

Kuchyň mě vyšla zhruba 230 v dílech, bez elektriky, vody, montáže. Nabídky byly i 400+. Montáž jsme zrealizovali ve dvou se stavitelem. Vymyslel jsem si nějaký nestandardy, něco jsme řešili za pochodu, chtěl jsem mít jistotu, že to klapne.

Původně jsem měl v plánu nějaké kuchyňské studio, v roce 16 jsem vybavoval služební byt, koupil kuchyň v Ikea a byl příjemně překvapen jak kvalitou samotnou (finišem pohledových dílů, celkově přesností dílů, kování Blum, atd...), tak poměrem cena/kvalita. Proto jsme návrh kuchyně z prefabrikovaných Ikea dílů zahrnuli už do PD baráku. Foto jsem dával.

Řešení na míru je vhodné v případě nestandard rozměrů, nepravých úhlů místnosti, atp. V novostavbě jde kalkulovat s prefabrikáty u reko je to obtížnější.

Pevně doufám, že evlo je bráno jen jako zpestření diskuze.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod _maty_ 14. 5. 2021 06:25

+1
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka