Poraďte s autem. Rozpočet 500 000kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod v8driver 5. 4. 2007 21:05

Potřeboval bych od vás poradit s nákupem auta. Mělo by to být spíše terenní auto a to z následujících důvodů:
- sám pracují ve stavebnictví a potřebuji auto do středně těžkého terénu, často i bahnitého. Často provádím dozor nad stavbou nemovitostí a jinak než terenním autem se tam projet nedá. Chodit pěšky nepřipadá v úvahu, protože často kontroluji rozsáhlé lokace.
- a také zimní výlety na hory.
- zároveň bude sloužít jako rodinný vůz a auto na dojíždění do práce po celý rok.

Můj rozpočet je 500 000Kč, ale čím méně, tím líp. Max. stáří auta by nemělo přesahovat 8 let, mělo by mít slušné dynamické schopnosti (jízda po dálnici, předjíždění by nemělo být problém), čili myslím dostatečně výkonný a pružný motor, často jezdím do Německa, nechci se plazit rychlostí 150Km/h, klidně i vyššího objemu (spotřeba mě nezajímá, takže beru i osmiválec), chování v zatáčkách pro mě důležité není. Pohodlí je pro mě důležité, čili luxusní doplňky v podobě kůže bych uvítal.

Přemýšlel jsem o Audi Allroad nebo třeba BMW X5 (nějakou starší), jenže po minulém víkendu, kdy jeden člověk se marně snažil podívat se svou X5 na jeho budoucí nemovitost jsem dospěl k názoru, že tyto auta se mi nehodí.

Zatím jsem svůj výběr omezil na tyto vozy:
- Mercedes ML430
- Mitshubishi Pajero (spíše ne, slabý motor)
- Toyota LandCruiser 100 (4.7)
- Dodge Durango (4.7i)
- Jeep Grand Cherokee (CRD nebo 4.7V8)

Uvítám všechny názory, zásádní podmínky teda jsou:
- výkonný motor
- schopnosti v terénu
- luxusní vybavení
v8driver
Nováček

Odeslat příspěvekod Vody 5. 4. 2007 21:06

Já bych tu X5tku nezatracoval, podle mě moc dobré vozítko a je s ním sranda i na silnici a na vysoké rychlosti ti nezbyde stejně nic jinýho než si koupit tu X5tku
Vody
Inventář

Odeslat příspěvekod Trophy 5. 4. 2007 21:11

Co Range Rover???
Když to nejde po dobrém, dělej to násilím. Jestliže se to ulomí, šlo o vadnou součástku...
Trophy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod v8driver 5. 4. 2007 21:11

Jak říkám, na vlastní oči jsem viděl jak X5 zapadla na téměř rovném úseku nezpevněného povrchu.
Potřebuji něco schopnějšího.... :wink:
v8driver
Nováček

Odeslat příspěvekod Anonymni 5. 4. 2007 21:12

nissan patrol/patfinder... to je takove auto se kterym ziskate si myslim prijatelny respect... ;)
Naposledy upravil Anonymni dne 5. 4. 2007 21:13, celkově upraveno 1
Anonymni

Odeslat příspěvekod v8driver 5. 4. 2007 21:12

Nejnovější RR bych bral hned, jenže ty jsou moc drahé, ten starší je zase až moc designově i interiérově pozadu.
v8driver
Nováček

Odeslat příspěvekod v8driver 5. 4. 2007 21:16

Bohužel Nissan Patrol mi nevyhovuje dynamikou ani velikostí.....je jednoduše nemotorný.
v8driver
Nováček

Odeslat příspěvekod Vody 5. 4. 2007 21:20

MB W202 C200 100KW
Vody
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 5. 4. 2007 21:20

Mitsubishi L200 případně Subaru Forester?
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Anonymni 5. 4. 2007 21:22

mno tak pathfinder, landcruiser a pajero budou vesmes stejny, ale do terenu furt lepsi jak x5, nevim kolik stoji tuareg ale jak to tak ctu tak ten by se mohl hodit nejlepe...
Anonymni

Odeslat příspěvekod v8driver 5. 4. 2007 21:22

Vody: To vůbec není špatné. Zavolám tam zítra.
v8driver
Nováček

Odeslat příspěvekod Anonymni 5. 4. 2007 21:23

hmm ten dodge zni zajimave ale obavam se ze to bude taky neobratne ale jako fajna vec...
Anonymni

Odeslat příspěvekod v8driver 5. 4. 2007 21:25

Mám už pár inzerátů, co vypadají zajímavě, mezi nima i tento, ovšem nejsem si jist motorem.

"Prodám JEEP GRAND 3,1TD r.v. 00/8. Tmavě modrá metalíza, najeto 126.000km. Nové tlumiče KONI s nastavením útlumu, nové kotouče a desky,pneu 60%. GO přídavné převodovky,podvozek rozšířen o 6 cm a zvýšen o 3 cm. Auto je v max.výbavě a ve velmi slušném stavu se spoustou doplňků!!! Originál závěs na 3460kg. Cena 450.000,-Kč, dohoda jistá!"
v8driver
Nováček

Odeslat příspěvekod Anonymni 5. 4. 2007 21:26

tak tuareg by se mozna dal sehnat kolem 600 to zas neni taka prirazka a v terenu si da i landcruisera a na dalnici si da 90% ceskych ridicu ;)
Anonymni

Odeslat příspěvekod Saman 5. 4. 2007 21:27

X5 je velice pohodlnej a uvnitr malej Bawik, kamoska ma v rodine hned 3 kousky, pekne cela rodina je ji verna :lol: a kdykoli to dostanu do paratu, tak je to super pojezdenicko 8)
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář

Další stránka