Zafira, Touran, Mazda 5 nebo Grand Scenic

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pavel Handl 11. 9. 2006 14:37

Planuji koupi auta s velkym kufrem a ktere muze obcas nalozit 6 lidi (4 dospeli a 2 deti). Muzete nekdo poradit, jestli nektere z tech aut je lepsi nez ostatni? Diky.
Pavel Handl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 11. 9. 2006 14:46

Lepší? No spíš každé má něco, Zafira třeba velký výběr motorů a výbav, systém Flex 7
Mazda třeba boční posuvné dvěře, sportovnější design...
Každé má něco.
Osobně se mi nejvíce líbí Zafira a Mazda 5.
Nejlepší by bylo si je projet a rozhodnout se, popřípadě zužit výběr.
Jaký motor plánuješ?
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Handl 11. 9. 2006 14:50

Diky. Planuju benzin tak 1.8. Muj problem je, ze ziju v zahranici, kde nemam moznost ty auta vyzkouset. Az se vratim domu, tak uz jsem chtel mit vybrano abych mohl hned kupovat.
Pavel Handl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jim 11. 9. 2006 15:01

Pavel: a v zahraničí není možnost si ty auta vyzkoušet? :hm

co takhle Touran 1.4TSI? 1.6FSI? :)
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod Pavel Handl 11. 9. 2006 15:08

V USA ne. Maximalne tu Mazdu, ale stejne ma jiny motory a nevim jestli i jinak to neji jine auto. Vzhledem k rozpoctu (max 550.000 Kc) se mi bud povede ukecat dealera, nebo se budu muset porozhlednout po ojetine nebo predvadecim aute. Je velike riziko koupit v Cechach ojete auto u dealera (tak max rok stare)? Vim, ze ten VW by sel najit pres auto-plus. Mate s tim nekdo zkusenosti? A co ty jine znacky? Existuje pro ne neco podobneho, jako auto-plus?
Pavel Handl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 11. 9. 2006 15:10

Pokud benzín 1,8, tak to bych bral Zafiru, má nový motor 1,8 16V 103kw, Mazda má 1,8 85kw.
Touran ma jak říkal Jim, Renault 1,6 80KW (pokud to nezměnily).
Jinak Zafiru B 1,8 103kw má na serveru auto.cz uživatel IJK.
Co vím, tak psal, že spotřeba z Chorvatska 8 litrů při 6ti lidech a serfu na střeše.


No nic, jedu pryč :D
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 11. 9. 2006 15:12

Za ty peníze bych možná volil minimálně ojeté třeba v Německu, za tuhle cenu máš mírně jetý auto z mnohem větší výbavou, přeji šťastný výběr :wink:
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Handl 11. 9. 2006 15:19

Jak, prosim te, najdu konkretniho uzivatele na tom auto.cz? Nejak jsem na to neprisel.
Pavel Handl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 11. 9. 2006 15:25

http://cafe.auto.cz/profile.php?mode=vi ... 921&arch=0


Můžeš mu poslat soukromou zprávu (SZ).
Jinak možná se budeš muset registrovat, v levém sloupci(v levé části) je mnoho možností-vyber diskuzní fórum(a zobrazí se podmožnosti- a pak třeba registrace nebo uživatelé (uživatelé online). V těch uživatelých se už dá nalézt, můžeš si je dát seřídit podle jména a pak budou dle abecedy.

Ale říkám, nevím, zda při jejich vyhledávání se nemusíš registrovat, ovšem to je za chvilinku.


Jinak nahoře ten link, tam můžeš nalézt i pár jeho odpovědí a některé se týkají tý Zafiry.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 11. 9. 2006 15:39

Jinak v tom seznamu uživatelů, když dát setřídit podle počtu příspěvků, najdeš ho na straně 255.
Je lepší si ty stránky posouvat od konce.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 9. 2006 15:56

Zafira - má sice dobré motory, ale ve druhé řadě nejsou samostatná sedadla. Dobré zpracování i jízdní vlastnosti.

Touran - vnější design je hodně konzervativní, ale auto je to dobré. U motorů už to tak slavné jako u Zafiry není. Ale 1.4 TFSI asi nebude špatná volba. 3 samostatná sedadla ve druhé řadě (ve třetí tak může sedět jedno dítě a zbyde ti dost velký kufr; to asi Zafira nenabídne). Dobré zpracování i jízdní vlastnosti.

Mazda 5 - moc mě nazaujala. Malý výběr motorů. Druhá řada sedadel nabízí pouze 2 sedadla, to třetí je něco jako v Roomsteru = nepoužitelné, spíš je to loketní opěrka.

Grand Scenic - dobré motory, 3 samostatná sedadla ve druhé řadě. Je tam centrální umístění budíků, ne každému to vyhovuje. Plynový pedál blízko brzdového (chce to zkusit).

Já bych se přikláněl k VW Touran nebo Opel Zafira, ale více by mi vyhovoval ten Touran.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 11. 9. 2006 15:59

Já bych upřednostnil auto jako DoubleSix, tj. Touran, asi 1.6 FSI kvůli ceně a pak asi Zafiru. Myslím, že Touran 1.6 FSI se 6-kvaltem nebude špatná volba :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Handl 11. 9. 2006 16:43

DoubleSix píše:
Touran - vnější design je hodně konzervativní, ale auto je to dobré. U motorů už to tak slavné jako u Zafiry není. Ale 1.4 TFSI asi nebude špatná volba. 3 samostatná sedadla ve druhé řadě (ve třetí tak může sedět jedno dítě a zbyde ti dost velký kufr; to asi Zafira nenabídne). Dobré zpracování i jízdní vlastnosti.

Já bych se přikláněl k VW Touran nebo Opel Zafira, ale více by mi vyhovoval ten Touran.e/quote]


Nerozumim porovnani Touranu a Zafiry. Proc nemuze v Zafire uplne vzadu sedet jenom jedno dite? Zafira ty sedadla ve 3. rade nema delana a musi byt vyndana vzdy obe dve?
Pavel Handl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Handl 11. 9. 2006 16:47

Poradite nekdo, jak v cechach koupit ojety auto a nenaletet? Je dobry auto-plus? Ma neco podobneho Opel nebo Renault?
Pavel Handl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencap 11. 9. 2006 16:48

Souhlasím, že prostřední sedadlo v Mazdě 5 je opravdu nouzové. Opěrky hlavy na prostředních a zadních sedadlech pro mě byly moc nizko i při max vytažení. Také kufr má Zafira či Touran mnohem větší než Mazda5.
Naopak mě zaujala lůžková úprava - zadek na sedadle v prostřední řadě, hodně zaklonit opěrák a nohy položit na zcela sklopené přední sedadlo. To se někomu může hodit.
Naposledy upravil vencap dne 11. 9. 2006 16:56, celkově upraveno 1
vencap
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků