Poraďte s autem. Rozpočet 500 000kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod spree 9. 4. 2007 01:19

v8driver: JEEP je na uplnom chvoste so spolahlivostou. Je mi jasne, ze na tieto statistiky su rozne nazory, ale myslim, ze stoji zamyslet sa nad tym :wink:
spree
Nováček

Odeslat příspěvekod v8driver 9. 4. 2007 01:47

Samozřejmě, spolehlivost ano, ale to neřeším, vedlejší výdaje u takového auto čekám každopádně.....
Jen mi příjde úplně mimo srovnávat malého korejce s americkým off-roadem.....
v8driver
Nováček

Odeslat příspěvekod Tada 9. 4. 2007 05:45

Jinak tej X5ce, já ji taky viděl zapadnout na mokrý trávě Mr. Green Museli jsme jí tahat traktorem...
Tada
Štamgast

Odeslat příspěvekod KAYABA 9. 4. 2007 06:54

stejně ti nezbude nic jinýho než LC, Pajero, Patrol apod. Tvý nároky se tolik liší, že je žádná guma nemůže zvládnout. Z něčeho musíš slevit. A rozpočet je odpovídající opravdu na zánovní pokladničku na peníze, pokud koupíš něco jinýho.
Do 500 bych se už koukal pouze po pajerech a patrolech. Jsou vzhledově pěkný, poměrně silný, do tvýho terénu postačující ... záleží prostě na gumách, i uzávěrka není samospasitelná.
Jeep bych rovnou vynechal, pokud ti vadi porad neco resit (ve smyslu v servisu). Velkej objem neni vse.
KAYABA
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod wolff 9. 4. 2007 07:21

No když se podívám na vzhled a interiér, tak mi ta Suzina vychází líp... No když máš teda milion na auto, pak nechápu, proč chceš kupovat pokladničku a už vůbec nechápu, proč se hodláš dívat po vracích, má - li to být tvoje hlavní auto. Já se nerozčiluju, jen to prostě nechápu. já sem celkem dost najezdil v Lexusu RX ještě v době, kdy Touareg a podobné slátaniny nebyly na trhu v Evropě, takže myslím, že mohu říct, že tyhle auta mají jen jednu výhodu a to vyšší posez a tím i lepší výhled. Prostor = 0 (auto střední třídy bývá povětšinou mnohem prostornější, široký tunel, vysoká nakládací hrana atd, kdo poznal ví, znepříjemňuje život), terénní schopnosti opravdu horší než má ta Suzina, protože ta Suzina je na rozdíl od těchto potvor lehčí, tudíž v "běžném terénu na poli" mnohem více využitelná.
Patrol a podobné jsou dobré varianty,ale za ty peníze opravdu budou dost zhuntované...

No a bych pravdu řekl...vzhledem k tomu, že si tedy zralý 40cátník s rodinou a tvé požadvky jsou opravdu hodny puberťáky, už dále enbudu nic psát...No ale mám pocit, že to tady pochopilo víc lidí...
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod Laky 9. 4. 2007 08:18

A v com maju byt jeho poziadavky pubetalne? Jasne napisal co od auta potrebuje, resp. chce, nie? Napisal co potrebuje od auta hlavne kvoli praci...

- Potrebuje chodit do tazsieho terenu
- ale zaroven aj chodi do Nemecka a potrebuje jazdit rychlejsie

To, ze toto su bohuzial dve odlisne situacie, ale je to dovod aby niekto pisal, ze poziadavky su pubertalne?
Naposledy upravil Laky dne 9. 4. 2007 09:08, celkově upraveno 1
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod wolff 9. 4. 2007 08:48

Laky na to je jednoduchá odpověď. Podívej kudy projede SX 4, kudy Grand Cherokee, pak se mrkni na max rychlost té Suziny (190 km/h), Toho Jeepu (u novýho je 200 km/h, pochybuji ale že za 350 000 sežene s CR od Mercedesu, spíše to bude ještě starý předkomůrkový 2,5 TD, což byť italský motor, dneska už je pasé), spotřebu (6,3x10,2 l/100) atd atd... Ani v tom prostoru není takový rozdíl.

Já nevnucuju tu Suzinu, mě jde jen o to, že sem přesvědčený, že to auto co chce koupit je mu na ho...

Mimoto, že by ten Jeep, vzhledem k tomu, že v tom v USA jezdí jen hispánci a lesby (ale jen ty co jsou on) a občas studentky s náběhem do tepla, patřil mezi luxusní...no nevím... Nejspíš v tom asi ještě neseděl...

P.S. Netvrdím, že ta Suzina je luxusní,ale za ty peníze plní nejlépe jeho požadavky. Podle mého názoru, on má jiný názor, O.K. už to nechávám.

http://www.youtube.com/watch?v=F1SwACV2O6E

že to taky leckde projede
wolff
Fanatik roku 06 + 07

Odeslat příspěvekod Laky 9. 4. 2007 09:07

Wolff,

ta SX4 je malicke auticko v porovnani s tym co chce kupovat on.
Ja netvrdim, ze Jeep je super volba. Ide o sposob argumentacie....
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod bob ash 9. 4. 2007 09:13

wolff: já zas nevidím důvod, proč si kupovat novou malou plečku, když si může koupit starý dospělý auto. Ne, že bych chtěl nějak vychvalovat toho Jeepa, kterej nejspíš není žádnej extra zázrak, ale starý auto nemusí bejt nutně vrak.
Samozřejmě, starý a původně drahý auto má vyšší náklady na údržbu, ale nový má zase brutální propad ceny, takže je ve výsledku často levnější pořídit si dobře udržovanej "vrak", než přijít o 20% ceny prvním nastartováním.
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast

Odeslat příspěvekod bob ash 9. 4. 2007 09:13

Jinak jak to tady tak čtu, tak mě napadaj dvě možnosti - za prvé, obětovat rychlost na dálnici a koupit čistýho off-roada.
Za druhý, koupit dvě auta.
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast

Odeslat příspěvekod Laky 9. 4. 2007 09:21

No ta alternativa dvoch aut ma napadla tiez, ale predpokladal som, ze je by to bolo asi neprakticke a nepohodlne...
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod Deli 9. 4. 2007 09:23

bob ash píše:Za druhý, koupit dvě auta.a/quote]

Tohle mi taky přijde, jako ok řešení... Jesli má kam tazatel dát dvě auta, tak bych to tak řešil :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod KAYABA 9. 4. 2007 09:39

obávám se že ale tímhle to nevyřešíte. Chce asi auto kterým tam rychle dojede a poté něco zkontroluje v "terénu" a jede zpátky. Tudíž to problém neřeší, protože by musel mít ještě jednoho řidiče který by mu tam ten offroad dovezl.
Jinak pékná je nová GrandVitara, možná nějaká předváděčka se limitu blíží. Ta SX4 je trochu passé, je opravdu pěkná, nejspíše by mu to vše splnilo, ale ptal jsem se na ni a prý je o ni takový zájem, že mě ji neslíbí do konce roku (tj. čekačka 8-10 měsíců).
Já taky potřebuju čistokrevnýho pracovního offroada (ne pickupa), teď mám sice patrola (toho nejstaršího- španěla) , ten splňuje nároky do terénu, ale na silnici to musí člověka bavit řídit, protože to je těžká mrcha a už se v tom jezdí trochu jinak než v osobáku.
A teď mě má přijít LandCruiser, asi 7 roků starý, a ten taky atakuje hranici k 500 a to se jedná čistě o pracovní verzi pro 10 lidí. Kdo zná tak model HZJ 78 (individuální dovozy z AUS od Toyoty).
O starších offroadech nemám žádný ideály, znám asi 10 těchto toyot od dovozu a dá se říct že vše byly bourány, záleží jen jak hodně.
Prostě rychle se jezdit dá, ale už nestíhá podvozek a tak odchází. Proto ty dvy protiřečící si požadavky
KAYABA
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod King of Potato People 9. 4. 2007 09:50

rychle tak treba e46 330i :P a k tomu vozik a ctyrkolku. alespon budes mit trochu nevsedni image, kdyz z voziku sjedes malou ctyrkolkou a dojedes s tim v podstate az na kraj sveta :P

jinak offroad neoffroad tam to bude spis o pneu, kdyz zvoli silnicni, tak pokud to nebude mit 0,5tuny a nahon 8x8 tak stejne vyjede kulovy a kdyz da gumy do terenu, tak bude opravdu strelba jezdit s tim 150+ :)

bud neco s cim budes pocitat, ze proste obcas zapadnes nebo priplatit za tuarega, ktery je v terenu pomerne necekane schopny nebo vozit prditko dtyrkolku :)
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod KAYABA 9. 4. 2007 12:22

no kdyby byl V8driver trochu individualista, tak by to jiste slo. Ale tohle asi neprojde kdyz tolik pozaduje "LUXUS". :?
KAYABA
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka