[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 12. 2. 2019 08:03

MarkFX píše:Borci, chcu si do PC vyměnit RAMky, ted tam mám 3x2GB ddr3 a chci to nahradit za 2x8GB.. Ted to důležitějš.. Mám domluvené od borca přes inzerát že koupím, je z blízka, dokonce mi je přiveze.. Jak je v rychlosti otestovat jestli jsou v pořádku?

Samozřejmě jako první když naběhne Windows tak asi dobrý, ale kdybych je chtěl otestovat programem, tak jsou ty různé MemTesty a GoldMemory atd, ale ty testují dlouho, snad 10hodin.. Existuje nějaký prográmek na základní test třeba na pár minut?

Co máš za desku nebo aspoň procesor? Je dost možný, že né všechny 8GB moduly Ti pojedou (resp. pojedou ale ukážou poloviční kapacitu), pokud je to nějaká starší DDR3 platforma.

Jinak idál memtest přes noc, ale tak dlouho asi borec nebude čekat :D Ve widlích taky dobrej LinX (Linpack) a nechat několik průchodů na co nejvíc obsazené paměti, ale to může taky jet třeba hoďku.
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 2. 2019 18:48

Deska je ASUS P7P55D-E a ta podporuje DDR3 v OC až 2200Mhz viz specifikace:

4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 2200(O.C.)*/1600/1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory
Dual Channel memory architecture
Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
*Hyper DIMM support is subject to the physical characteristics of individual CPUs. Some hyper DIMMs only support one DIMM per channel. Please refer to Memory QVL for details.
**Refer to http://www.asus.com or this user manual for the Memory QVL(Qualified Vendors Lists).

Bohužel procesor mám i5 760 a ten podporuje RAM jen 1333Mhz.. :-( Borec měl 2x8GB nebo 2x4GB všechno Kingston HyperX 1866Mhz..

Vložili jsme ty 2x8GB a PC nejelo, zkoušeli jsme to všelijak a nic.. Tak jsme vložili 2x4GB a ty v pohodě.. Mezitím jsme v knížce od desky našli že podporuje sice max 16GB, ale jen karty do velikosti 4GB za kus.. :-(

Tak vzal jsem aspon ty 2x4GB, za 700Kč, původně jsem chtěl ty 8čky, ty mi nabízel za 1400Kč, což jsou uplně krásné ceny, škoda že nevyšlo těch 16GB.. :-\
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MV_cz 12. 2. 2019 19:41

Chyba, podobnou desku jsem měl, je třeba poslední bios a pak jede s 2x 8GB. Měl jsem tam ty hyperx 1866. CPU musí být i5-7xx a lepší, což splňuješ.
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 2. 2019 23:25

Jo, díval jsem se na tu verzi bios, já mám 1301 z roku 2010 (tyvoe to je tak starý ten krám?) :D a nejnovější nabízí 1601 z roku 2013 ale jen pro Win 8.1 to by nemělo vadit ne? :-)

Jinak ted jsem zažil haluz jak prase, počítač zobrazoval těch 12GB RAM (2x4 nové + 2x2GB staré), ale že má k dispozici jen 6GB.. Tak jsem dělal výstřižky abych se vás tu na to zeptal..
1.PNG

No ale pak jsem po malém googlení přišel asi jak na to, tak že vám tady dám další výstřižek na potvrzení..

2.PNG

No a při tom všelijakém aranžování aby to byl pěkný a všeříkající výstřižek jsem tam nějak nechtěně namačkal tu ram k dispozici jen 265MB, a nechtěně asi potvrdil a to pak byl masakr.. 8-D :-\

Počítač nechtěl načíst, tak sem se dostal do nouzového režimu, tam to taky skoro vůbec nejelo, už jsem z toho byl v *****, vytýhl jsem ty nové ramky sem myslel že mi pokazily PC, po dalším pomalém startu jsem najel na správce souboru a viděl že pamět jede skoro furt na 98% a a pak si všiml že to má k dispozici jen 256MB.. Tak v nouzovým režimu hledání, do toho napsat msconfig, ale tyvoe než se to hledání otevřelo, tak uběhla snad minuta, pak to vůbec nebralo klávesnicu tak pomalu pomalu jsem se myší docvakal přes nabídku start a upravil to.. o<:)

Tyvoe, to bych vám nepřál, ale aspon jsem vyzkoušel jak jedou Win 10 jen s RAM 256MB :mrgreen:

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 2. 2019 23:29

No a teď teda můžeš použít těch 12?
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 2. 2019 23:43

Jojo, nastavit tam šlo nejvíc 12288.. a windows má k použití 11,5GB Takže pohoda.. :)

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 2. 2019 23:49

To je na takovej pekáč až až :D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 2. 2019 07:37

MarkFX píše:Jo, díval jsem se na tu verzi bios, já mám 1301 z roku 2010 (tyvoe to je tak starý ten krám?) :D a nejnovější nabízí 1601 z roku 2013 ale jen pro Win 8.1 to by nemělo vadit ne? :-)

Jojo, prostě ten nejnovější BIOS a pak si od něj vem zbytek pamětí. Dá se do toho koupit levnej Xeon (i7) do 1000 Kč a pak to ještě v poho postačí.
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 2. 2019 11:36

Nasype do toho skoro tři litry a za měsíc umře deska, kterou nesežene. :D
Bych věděl o lepším upgrade. :D
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 2. 2019 17:08

Jako jo, pak až odejde prkno, tak ideál vyměnit celý.
Ale i tak čínský desky docela valej :D Sežene třeba coffeelaku deska s DDR3 co umí i skylake a kabylake. Tj. to co, intel říkal, že nejde 8-D
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 2. 2019 17:50

Jako jo, ale měl jsi napsat, že má koupit mašinu ode mě. :D
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 13. 2. 2019 17:52

MarkFX píše:Jojo, nastavit tam šlo nejvíc 12288.. a windows má k použití 11,5GB Takže pohoda.. :)

Pajj predava celkom fajn komp, mrkni na to.
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 2. 2019 18:28

Pajjoun píše:Jako jo, ale měl jsi napsat, že má koupit mašinu ode mě. :D

Jo sorry, to by měl. Má to i s paměťma
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 2. 2019 21:36

Nepotřebuju nový komp.. Tenhle by mohl ještě ze 2 -3 roky vydržet.. :)

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 2. 2019 21:51

G + m: dík že jste si vzpomněli. :D

Mark: ten není novej.
Jsem měl to co ty a chcípla deska. A když jsem koukal na tu žalostnou nabídku, tak jsem si složil. :D
Pajjoun
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka