Už je to tady (hlasovani)

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jak jsem na tom s virem
Fakt se bojim a davam to najevo 30 %  29%  [ 30 ]
Fakt se bojim, ale schovavam to a hraju divalo 20 %  19%  [ 20 ]
Fakt se nebojim 34 %  33%  [ 34 ]
clany 4 %  3%  [ 4 ]
evlo 13 %  12%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 101

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 11. 5. 2021 20:27

Jak to můžou nezodpovědní roznášet, když ti zodpovědní nosí respirátor i na záchod. Nebo mi snad chceš říct, že ochrana dýchacích cest, ani zdvojená, nefunguje??
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 5. 2021 20:28

Tak to zase je jinak, ta ochrana funguje vic smerem ven asi, takze to mozna i nejaky smysl ma.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 11. 5. 2021 20:29

MgX píše:
tslany píše:Jsem si dneska šel pro jídlo do nákupáku a bez náhubku a úplně pohoda, nikdo se ani nedíval že zjevení, takže cajk.

Cajk by to bylo, kdybys takovým přístupem ohrožoval jen sebe samého. Ohrožuješ ostatní, navíc v případě problémů, přispíváš zbytečně k zatížení systému.

Jakoby nestačilo, že lidé onemocní, i když se chránit snaží.

Coronavir nám ukázal, kde máme slabé stránky. Ovšem v tomto „tréninku“ si lidská rasa, minimálně co vidím v naší rodné hroudě, moc dobře nevede. Už jsem to tu psal dávno. Je to o osobním přístupu, osobní zodpovědnosti a ochotě se omezit.

I kdybych teda jakože ty protilátky neměl, jak můžu někoho ohrozit tím, že si tma projdu bez náhubku? A jak tím přispívám k zatížení systému? Systém se zatížil sám o sobě tím, jak je nastavenej, už jsem tady psal jak to bylo s doktorkou, to samý jak zabíjí lidi ventilátorama.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 11. 5. 2021 20:30

JardaB píše:
tslany píše:
JardaB píše:V praci si uz s nahubkem taky pripadam divne... Si asi kazdy mysli, ze kdyz je 2 dny ockovan prvni davkou, uz se ho to netyka.

Lol u nás není nikdo s náhubkem :-)

Tak v kanclu ne, tam se zname, ale na chodbach se to jeste nedavno nosilo...

Tak ani na chodbách vůbec, teda zaměstnanci korporátů jakoby jo ale lidi od budovy a makáči na to kašlou zrovna tak.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod _maty_ 11. 5. 2021 20:30

Po mě dnes v práci třeba chtěli kontrolní antg test..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 5. 2021 20:32

To po me ted chteji v kazdy firme, kam jdu, asi nejak prituhlo, jeste tyden zpet na to srali.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2021 20:39

tslany Ty v té chvíli nevíš, zda jsi/nejsi OK. Vejdeš do uzavřeného prostoru a tam dýcháš. Představa, že když ve kšeftě budu v místě, kam další kupující přijde za půl minuty, tudíž se nepotkáme, tudíž ho neohrožuji, když nemám respirátor, je IMHO, naprosto mimo.

To, že máš protilátky neznamená, že nemůžeš být přenašeč. Sice se píše o snížené virové náloži, ale pořád tam je možnost.

Systém zatížíš tím, když případně někoho nakazíš, nebo tím, když někdo nakazí Tebe.

Ony neustálé diskuze na téma, jak je to/ono špatně a správně jsou poměrně vysilující. Někdy mám pocit, že se bavím s dětmi v mateřské školce, které nechápou některé základní principy. Navíc k tomu neumějí číst a obsah demonstračních videí je jim buď neznámý, nebo ho i přes jasnou přehlednost nechápou.

Ale ano, chápu. Nejjednodušší je nic neřešit a jít si svým směrem. Ovšem s takovou se za chvíli můžeme dostat do situace, kdy budeme pochybovat o správnosti zákonů, které se týkají... třebas, ochrany majetku a života. Takže si prostě někdo řekne, že máš hezký byt, nastěhuje se Ti tam a nazdar. Smůla. On má přeci také svoji svobodu. Svobodně se rozhodl, že chce bydlet ve Tvém bytě. Proč bys tam měl bydlet zrovna Ty. Ano, ten příklad v sobě nese znaky absurdity, ovšem v kontrastu dnešní doby a mnohých nepochopitelných „stavů“, které se dějí, nevypadá zase tak „mimózně“.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 11. 5. 2021 20:44

Nevidí si na špičku nosu.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 11. 5. 2021 20:45

Pokud, dejme tomu, za měsíc se to nařízení s náhubkama zruší, tak to už bude v pohodě tma jít bez něj?

Ad zatížení systému, jak říkám, to fakt není případně moje vina, za to si může ten systém sám a případně ti lidi. Je to tak nastavený, nevím proč, asi proto, že chtějí mít co nejvíc lidí v nemocnicích, ale já to fakt nebudu brát jako svoji vinu. Kdyby systém byl pro lidi, tka to vypadá tak, že zalováš doktorce (pokud teda k ní z nějakýho důvodu nemůžeš), řekneš "hele jsem začal moc kašlat" a ona "ok, tady máš, tohle ber jednou za 24 hodin a jak dobereš tak se ozvi" "jo dík". Namísto toho je systém "začal jsem kašlat", doktorka na to "hm, to je blbý, někdy během dneška ti pošlu žádanku na test, tak jak ti dojde výsledek tak dej vědět" a pak týden čekáš na volnej termín a na výsledek, pokud se ho teda vůbec dočkáš doma. To je samozřejmě o těch těžších případech, ale o těch je teď řeč, že?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod opasino 11. 5. 2021 20:47

Zdeněk Málek píše:Jak to můžou nezodpovědní roznášet, když ti zodpovědní nosí respirátor i na záchod. Nebo mi snad chceš říct, že ochrana dýchacích cest, ani zdvojená, nefunguje??

Je tu pár garažníků, kteří rozumí cele covidové problematice a celkově celému společenskému dění. Takže to chce klid a slunce v duši, alespoň pro nás, co jsme se z toho zatím nepo-rali. :D
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 5. 2021 20:48

tslany píše:Pokud, dejme tomu, za měsíc se to nařízení s náhubkama zruší, tak to už bude v pohodě tma jít bez něj?



Nezruší, bude minimálně do jara příštího roku. Nazdar. Demente.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 11. 5. 2021 20:49

tslany píše:Pokud, dejme tomu, za měsíc se to nařízení s náhubkama zruší, tak to už bude v pohodě tma jít bez něj?

Doporučuju sledovat statistiky např. na stránkách ministerstva zdravotnictví. Myslím, že i někdo takhle blbej by mohl zpozorovat, že riziko klesá.

Co se týče tý zbylý hovadiny, co jsem ani necitoval, jsi už pomalu jak evlo.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 5. 2021 20:50

Pokud to bude furt klesat, proc by tu picovinu s nahubkama nemeli zrusit? V lete se to bude sirit asi zanedbatelne, jako chripka.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 5. 2021 20:52

GeneHawkins píše: jsi už pomalu jak evlo.

Pomalejší brácha.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 11. 5. 2021 20:52

Ooo, respirační onemocnění, s teplem se šíří míň, kdo by to čekal! :shock:
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků