ŠkodaOctávia2 vs Honda Civic

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ivax 14. 4. 2007 20:44

Kolyy,dík veľmi pekne za perfektné popísanie charakteru motora,je naozaj detailné a jednoducho super,myslím že to bude moja krvná skupina.
Naposledy upravil Ivax dne 17. 4. 2007 18:30, celkově upraveno 2
Ivax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolyy 14. 4. 2007 21:38

Sauron píše:No nevím, mě převody přijdů spíš kratší než dlůhé, resp. tak akorát. Šestku bych jako dlůhů neoznačil určitě, na mojem starém autě sem měl delší páty stupeň (z pěti) než je na Civicu šestka.i/quote]

Na akom aute si chodil? Na vysokootačkový motor a relatívne nízku maximálnu rýchlosť je sprevodovanie mimoriadne dlhé, a to najmä prvé tri stupne. Dvojka cez tachometrových 100km/h a trojka takmer 150km/h hovoria snáď sami za seba (pre porovnanie, Type-R ide na dvojku asi 90km/h a na trojku asi 130km/h). Štvorka a päťka sú odstupňované tesne za trojku, aby päťka bola optimálna pre dosiahnutie maximálnej rýchlosti. Šestka je rýchlostne do počtu, teoretická maximálna rýchlosť na nej je cez 250km/h.
Honda Civic 8G 1.8 Sport
Kolyy
Nováček

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 15. 4. 2007 09:28

sauron: alfa 156 V6 na sestku omezovac otacek no problem a nemusel to byt ani zadny zkopec
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 15. 4. 2007 09:32

sauron: je ti jen davam jeden priklad, ktery to zvlada :) ano, moc auto takovych neni. Mnoho vozu dosahuje maximalky o jeden az dva rychlostni stupne pod poslednim prevodovym stupnem.

Kazdopdne je to taky otazka nastaveni omezovace a maximalky. Kdyby bylo u aut omezovac na sestku treba na 5000 ot. pak toho omezovace taky dosahne mnoho vozu.
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod Kolyy 15. 4. 2007 20:14

Sauron: Musíš ale zvážiť to, že tá 1.4 od Mercedesu dosahuje maximálny výkon niekde pri 5000ot. Pri Civicu sú okrem šestky vysoké maximálne rýchlosti na jednotlivé stupňe nielen teoretické, ale nutné pre dosahovanie najlepšej dynamiky. Pre auto tejto výkonnostnej kategórie, navyše so 6-stupňovou prevodovkou, sú posunuté naozaj dosť vysoko.
Honda Civic 8G 1.8 Sport
Kolyy
Nováček

Odeslat příspěvekod T.E.CH 16. 4. 2007 10:37

Radek O. píše:Tech: opravdu budou vychytany drbone musky v MR08? tedy Honda zcela vymeni dosavadni podvozek a da tam neco, co bude drzet na silnici? No to je pak super zprava...

Je, to máš pravdu.Dyk jme taky na HC oslavovali. :razz:
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod T.E.CH 16. 4. 2007 13:10

Sauron píše:Radek O. : Ok, říkám že nenapadá, né že není. Uznáš snad ale že takových aut je minimum. /quote]

Jj. to máš recht. :!:
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Marek71 16. 4. 2007 16:01

Na mojej Mazde 3 som na 5.prev. stupen dosiahol po rovine 212 km/h :-) Podla GPS, nie podla tacho. Trojku vytocim do omedzovaca ani neviem ako a stvorku takisto... a to nepovazujem Mazdu 3 za sportove auto a max. v technicaku ma 208. Teoreticke maximum by bolo na petke okolo 240 km/h, ak pocitam omedzovac 7200 otacok (odhad podla otackomeru).
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod T.E.CH 16. 4. 2007 16:30

No vidíte klucí jak vám to jezdí :)
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázali.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Marek71 16. 4. 2007 17:28

Ale nejaku sestku by som bral... ono, ist napr. 200 km v kuse a mat tam skoro 5000 otacok nie je to prave :-)
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod T.E.CH 16. 4. 2007 17:43

2Marek71:Apoň máš pocit že máš pořádnou pilku- híiííízqarnu.
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázali.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod tunfu 16. 4. 2007 18:05

Diesel nebola nikdy ani moja krvna skupina...

PS-a pozna niekto slovo splynovac?

(kto setri-ma za tri:)
tunfu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolyy 16. 4. 2007 23:28

Sauron: No vidíš, ja som mal zase auto s oveľa kratšou prevodovkou a táto mi pripadá zbytočne dlhá. Takže je to nakoniec všetko iba o subjektívnych pocitoch :wink:

Päťka ale bežne obmedzovač nedá, dole kopcom som šiel niečo cez 220km/h, svietili mi všetky LED-ky (t.j. nad 6600ot.), ale obmedozvač som nedosiahol, ten bude niekde okolo 230km/h tacho. Typujem ale, že by to bolo možné dole jedným z tých prudkých dlhých klesaní na D1. Skúšať to ale asi nebudem Mr. Green
Honda Civic 8G 1.8 Sport
Kolyy
Nováček

Odeslat příspěvekod Marek71 17. 4. 2007 09:14

Kolvy:
Taký istý Civic, ako máš v avataru, parkuje u nás v Holešoviciach, s košickou značkou :-)
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod Kolyy 17. 4. 2007 09:27

Marek71: Aha, tak tá mazdička je Tvoja :wink:
Honda Civic 8G 1.8 Sport
Kolyy
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka