Dětská autosedačka nebo podsedák?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod suetin 6. 7. 2005 12:32

Zdravím,
může 6-ti letý kluk(123 cm) sedět při jízdě po ČR a Rakousku jen na podsedáku, připoután pásem? Děkuji za odpovědi
RS
suetin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luk 6. 7. 2005 12:53

Pokud bude ten podsedák homologovaný k tomuto účelu, pak určitě.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JackNO.1 6. 7. 2005 13:23

luk: jenže tam jsou určitě nějaký předpisy, od kolika let, cm, kg můžeš dát děcko na podsedáku a dokdy musí být v sedačce...

Asi před 3 rokama s tím měl táta v Rakousku problémy... Ségře bylo 7 a jelikož je docela cvalda, tak už měla jen podsedák a cajti remcali, že má správně mít sedačku... Táta to jako vždy ukecal a nic neplatil. Já podrobnosti nevím, nebyl jsem s nima a táta si po 3 letech na nic nevzpomene... :-)

Chce to najít nějakou stránku s rakouskýma předpisma a tam to bude detailně rozepsáno...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod luk 6. 7. 2005 13:58

JackNO.1: Rakouské předpisy ohledně sedaček bohužel neznám, měl jsem za to, že když je sedačka (nebo sedák, to je jedno) homologovaná, a výrobce uvádí, že je pro dítě od x do y kg váhy, a od x do y cm výšky, tak by s tím neměl být problém ani jinde. Možná ale mají v Rakousku nějaký extrabuřt a nejde to.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JackNO.1 6. 7. 2005 14:13

luk: tak aspoň před těma 3 rokama se to policajtům nelíbilo... Nevím jak teď... Bylo to asi 20 km před hranicema se Slovinskem, tak tátu pustili, třeba ve Vídni by se to asi neukecalo...

Jako ségra je macek a do nějaké sedačky by se asi těžko skládala, proto měla už od 5 nebo 6 let jen podsedák... V ČR vždy bez problémů (ostatně to snad ani tehdy nikdo nekontroloval), v Rakousku problémy...

suetin: na stránkách ABA nebo jiné motoristické organizace by ty předpisy minimálně okolních států měli mít...
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod chucky 6. 7. 2005 19:28

dej ho do kufru.... :D
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pajda 26. 7. 2005 11:25

Sedák (podsedák či podprdelník) je dětská autosedačka. Obvykle je homologován pro děti v kategorii 15-36 kg. Nad tento limit dětské autosedačky nejsou.
Problém by mohl být, pokud by dítě sedělo na sedáku a nemělo za hlavou opěrku hlavy, pak je to nebezpečné, další problém by mohl být, pokud dítěti by šel autový pás přes krk nebo přes obličej.
Poslední problém by mohl být v homologačním štítku. Sedačka by měla být homologoaná podle ECE R 44/03. V případě, že je vše OK, tak pak mají v Rakousku platí evropská homologace.
Na druhou stranu, vozit svoje dítě v ssedačce za 290,- Kč z hypermarketu je na ........ pozor2
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 3. 2011 00:03

web máš celkem hezky udělanej, ale vydávat se za babu nemusíš, Tomáši ;-)
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod PeTr7650 13. 3. 2011 00:08

escrito: trapna reklama ]:-<
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod m4lcolm 13. 3. 2011 00:15

ban a smazat
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod robbert 21. 3. 2011 12:46

Proč je to v sekci garáž????
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Yco_ 16. 10. 2011 18:34

Ahojte,

máme dieťa, ktoré ešte nemá 150 cm výšku, ale má hmotnosť vyššiu ako 36 kg. Pozeral som Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z.z. a Nariadenie vlády 554/2006 Z.z. o povinnom používaní bezpečnostných pásov a detských zadržiavacích zariadení vo vozidlách určitých kategórií, ale nenašiel som jednoznačnú odpoveď, či použiť detskú sedačku/ podsedák v tomto prípade.

Nariadenie hovorí, citujem:
§ 4
Používanie bezpečnostných systémov
vo vozidlách kategórie M1, N1, N2 a N3

(1) Ak sa na sedadle vozidla vybavenom bezpečnostným pásom prepravuje dieťa s výškou menšou než 150 cm, musí byť toto sedadlo vybavené detským zadržiavacím zariadením podľa § 3 ods. 2 vhodným pre deti podľa hmotnostných skupín uvedených v § 3 ods. 1.

A § 3 ods. 1 hovorí
§ 3
Základné členenie detských
zadržiavacích zariadení

(1) Detské zadržiavacie zariadenia sa členia podľa hmotnosti dieťaťa do týchto skupín:

a) skupina 0 pre deti s hmotnosťou do 10 kg,

b) skupina 0+ pre deti s hmotnosťou do 13 kg,

c) skupina I pre deti s hmotnosťou od 9 do 18 kg,

d) skupina II pre deti s hmotnosťou od 15 do 25 kg,

e) skupina III pre deti s hmotnosťou od 22 do 36 kg.

Váš názor?

Vďaka.
Yco_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 19. 10. 2011 07:59

Já bych to řešil podle toho, kudy jde dítěti pás. Pokud jde pás přes krk, volil bych sedačku - podsedák. A vybral bych takový, kam si pohodlně sedne. Hmotnost dítěte bych nějak extra neřešil...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mrazik 19. 10. 2011 08:18

6lete nechat sedet jen na podsedaku je na zastreleni rodicu, to se na me nikdo nezlobte. Autosedacka pro tenhle vek fixuje nejen cele telo, ale hlavne hlavu, ktera je napr. u bocniho narazu ohrozena nejvice. Kazdy den vozim sveho 6leteho prcka a nedokazu si predstavit, ze by sedel jen na podsedaku.
Fakt nechapu, jak nekdo vedome hazarduje se zdravim deti, nechapu.
jedna rejze
jeden henry
jednou uz se strazny andel zapotil
mrazik
Inventář

Další stránka