ŠkodaOctávia2 vs Honda Civic

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Koby 3. 4. 2007 20:02

já bych šel do Civicu, seděl jsem v něm a líbilo se mi to. Já moc neberu, že jedno auto je špatný kuli tomu že má trvdý plasyta druhý lepší protože měkčený... Mě se líbí oboje, na tomhle to asuo u mě nestojí... Pokud to teda extrém jako Altea :D

šel bych do Civicu, za stejný nebo mín penez vabyvený auto s nadčasovými motory oproti škodovce, hezký design, neni všude. Upadek ceny při dalšícm prodeji je to poslední na co bych myslel...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 3. 4. 2007 20:02

Radek O. píše:Valdauf: no tys tomu dal. Sedel jsi v tom plastovem Civicu?


Mě nepřišel o nic plastovější než Octa II - navíc ne každému se líbí ten sterilní vzhled koncernových palubovek..

Jediné co se mi na Civicu zdálo divné a na co bych si asi zvykal trošku déle bylo to nelogické startování - nejdřív klíček a potom tlačítko - to mi přišlo trochu ujeté - tak buď klíček nebo tlačítko, ale kombinovat obojí..
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merkur 3. 4. 2007 20:06

Naprosto jednoduchý.Já bych se oběma projel a který mě víc sedne,tak to bych vzal.Ale takovej civic v černé je fakt libovej.
147 GTA Q2
Megane II
Felda
ix35

Servis,kde mě dojebali GTA www.jeam.cz
merkur
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Valdauf 3. 4. 2007 20:40

Radek O.Čéče,nějak si zbrutálněl.Právě že seděl a je to jedna z věcí,která mi je ouplně fuk,na to to nejezdí.V Civicu jsem se cejtil mnohem líp a ta bezpečnost?Můžou si podat ruce.
Kuk na tygra!!Tááák,teď mám hovínečko!!!!
P405 1.9D......
Konečně rvu asfalt...................
Valdauf
Nováček

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 3. 4. 2007 20:41

muzou :)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ardeth 3. 4. 2007 20:47

Honda ma vajtec voe ne?
Vem tu Octavku a uvidis ze neprohloupis.
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod ToMIG 3. 4. 2007 20:48

To je teda finále :hm , podle mne trochu různá auta...

V civicu sem jenom seděl, v oktávce jezdím občas. Rozhodně si nemyslím že by ale civic vypadal oproti OII nejak příšerně ohledně zpracování. OII vypadá o chlup "solidnějc", ale to je podle mne spíš o celkovým dojemu z auta který je usedlejší a konzervativnější než civik než o výrazně lepších materiálech.

Civicem sem nejel, takže jízdní vlastnosti srovnávat nemůžu, ale OII celkově rozhodně žádnej zázrak není, maximálně lepší průměr nižší střední třídy, u nás také bohužel za nadprůměrnou cenu.

Já osobně bych rozhodně do OII nešel (přístup škodovky k českým zákazníkům - ceny, marketing atd.), civikem bych se musel projet abych ho vyloženě doporučil, ale rozhodně mě jako auto zaujal, protože myslím nabízí perfektní poměr cena/užitná hodnota. Šel bych do 1,8ky benzín. Nevím jak je to s dostupností servisu honda. Rady jsou ale na nic, těžko říct co od toho auta očekáváš, to chce projet a zhodnotit jak ti auta sedla versus co tě budou stát.

Jinak by mne fakt zajímalo proč má Radek O. takovou pifku na civik proto, že má na výběr "jen" jeden motor :) Kdyby byl špatnej neřeknu, ale 1,8 benzín se spotřebou 1,4ky a výkonem 2litru mi nepřijde vůbec jako problém. Naopak nevidím důvod proč tam rvát 1,4 či 1,6. A větší objem zas bude chtít minimum zákazníků, tak to honda prostě oželela no... Já bych si třeba ideální motor u OII nevybral, honda naopak tímhle jedním motorem podle mne pokryje požadavky minimálně 80% zákazníků. Prostě si myslím že kromě Radka se nenajde nikdo, kdo by si nekoupil civic kvůli motoru :lol:
Power is nothing without control
ToMIG
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 3. 4. 2007 20:50

toMIG: protoze 1,4 je tragedie a 1,8 co? nic. 140 koni v nafte, 140 koni v benzinu a NIC VIC mimo Type-R. Diky, mi to nestaci. Pro mne je Type-R moc a 1,8 malo. Mam radeji velkou nabidku dobrych motoru - BMW, Alfa... bohuzel na to Honda nikdy mit nebude...
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 3. 4. 2007 21:00

Radek O.: Ale tady srovnáváme s Octavkou II. Když nepočítám velký výběr předpotopních dieselů a tragických benzínů, tak mi zbude 1.6 FSI, 2.0FSI, 2.0TFSI a 2.0TDI..

Takže teď přesně - v čem je to jako lepší? :hm
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ardeth 3. 4. 2007 21:04

Mr.Semtex: Jaky velky vyber predpotopnich dieselu? To je docela zhovadilost. PD ma sice tvrdsi chod,ale vykony i spotreby jsou stejne se slavnyma cr. Ale rekl bych ze PD je trvanlivejsi technologie. PD huli sice od novoty,ale CR zacnou hulit az se trochu zajedou a to pak stoji za to. Slavny TDCI a dci.
Jediny predpotopni motor je tam 1,6MPI.
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod TomZ 3. 4. 2007 21:05

Blby je, ze v Civicu si dozadu poradne nesedne clovek - mam ani ne 180cm na vysku a hlavou drhnu o strechu.. v O2 se sedi v tomhle smeru lepe. a kufr ma vetsi.
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMIG 3. 4. 2007 21:12

semtex&radek:Jo přesně tak. Je jasný že BMW nebo alfa je jinde, ale taky za výrazně jiný prachy.

Bejt honda tak jinej benzín s nižším objemem ani do civiku nedám, proč dělat očesanej motor když tím nic nezískám (spotřeba atd.) akorát se mi prodraží výroba a tedy i cena? Že dám zákazníkům rádoby vybrat? Něco třeba jako x variant HTP u fabie (ne a ne motor či ne motor verze), a jedinej použitelnej stejně 1,4?

Civik se může nelíbit, může se zdát lacinej a jiný věci, lidi sou různý, ale zrovna při srovnání se škodovkou bych mu rozhodně nevyčítal motor...
A když budeš chtít 3 litr, stejně půjdeš do tý alfy nebo něčeho jinýho :wink:
Power is nothing without control
ToMIG
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 3. 4. 2007 21:14

Ardeth píše:Mr.Semtex: Jaky velky vyber predpotopnich dieselu? To je docela zhovadilost. PD ma sice tvrdsi chod,ale vykony i spotreby jsou stejne se slavnyma cr. Ale rekl bych ze PD je trvanlivejsi technologie. PD huli sice od novoty,ale CR zacnou hulit az se trochu zajedou a to pak stoji za to. Slavny TDCI a dci.
Jediny predpotopni motor je tam 1,6MPI.


Nechci Ti šahat na Tvou ikonu, ale nezdá se Ti, že v koncernu trochu zaspali? Pokud si koupím nové auto a motor má kulturu chodu jezeďáckého traktoru, tak je to přinejmenším sranda..
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ardeth 3. 4. 2007 21:16

Mr.Semtex: Fajn tak si koupim super tichy CR napr od Renaultu a po 80tkm na tom budu vymenovat tolik veci ze si budu palit ruce nad tim,ze jsem radsi nevzal hatepecko.
Je mi uplne sumak jakou to ma kulturu chodu,zajima me jenom vydrz a kvalita. Blij si na VW co chces ale TDI delat umi.
Cim jezdis ty?
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 3. 4. 2007 21:21

Semtech: Civic ma 1,8, skoda ma min. 1,6 a 2,0 FSI k tomu ma 2,0 TFSI. Vykonove v benzinu pokryva 100-200 koni v nijak nepraktickych verzich. Motory maji solidni vykon, spotrebu a auto s nim adekvatni dynamiku.

V nafte je to horsi, ale i tam ma 1,9 a 2,0 TDI - vykony od 105 do 170 koni. Pravda v kulture chodu nema TDI vuci CTDi sanci, ale v ostatnich oblastech jsou si ty motory stejne - myslim vykony, dynamika, spotreba.

Takze ano Honda ma skvele 2 motory, Skoda ma 3-4 motory velmi dobre.

- proste mam rad vyber a moznost vyberu. Nesnasim presne nalinkovane veci.

- a to uz nemluvim o vybavach. Kdyz budu chtit mit v aute motor 1,6 a k tomu navigaci a xenony nemam problem. U Hondy ovsem nedostane xenony, dostanu k tomu 10 veci navic, ktere nepotrebuji.

- nebudu hodnotit design, mi se nelibi ani O2 a ani CIvic. U Civicu si vazim odvahy, tot vse.

Co se tyka zpracovani - myslim, ze to jsem jasne podal v testu Civicu a to jak HB tak halvne sedanu. Neco tak "nekvalitniho" se jen tak nevidi.

A pak ty vlastnsoti. O2 neni strela a zadny zavodak, je to klidas pro rodinu. Na nic si nehraje a v tom pro co bylo urceno - masy lidi, plni svou funkci na vyborou.

To se o sportovne ladenem Civicu rici neda. Jizda na dobre silnici ujde, na spatne je tragedie. Je jedno, zda ten pocit mam ja, nebo ne, ten pocit ma pulka lidi co s Civicem jela. A pokud je u nejakeho auta tak velky rozpor, neco na tom bude.

Civic s dobrym motorem a solidni vybavou vyjde levnejsi, nez O2. Bezesporu. Zde neni co resit. Bohuzel to konci na designu, ktery bude za chvili nudny a okoukany a dopadne to jako s jinymi podobnymi auta a to jak na poli novych vozu, tak na poli ojetin.

To, ze se Civic dobre prodava nic neznamena. Rocne se ho v EU neproda pomalu ani tolik, co Octavie v CR (nadsazka - ale prodeje Civicu jsou smesne male). Zda za to muze vyroba nebo to, ze by se toho auta stejne nikdy moc neprodalo muzeme jenom hadat.

Civic je auto kratke doby a ery. Naval a BOOM uz odeznel a ted uz se pomalu a jiste okoukava a okoukava. Za chvili bude KO.

Mozna je O2 na kazdem kroku, ale zase je lepsi mit okouknae auto z kazdeho rohu, nez umirajici "ulet".

To je muj nazor.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků