Hypotéka a věcné břemeno?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hustoles 21. 4. 2021 13:28

A šoupnout do seniorhousete.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 4. 2021 13:36

_maty_ píše:napadá mě nějaká smlouva se sourozenci o smlouvě budoucí, že jakmile bude nemovitost volná, jsi výhradní kupec a následně řešit hypo. Nyní nechat zapsat do katastru na ty, sestra, sestra + věcné břemeno rodiče formou daru.

No jo, ale než by to pak bylo aktuální může uběhnout třeba dalších 20let a pak si v padesáti brát hypotéku už se mi nechce.. A ony by to radši taky hned..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod _maty_ 21. 4. 2021 13:46

bohužel, toto je na ***** a cítím s tebou.. protože jsem fakt v nemlich stejné situaci. Pak nakonec zjistíš, že nejvýhodnější pro všechny strany je to raději bez emocí prodat a rozdělit se, jinak to bude jen jablkem sváru.. :-(
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod evlo 21. 4. 2021 14:25

tak si nech tu smlouvu o tom, ze to az rodice umrou bude tvoje dat taky do katastru kdyz ti ten katastr prijde k necemu
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 4. 2021 14:36

kolika lidem prijde katastr zbytecny?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod evlo 21. 4. 2021 14:38

nemyslim obecne, treba v gruzii to maj pres blockchain, tam to asi bude lepsi, i kdyz konkretni implementaci jsem nezjistoval
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zacatek156123 21. 4. 2021 14:41

https://www.bezvamoney.cz/clanky/hypote ... ristupuji/

Tady se říká, že jediná možnost je věcné břemeno>hypotéka.

Jediná možnost co z toho vyplývá, je mít věcně břemeno a potom doufat, že ti dají hypotéku, ikdyž bude logicky menší než reálná hodnota nemovitosti, na druhou stranu, pokud bude nemovitost oceněná méně v době vyrovnání s sestrami, tak jim asi můžeš dát méně, ale vždy to musí vyjít, protože logicky 1/3+1/3 != 1
zacatek156123
Nováček

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 4. 2021 14:51

evlo píše:tak si nech tu smlouvu o tom, ze to az rodice umrou bude tvoje dat taky do katastru kdyz ti ten katastr prijde k necemu

Pokud vím tak zápis v katastru v LV (list vlastnictví) je asi jediná "plnohodnotná záruka" pro věcné břemeno, v případě problémů do budoucna..

Ale příští týden mám domluvenou schůzku u notáře, pré se to dá řešit nějakou smlouvou, tak jsem zvědavý..

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 21. 4. 2021 14:52

plnohodnotna zaruka?
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jouda.III 21. 4. 2021 15:05

evlo píše:nemyslim obecne, treba v gruzii to maj pres blockchain, tam to asi bude lepsi, i kdyz konkretni implementaci jsem nezjistoval

V Gruzii je barák nejstaršího syna a ostatní, vyližte mi...
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 4. 2021 16:04

Jinej svět...
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Hustoles 21. 4. 2021 16:24

Jasná pravidla 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod DaciaFan 22. 4. 2021 17:55

foto obou sester?
DaciaFan
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 5. 2021 10:26

Byli jsme u té notářky.. A že prostě se podepíše Smluvní závazek kde se zavazuji že nechám rodiče "dožít" (klasika jako věcné břemeno) a v případě problémů jim zajistím náhradní bydlení, nebo prostě budu platit částku která by jim nějaké bydlení zajistila..

Takže jak jsem si myslel, taková "smlouva mezi námi" akorát bude úředně ověřená a měla by mít kdyžtak u soudu nějakou váhu.. Není to holt uplně jako věcné břemeno zapsané na katastru, ale aspon něco..

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod _maty_ 4. 5. 2021 11:53

tak cajk myslím 8-)
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka