Volskwagen Polo vz. Opel Corsa D

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod bob ash 21. 3. 2007 13:41

To '76 Eldorado je šíleně drahý - je sice pravda, že je to komplet původní, má to asi docela zajímavou výbavu atd., ale 56k € je za tohle auto hrozivě moc peněz. Něčet jsem to pořádně, pokud je to nějakej výroční model nebo tak něco, tak by to tu cenu mohlo ospravedlnit - ale i tak by to bylo zajímavý jedině pro sběratele. Reálná cena '71-'76 Eldorada v opravdu hodně hezkým stavu je tak půl mega našich. A je lepší za ty peníze koupit '71, která ještě není přiškrcená emisema a tudíž je podstatně silnější. Třeba tuhle:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1971-Cad ... dZViewItem

A auto, který bude pohledově i funkčně ve velmi dobrým stavu, i když třeba ne zblízka úplně 100%, se dá ještě levnějc, cca tak 300k. Dávat za to 1,5M je blbost, pokud nemáš dobrej důvod ten kus vlastnit.

Ten kulatej jsem nezkoumal, ale bude to podobnej případ.

Jinak to o čem jsem mluvil, 140k našich:

Obrázek
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 21. 3. 2007 18:16

Tak ten vypadá moc hezky, zvlášť za ty prachy (koukám opět Pardubická SPZ, tam je asi sídlo majitelů US aut :D ). To je vlastně to samý jako má Caddy, akorát samozřejmě jiná kastle ne?

Jinak ty odkazy, ten starej za těch 180tEur je nějaká edice s pár kusama.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 21. 3. 2007 18:47

Jinak co Andre, jaká byla projížďka Corsou?
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob ash 21. 3. 2007 19:11

RRAAFF píše:Tak ten vypadá moc hezky, zvlášť za ty prachy (koukám opět Pardubická SPZ, tam je asi sídlo majitelů US aut :D ). To je vlastně to samý jako má Caddy, akorát samozřejmě jiná kastle ne?

Jinak ty odkazy, ten starej za těch 180tEur je nějaká edice s pár kusama.e/quote]


Ne, s tím Caddyho to nemá nic společnýho - Eldo je malá předokolka, tohle je rozumně velká zadokolka.
Ale je to stejný jako můj taxík, jenom o kousek delší rozvor a jiná kastle. A hezky vypadá a prachy jsou taky velmi slušný.
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 21. 3. 2007 19:16

Aha, no já že to má podobnej předek jako caddyho auto :wink:
Vypadá to velký, hledat místo ve městě bych v tom nechtěl, ale na projížďky to musí být paráda(ostatně v caddyho autě jsem se necítil vůbec špatně).

Jinak taxíka máš hezkýho, kolikrát ho vídám v PCE stát.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob ash 21. 3. 2007 19:20

No na dýlku to má asi 5,7 metru, takže ještě o kousek větší než taxík. Ale s taxíkem jezdím furt a s parkováním problém není - ono je to auto překvapivě obratný, má velkej rejd a skvěle vidíš okraje, takže se vejdeš do nečekaně malýho prostoru :)
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 21. 3. 2007 20:38

tak jsem byl dnes otestovat jak jsem psal Polo, ale pak mi to nedalo stavit se jeste u Opela a otestovat Corsu.

Mno tak polo popravde tizsi chod nez soucasny 3valec 1.0 v Corse co mam, trosku kultivovanejsi a lepsi zaber, zkousel jsem nejakou jizdu do kopce Holesovice nahoru na prosek do letnan, bylo to o malinko lepsi, ale i tak motor mel co delat na petku udrzet stabilni neklesajici rychlost. Do mesta nejspise idealni motor.

Pote jsem zajel pro Corsu v Holesovicich, zkousel jsem stejnou trat, proste takove ty normalni veci delsi jizdu do kopce, akceleraci v nejakych 80-90ti km/h atd... a Corsa nemela celkem chybu, samozrejme nejni to ideal, ale utvrdilo me to v tom, ze je pro mne jasnou volbou Corsa 1.2 , pri rychlosti 40-50 km/h i na 4rku auto akcelerovalo...

takze ted snad uz jen tu barvu a je to....
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 21. 3. 2007 20:49

andre: myslím, že dobrý výběr :wink: , tak teď nezbývá než jen doufat ať ti ji brzy dodají, i když asi rychle to nepůjde, dodací lhůty jak již bylo řečeno nejsou zrovna malé. Pokud teda jsi rozhodnut, máš nějaké bližší výběr (výbava, barva...)

bob:5,7m? Tak to je porce, to jsem myslel míň :D . No jak jsem řídil Caddyho eldorado, tak mě udivil až nadměrně účinný posilovač(prostě otočit malíčkem volant stojícího auta není problém), což zase může být fajn. Na rychlejší ježdění si to chce navyknout, ale půjde si na to zyvknout celkem rychle.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob ash 21. 3. 2007 21:02

RRAAFF píše:andre: myslím, že dobrý výběr :wink: , tak teď nezbývá než jen doufat ať ti ji brzy dodají, i když asi rychle to nepůjde, dodací lhůty jak již bylo řečeno nejsou zrovna malé. Pokud teda jsi rozhodnut, máš nějaké bližší výběr (výbava, barva...)

bob:5,7m? Tak to je porce, to jsem myslel míň :D . No jak jsem řídil Caddyho eldorado, tak mě udivil až nadměrně účinný posilovač(prostě otočit malíčkem volant stojícího auta není problém), což zase může být fajn. Na rychlejší ježdění si to chce navyknout, ale půjde si na to zyvknout celkem rychle.c/quote]


No proti Caddyho Eldu je to ještě o skoro půl metru delší :) Ale zvyknout se na to dá ...
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 22. 3. 2007 20:17

vybava:
ENJOY 1.2
barva budto cerna saphire, nebo tmave modra nebo lehce modra metalicka
sada enjoy
sada technik
termoreflexni sklo

njn, dodaci lhuta je horsi, ale nastesti jsou nejake vozy objednane, ale jeste nejsou vyrobene, takze se da zasahovat jeste do objednavky, takze vozy, ktere se maji na konci dubna vyrobit a v kvetnu dovezt se daji jeste tak do pulky dubna upravit.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 22. 3. 2007 20:25

Mně se moc líbí ta tmavě modrá metalíza. Jinak možná by stálo za to popřemýšlet ještě o 5NCAP sada za 22500Kč nebo místo ní ESP za 19800Kč.
Nebo minimálně aktivní opěrky za 2300Kč.Něco z bezpečnosti bych tam přidal, ale je to na tobě.
Každopádně dobrá volba :wink:
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 22. 3. 2007 20:27

Tu sadu 5NCAP bych tak rozhodně přidal.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 22. 3. 2007 21:28

mno jelikoz se jedna o auto, ktere je jako domaci, tak asi sadu 5NCAP davat nebudu, mam to ve sluzebnim aute..
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 23. 3. 2007 13:31

Tak je to na tobě, zbývá jen popřát ať ti ho brzo dodají, ale s touto výbavou by mohli si pospíšit. Hodně to prodlužuju panoramatický okno-2-3týdny navíc a navigace, ale to tam nemáš.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 23. 3. 2007 14:32

andre (novy) píše:vybava:
ENJOY 1.2
sada enjoy
sada technik


Co obsahuje tahle výbava??? Ptám se tady, protože pokaždé když se chci podívat na webovou stránku Opelu tak mi spadne explorer. :twisted:
Magistr Kelly
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků