ŠkodaOctávia2 vs Honda Civic

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Dix_ 5. 4. 2007 10:50

Mr.Semtex píše:
George_Couser píše:Ad motory: No vzhledem k tomu, že to bude teprve kupovat, tak už bude mít k dispozici i 1.8TFSI a atmosféra 1.8 hondy se tomu určitě nevyrovná...stejně jako motor v Type-R se nevyrovná motoru v RS...ono je sice hezké, že ta honda jde vytočit na 8000 a může kdykoliv podředit o 3 kvalty dolů a vyrazit kupředu, ale má to pár negativ...za 1. podívejte se na kombinované spotřeby těch motorů a Honda tak dobře nevypadá...za 2. typický případ: Městská čtyřproudovka, vedle sebe Type-R a RS (nebo klasa 1.8 vs 1.8TFSI)..dojíždí k semaforům, kde je červená..oba už mají za 2, otáčky +- 1800 ot/min...cvakne oranžová, oba dají podlahu, kdo asi bude první v tom místě, kde se spojují pruhy? .... p/quote]

To bych zase tak jednoznačně neviděl. Pokud budou vedle sebe stát Type-R a RS tak bych si určitě vsadil na Type-R. Pokud by tam byla 1.8 vedle 1.8TFSI, tak už to tak jednoduché není - netuším jaký bude 1.8TFSI motor (bude tam turbo díra?, kde bude zabírat turbo?) - pokud ho VW moc nezmastí , tak bude mít na 1.8 od Hondy asi náskok (bohužel jen díky turbu). Když jsem ještě měl Accorda 1.8, tak jsem s Octaviema I 1.8T neměl nikdy velký problém.. :wink:

A ještě jedna otázka do davu - opravdu věříte tomu, že by VW dalo 1.8TFSI do Octavie II? Proč by to dělali?d/quote]

Tak když se vyváží 1.8 TFSI do číny a je v seatu,tak bude i v O II.Za měsíc se dočkáš,neboj.To začíná MY08 u O II. :wink:
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mrazik 5. 4. 2007 12:07

Moznost vyberu a nacpat do auta spoustu veci je krasna vec, ale kolik lidi to udela ? Ja jsem radeji za vybavene auto jiz v zakladu a doplnkova vybava jsou uz jen vylozene detaily nebo technicke ficurky. Treba C4 Picasso (vim, ze to je uplne jiny segment), to ma v zakladu v podstate vse : tempomat, ABS, ESP, spoustu airbagu, vse v elektrice atd. - Jen ta klima neni v zakladu, smejdi jedny. Proste me pak nemuze prekvapit, ze v aute nenajdu elektricka okna, zrcatka, central .....
Radku co ti Honda provedla ? Trochu na ni ujizdis, ne ? dosli antihondi pilulky :D
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 5. 4. 2007 12:55

mrazik: Tak, tak.. Je to prostě pohled z druhé strany (přiznám se, že i můj), kdy člověk, který si na tenhle prodejní přístup navykne, tak zase nedokáže pochopit opačnou prodejní politiku (Škodovka), kde si najednou musí připlácet za věci, které by podle něj měly být už ve standardu.. :wink:
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod mrazik 5. 4. 2007 13:10

Semtex me pak prijde strasne napikacu hledat spravnou vybavu s doplnkovou vybavou, abych oproti jine vybave, ktera ma v sobe o par veci navic, neprodelal.
jedna rejze
jeden henry
jednou uz se strazny andel zapotil
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod George_Couser 5. 4. 2007 13:21

Mr.Semtex píše:A ještě jedna otázka do davu - opravdu věříte tomu, že by VW dalo 1.8TFSI do Octavie II? Proč by to dělali? /quote]

Že by proto, že to už Škodovka představila oficiálně v ženevě? Mr. Green :tleskani
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 5. 4. 2007 13:30

Tak to mi asi uniklo.. :oops: Že to mají pro Čínu to vím, ale že to bude tak brzo i tady? :hm
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod Ivax 7. 4. 2007 18:11

Díky za názory.Neviete náhodou,kedy začne dávať Škoda do O2 Common Rail motory a aký budú mať obsah?
Naposledy upravil Ivax dne 8. 4. 2007 20:10, celkově upraveno 2
Ivax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marepa 7. 4. 2007 18:15

rekl bych ze ty auta jsou natolik odlisna, ze se mezi nimi docela blbe rozhoduje - kazde je pro uplne jineho cloveka

kdybych si ale mezi nimi musel vybrat, tak bych vzal O2 TFSI, pac ufo Civic se mi proste nelibi, byt to muze byt super auto za lepsi cenu

btw. kdyby se bral v uvahu Civic sedan USA (mozna i kupe), ktery se u nas asi tezko koupi, tak bych dal prednost civicu.. ale jinak ne :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod T.E.CH 8. 4. 2007 10:54

Ivax píše:Díky za názory.Neviete náhodou,kedy začne dávať Škoda do O2 Common Rail motory a aký budú mať obsah?a/quote]

No sice nevím , ale věř mi že pokud chceš čekat, tak si počkáš a to asi hodně dlouho.Myslím že TDI bude Škodovka používat až do poslední chvíle, než bude potřeba vylepšit zplodiny.T.j až TDI nebudou vyhovovat.Je ale možný že se budou oba dva typy prodávat současně... TDI - TOUR Mr. Green
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukino 8. 4. 2007 12:10

Kdyz pominu technologie, zpracovani, kvalitu a zamerim se na design, prijde mi to dost divoka volba... Rozhodujes se mezi usedlosti a extravaganci? Co se civiku tyka... prijde mi to takove cingrlatkove auto, jak z cirkusu, nebo z ciny... vidim to tak, ze si jej kupuji lide, kteri se chteji za kazdou cenu nejak odlisit... jenze na tohle civik proste neni auto, pac jich tady uz jezdi mraky a o nejakem odliseni uz nemuze byt ani rec, kdyz jej ma uz kde kdo... na odliseni jsou podle me lepsi alfy:) ale to uz je trosku OT:)
ale rozumim tomu ze co clovek to nazor, takze be happy:)
Lukino
Inventář

Odeslat příspěvekod ITTI 8. 4. 2007 12:26

Asi to záleží na vkusu každého soudruha :D .....bylo kdesi v Tankovém praporu.
Civic je zcela jiný design vč.pocitů z řízení.Bezva interiér.Nevím čo to také "plasový" interiér, pán Ondrášík? :shock:
Mně připadá krom originálního řešení z hlediska zpracování vč.použitých materiálů naprosto bezproblémový.Napsat,že O2 má lepší materiály není pravda.
Civic je dělán víc pro radost z jízdy.
Kdo nepotřebuje vozit kubíky věcí,koupí Civica,když nic,tak je skvělá cena. Dát za auto dle některých s půměrnými motory 1,8 ve verzi Sport 559 tis nebo v naftě 609 tis je skvělá cena,vč. metly a rádia s CD,ne nějaká příprava na rádio,jak jinde...Kdo postrádá xenony a duál.klimu,tak si připlatí 40tis,což odpovídá+má trochu skleněnou střechu,ale méně místa pro hlavu,jak kdo.
V tomto státě se krade všechno, to bych neviděl optimisticky obecně.Známí přišli o Oltcita,který byl sice do vinohradů,ale i tohle někdo chtěl grátis.Přitom se dá v bazaru pořídit za 3 tis v pohodě.
Tři kluci co mají malou firmu si koupili předminulou gen.Civica,každý svého s tím,že se to nekrade. Do roka byl pryč bílý,v Praze. Sekat jim ruce,šmejdům zlodějským :twisted:

Octávka a její FSI,nevím. Žádá si to N98,hospodárné je to jen při ne moc divoké jízdě,pokud se na to šlape,Civic 1,8 bere míň.

Na druhou stranu je tu O2 Scout a to působí jako tank,díra nedíra,podvozek výborný,hlavně světlost,ale kdo nejezdí do nějakého lehčího terénu(ne brodění řekou), je to vcelku zbytečné auto,seč není špatné.

Závěr: Civic. :tleskani Navíc přichází se šesti novými barvami a jsou určitě zajímavé a docela origoš,seč naživo jsem je neviděl. Na netu jsou.
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod Ivax 8. 4. 2007 13:57

No Lukino,ak ti toto príde ako z cirkusu,tak potom aj Lamborghini Murcelágo a Enzo je cirkus Obrázek
Ivax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ivax 8. 4. 2007 14:10

Ale inak bral by som Octaviu2 2,2i-CDTi
Ivax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marepa 8. 4. 2007 14:37

Ivax: ale murcielago i enzo to maji od zakladu ;)

navic kdyz uz civic, tak tohle ;)
Obrázek

tohle vypada aspon jako auto :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod marepa 8. 4. 2007 14:41

nebo tohle.. kdyz bych chtel neco do sportovna ;)

Obrázek
marepa
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka