Rychlodotazy č. 2

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 4. 2021 21:47

kor v týhle době
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 17. 4. 2021 18:10

Lama dotaz:

Je lepší i3 - 3227U 1,9Ghz, nebo i7 M620 - 2,66Ghz ?

Děkuji.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 17. 4. 2021 18:37

_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 17. 4. 2021 21:21

Takže zhruba stejné, děkuji...

Moje archivní i5 je proti nim o 60% výkonnější.... Takže jsou to ***** procesory...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 17. 4. 2021 21:29

Nebo jako i7u až po gen10, gen11 nevim
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 17. 4. 2021 22:32

Zalezi na co to chces.
i7 : asi vyssi vykon (i kdyz ne o moc) a ma AES akceleraci, max 8GB pameti (!!)
i3 : lepsi iGPU, nizsi spotreba, 32GB pameti, nema AES
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 18. 4. 2021 01:03

Lepší je drátem do oka.
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 18. 4. 2021 08:51

Oba jsou uz za zenitem zenitu, ale pokud je to volba bud anebo...
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 18. 4. 2021 09:24

Tak není to volba buď a nebo, ani to nepospíchá... Jen byly zrovna v nabídce...

Potřeboval bych do léta sehnat nějakej laptop, kterej nebude úplná ***** a nebude stát bambilion. Jako stabil mám I5-3570 (3750?) a chtěl abych aby to bylo tak zhruba na této úrovni, protože se s tím dá žít...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marthuf 18. 4. 2021 17:58

Nějaký teploměr, který bych hodil na zahradu a mohl přes iOS appku kontrolovat teplotu?
marthuf
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 18. 4. 2021 18:05

Na Aliku jsou smart meteostanice.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 18. 4. 2021 18:08

Netatmo.
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grapherX 18. 4. 2021 18:13

Pokud by stačil dosah BT, tak by šlo použít Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2.
Corsa C 1.4 66kW & F3C 1.2TSI 81kw 7°DSG -> Hyundai i30 1.6CRDi 85kw 7°DCT
grapherX
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 18. 4. 2021 18:51

pech. píše:Tak není to volba buď a nebo, ani to nepospíchá... Jen byly zrovna v nabídce...

Potřeboval bych do léta sehnat nějakej laptop, kterej nebude úplná ***** a nebude stát bambilion. Jako stabil mám I5-3570 (3750?) a chtěl abych aby to bylo tak zhruba na této úrovni, protože se s tím dá žít...


Co je "bambilion"? Jinak v plynulosti pouzivani ntb uz hraje od jisty urovne vetsi roli SSD misto HDD nez presny vykon CPU. Predchozi ntb co zena mela mel nejaky i3 ale byl liny jak svine - po vymene 5.4k za SSD to nebylo delo, ale sviznost i tak absolutne neporovnatelna (a to i presto, ze to bylo nejaky starsi 2C/4T i3).
Jinak ja zene o Vanocich misto ntb co odesel koupil tohle https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-5-15?dq=6243069 za ~18k. A na domaci zvykani uplne v poho. Moderni Intely budou litat taky hezky (sam mam Acer 5 s i5-10210U) a nestoji nutne kotel.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 18. 4. 2021 19:08

pech. píše:Tak není to volba buď a nebo, ani to nepospíchá... Jen byly zrovna v nabídce...

Potřeboval bych do léta sehnat nějakej laptop, kterej nebude úplná ***** a nebude stát bambilion. Jako stabil mám I5-3570 (3750?) a chtěl abych aby to bylo tak zhruba na této úrovni, protože se s tím dá žít...

Do kolika peněz? Šel bych spíš do něčeho s ivybridge kvůli nativnímu USB3.
Btw teď jsem sice zprovoznil jedno amd A8 aby jely ve win10 obě grafiky a nesekalo se 3D, což u HP nešlo a u lenova jo (ale samozřejmě AMD haluz - s driverama ve win10 se grafiky poznaly a nepřepínaly a nefungovalo nic ve 3D, tak drivery od lenova který se ne/nainstalovaly s chybou a přes to "nejnovější" amd beta drivery z 2016 a jede to - výchozí je APU grafika a dedikovaná renderuje při zátěži, každá karta má svoje drivery, ta dedikovaná používá ty co se nenainstalovaly). Každopádně od těchto amd ruce pryč. I když to se ssd jakžtakž jede, tak je to citelně pomalejší než i3. K tomu staré a nefunkční beta drivery pro W10.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků