Infiniti nebo Hyundai - Výsledek

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Tak Infinity nebo Hyundai?
Infiniti FX35 2005, 45000 km 17 %  53%  [ 17 ]
Hyundai Santa Fe nové 15 %  46%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 32

Odeslat příspěvekod Bob 25. 3. 2007 20:05

Nadpis je lákavý, ale známý váhá mezi
Hyundai Santa Fe nafta nové a
Infiniti FX35 dovoz z US do D, najeto asi 45000 (prý km) rok 2005, předělával by ho na plyn (jezdí 60000 ročně, hodně Prahu, v benzínu by to bylo tak 15-16 na 100)
Obojí to má skoro za stejnou cenu, bral by leasing. A teď, babo, raď !!
Naposledy upravil Bob dne 28. 3. 2007 21:32, celkově upraveno 2
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod deerhunter 25. 3. 2007 20:25

pokud bude jezdit "hodne Prahu" tak ani jedno ... SUV s 275 bhp do Prahy .. nechapu :( Silena spotreba, parkovani ... kdyz uz to mermoci musi byt SUV, tak snad Forester s automatem (na plyn) ...

btw. je to INFINITI s mekkym I na konci stejne jako HYUNDAI.
W124 200
deerhunter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymni 25. 3. 2007 20:28

cekam na ace2 ktery te posle do ***** za to infinity...
Anonymni

Odeslat příspěvekod Bob 25. 3. 2007 20:32

Těžko se radí - Infiniti má asi jedinou výhodu, ale nezanedbatelnou - je mnohem luxusnější, silnější motor, automat a tak.
Ale je jeté, nemá tu běžný servis. Prodejce tvrdí, že to udělá každý Nissan, to pravda není. Prodejce tvrdí, že na to dává plnou záruku - což je otázka budoucnosti (zvlášť při jeho velkém nájezdu).
Plyn místo rezervy = malé rezervní kolo v kufru, který zrovna budoucí majitel potřebuje. Zatím má ještě americké blinkry (majitel by chtěl raději změnu), rozptyluje rychloměr s velkými čísly v mílích. Při prodeji bude samozřejmě mít o dva roky víc.
A jdu se podívat na reakce :-)
Naposledy upravil Bob dne 25. 3. 2007 20:48, celkově upraveno 1
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod ace2 25. 3. 2007 20:35

No o čem to mluvíte, já jsem nikdy žádnou značku aut se jménem Infinity neviděl a pochybuju, že to vůbec existuje. A vzhledem k tomu, že mám poslední dobou pravdu pořád tak bych se snad i vsadil o nemalou částku.
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Anonymni 25. 3. 2007 20:37

ace2 píše:No o čem to mluvíte, já jsem nikdy žádnou značku aut se jménem Infinity neviděl a pochybuju, že to vůbec existuje. A vzhledem k tomu, že mám poslední dobou pravdu pořád tak bych se snad i vsadil o nemalou částku.n/quote]

:tleskani :tleskani :tleskani
Anonymni

Odeslat příspěvekod Bob 25. 3. 2007 20:41

No jo, večeřím, koukám na televizi, tak se za to "Y" kaju.
Ale já ho nechci, sorráč ... (nejsem takový nadšenec a Infiniti není Evropan ...). Přežiju tu ostudu, snad ...
Kolega má teď RAV4 v naftě, je ulítlý na SUVéčkách, zvykl si na to.
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Bob 25. 3. 2007 20:43

ace2 píše:No o čem to mluvíte, já jsem nikdy žádnou značku aut se jménem Infinity neviděl a pochybuju, že to vůbec existuje. A vzhledem k tomu, že mám poslední dobou pravdu pořád tak bych se snad i vsadil o nemalou částku.n/quote]

Tak si vzpomínám, že jsem jednou někoho upozorňoval na i/y a chybějící čárky v jeho textu o autech ...
Ber to taky ze srandy :D
A nechme srandy a poraď mu!
Naposledy upravil Bob dne 25. 3. 2007 20:46, celkově upraveno 1
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod ace2 25. 3. 2007 20:45

škoda, sem myslel že by se fakt někdo vsadil... hmm tak to nevyšlo. :)
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod hlobilp 25. 3. 2007 20:46

Bral bych radeji nove. Zaruka , koupene tady, budes usetren pripadnych problemu.
Hyundai i30
Sony Xperia Neo V
Fujitsu AH531
hlobilp
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Bob 25. 3. 2007 21:00

Tak jsem to opravil - až na hlasování, kde to neumím.
Ale ten kolega je ještě horší - měl to půjčené, volal, že má Nissana, ptám se jakýho, on "nevím". Když jsem to viděl, Povídám mu "ale to je Infiniti" - a on zklamaně "takže to není ten Ňissan?" (řekl tam "ň") - ale já se mu nesmál.

Jinak asi mu budu doporučovat taky nové - autům vůbec nerozumí, Infiniti sice může být zcela o.k., ale jakékoliv problémy by se mohly silně dramatizovat.
Potřebuje koupit rychle, tak rychle vybírá.
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Bob 25. 3. 2007 21:02

ace2 píše:škoda, sem myslel že by se fakt někdo vsadil... hmm tak to nevyšlo. :) /quote]

a kde je tvá rada?
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod ace2 25. 3. 2007 22:00

Bych si pořídil Infiniti. Jenom přeci dvojnásobná cena je na tom autě znát. V Praze a v Ostravě není nejmenší problém to auto servisovat. Nehledě na to, že to má 275 koní, je to vybavené, má to chytré AWD a nevypadá to, že chtěl jsem Touarega, ale neměl jsem na něj.

Jinak personálně si pořád myslím, že SUV je neopodstatněná kravina a lepší varianta je kombík 4x4. Si budeme říkat.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Yorkin 25. 3. 2007 22:20

ace2 píše: Jinak personálně si pořád myslím, že SUV je neopodstatněná kravina a lepší varianta je kombík 4x4. Si budeme říkat.d/quote]

Do Prahy je podle mě SUV mnohem lepší - 4x4 skoro nevyužiješ, naproti tomu vyšší posaz (a tedy lepší výhled) a netečnost k obrubníkům (včetně občasného parkování na chodníku 8)) určitě. S parkováním nemusí být problém - i v Praze pořád bydlí lidi, kteří každý den parkují přímo před domem (a to nepočítám všelijaká satelitní městečka). A plno společností má také vlastní parkování.
Asi před dvěma lety dělali v Autocaru test, které auto je nejlepší pro londýnský provoz: vyhrál (při odhlédnutí od spotřeby) Range Rover :tleskani, Smart byl až druhý.
Volvo XC70 2.5T + Volvo V70 2.5TDi + Saab 99 GL + Simca 1301
Yorkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bob 25. 3. 2007 23:00

ace2 píše:Bych si pořídil Infiniti. Jenom přeci dvojnásobná cena je na tom autě znát. V Praze a v Ostravě není nejmenší problém to auto servisovat. Nehledě na to, že to má 275 koní, je to vybavené, má to chytré AWD a nevypadá to, že chtěl jsem Touarega, ale neměl jsem na něj.

Jinak personálně si pořád myslím, že SUV je neopodstatněná kravina a lepší varianta je kombík 4x4. Si budeme říkat.t/quote]

Samozřejmě, to auto vypadá úplně jinak - parkovací kamera, materiály, výkon, všechno. Osobně bych se toho trochu bál - nerozumím tomu, záruky, potřebuju jezdit furt. Spíš bych volil jako bezpečnější (servis) variantu RX od Lexusu, byť uvnitř bylo asi lepší to Infiniti.
SUV - prostě teď má RAVku, zvyknul si na ten typ auta. Kombík mám já - obyčejný, chystám trochu výjimečný, RWD
Bob
Štamgast

Další stránka