Renault Scenic 1.6 16v(od 2000)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ferda 23. 12. 2006 16:19

Jaké máte s tímto vozem zkušenosti?
Spolehlivost, spotřeba,jízdní vlastnosti,cena servisu.....atd.

:P
ferda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágel 26. 12. 2006 20:38

Zdravím,
máme stejný vůz od dubna tohoto roku. Jsem s ním velmi spokojený, jen servis je docela drahý. Máme vpředu na otěrové liště na boku RXT netuším co to znamená-no je to ten nejvýkonější motor. Při koupi měl nalítáno 150000 a byl bouraný na pravý bok-bez vystřelení airbagů a komplet oprava byla udělaná v Renaultu. Vše v elektrice, manuální klima a CD changer. Ještě jsem tam ne chal dát Construct a na léto hliníkové ráfky(je to pak fešák) a ještě jsem nechal dodat mlhovky o které předchozího majitele někdo připravil. Naštěstí mi to tam dal známý za symbolickou cenu oproti tomu co za to chce Renault. Na opravy jezdím do Renaultu na Zličín. První návštěva-prohlídka po koupi a nový zámek do dveří(někdo se ho pokusil ukrást)-celkem za přijatelnou cenu a především rychle a kvalitně-byl jsem spokojen. Stav byl shledán jako perfektní. Pak jsem najezdil asi 10000 km a musel jsem na výměnu oleje-nejdříve jsem chtěl koupit olej, ale naštěstí jsem to dal udělat Renaultu s tím, že jsem chtěl komplet prohlídku před dlouhou cestou. No výměna oleje a filtru by samotná byla do 4.5 litru, ale při prohlídce a následném sepsání vad mě málem trefil šlak. Prasklá pružina kolem tlumiče vpředu, sjeté brzdové destičky, vůle na pravé přední nápravě jako kráva a pak taková drobnost, že se mi nešlo dostat do nádrže(odešel motorek) a ještě pár dalších věcí-celá ta oprava přišla na 30 litrů, ale teď aspoň bude na minimálně 5 let klid. Ještě do budoucna potřebuji přetěsnit olejovou vanu a vyměnit destičky vpředu a výfuk bude taky možná potřebovat vyměnit. Celé se to dělalo na Zličíně a opět jsem byl velmi spokojen i když oprava stála jako plánovaný výlet, který jsem musel zrušit. Jinak auto je pohodlné a když se to přišlápne tak i pěkně zrychluje. Jen drobnost co mě trochu vadí jsou krátké sedáky-po delší cestě mě bolívají pekelně záda, ale třeba jsem si jen blbě nastavil sedačku :-) Zajímalo by mě jaké máte Vy zkušenosti a jaký servis využíváte. Ještě co bych rád věděl je u koho a na co vše máte auto pojištěno. Já mám Kooperativu(komplet povinné ručení a havarijko) a ročně chtějí 20 litrů, takže se poohlížím po něčem jiném. Trochu dost mě naštvalo, že při sepisování pojistné smlouvy auto přepojistili asi o 300 %.
Tak můžete napsat i na mail nebo sem. Naklepal jsem to trochu dlouhé, tak snad to je skoro bez chyb :-) a má to pro Vás nějakou informační hodnotu.

Prima den
Řidič má být veselý a jízda svižná
Pišta Hufnágel
Kolemjdoucí