Pohodlný auto do 100 tis. ?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zigi 18. 11. 2006 17:24

Yomega píše:to zigi - jsem rád, ze je tady nekdo, kdo to auto ma a muze se podelit o zkusenosti. Takze pises, ze spolehlivost nic moc? Jak dlouho ji mas a kolik ma nalitano? Jakej je to rok vyroby? Kolik si do ni vrazil na servise? Diky a doufam, ze jsem te nezahltil moc otazkama najednou :wink:>/quote]

Takze mam ji cca 2,5 roku. Dotahl jsem to z nemecka. Mela nalitano asi 150 000. Najel jsem na ni dalsich zhruba 20 000. Co se tyce spolehlivosti tak auto me nikde nenechalo, ale nekolik zavad bylo. Hodne me napriklad stvalo neustale ucpavani hadicky k ostrikovacum. On si reknes prkotina, ale zkus je za blbeho pocasi po silnici a prestanou ti fungovat ostrikovace a mas zasrane okno. Jak jsem zminil blbne cidlo ABS, nekdy funguje ABS nekdy ne, zalezi jak se auto vyspi. Obcas se treba zasekne cudlik od vystraznych svetel a pak chvili blikam nez se mi ho podari odervat zpatky. Zavaznejsi zavada byla, kdyz mi upadl vyfuk. Ureznul totiz sroub co drzi na konci drzak vyfuku a vyfuk tak na konci upadl a zlomil se. Cena opravy byla cca 3500 a to jsem mel stesti na firmu, co dokazala namontovat jenom posledni cast vyfuku.On se totiz prodava jenom jako celek za cca 10 000. Dale jsem menil predni koule - zhruba 4000. Pak rozvodak, kladky celkem asi 7000. Draha sranda byla taky spojka 6000. Ted me cekaji predni kotoucove brzdy a vypada to rovnez na zhruba 6000 i s destickama. Do obcasnych poruch bych jeste zahrnul central, ktery jednou zamknul auto po zabouchnuti dveri - jeste ze jsem mel klicky u sebe a ne v aute ;-). Pak se mi jeste parkrat v zime stalo ze prestal fungovat vetrak, ale stacilo parkrat nastartovat a uz zase sel. Podobnych debilnich zavad je cela rada. Uprimne podruhe uz bych si xantii v zivote nekoupil. Mam jeste druhe auto nissana sunny a to mame v rodine uz 8 let a za tu dobu jsme do nej dali mensi prachy nez do xantie. A hlavne za celou dobu nebyli podobne debilni zavady jako na xantii typu nefunkcniho vetraku, zasekanych cudlu atd. A to ma vetsi elektrickou vybavu. Nebejt idiota kterej mi ho pred mesice vykradl a roztrhal mi komplet elektriku v aute, tak nebyl problem :x
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod zigi 18. 11. 2006 17:26

Jinak aby to nebylo tak negativni, tak pojezdeni je dobry. Auto je hodne prostorny, pohodlny na cestovani, tichy proste super. Jenom motoru by neskodil nejaky ten konik navic.
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Wq1 18. 11. 2006 17:31

Auto1 píše:
Yomega píše:Mala auta me nic nerikaji...chci stredni tridu

Psal jsi že se Ti líbí Mondeo,ale bojíš se spotřeby v benzínu? Tak co Mondeo v naftě?

aurl]http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?t=8499[/url]

To už jsi zkoušel udat před měsícem, ne? Nikdo toho krasavce nechce?
Každá práce se udělá sama, jen je třeba nechat jí na to dostatek času!
Wq1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod CHiP 18. 11. 2006 17:32

zigi píše: A hlavne za celou dobu nebyli podobne debilni zavady jako na xantii typu nefunkcniho vetraku, zasekanych cudlu atd. A to ma vetsi elektrickou vybavu.

Francouzi nooo ... :D
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod OS 18. 11. 2006 18:17

zigi: My měli přední brzdy udělaný za 3500Kč. Taky na Xantii, jinak ten větrák topení nám blbne taky.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod zigi 18. 11. 2006 19:35

OS píše:zigi: My měli přední brzdy udělaný za 3500Kč. Taky na Xantii, jinak ten větrák topení nám blbne taky.l/quote]

Mohl by jsi mi o tom hodit nejake info na SZ? Kde, od koho atd. diky :-)
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Yomega 19. 11. 2006 00:25

to zigi - diky moc za opravdu podrobny popis auta....no musim rict, ze za dva a pul roku to neni malo zavad.
na japonce to nema.... :?
Yomega
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yomega 19. 11. 2006 00:27

to Auto1 - diky za nabidku, ale diesly od Forda jsou vyhlaseny...ale vsim moznym jen ne spolehlivosti :( Takze mondeo v dieslu urcite nechci.
Yomega
Kolemjdoucí

Předchozí stránka