Zafira, Touran, Mazda 5 nebo Grand Scenic

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 12. 9. 2006 21:05

A co toyota corolla VERSO.......

http://www.toyota.cz/Images/corolla_ver ... 468588.pdf

Sleva na 550 by neměla být problém.Spolehlivé a pěkné neprovokující auto.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Pavel Handl 12. 9. 2006 21:10

Nejlevnejsi 7mistna vychazi skoro na 700.000. To je moc.
Pavel Handl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gogo7607 12. 9. 2006 21:16

T.E.CH píše:A co toyota corolla VERSO.......

http://www.toyota.cz/Images/corolla_ver ... 468588.pdf

Sleva na 550 by neměla být problém.Spolehlivé a pěkné neprovokující auto.
gogo7607
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 12. 9. 2006 22:16

Pavel Handl píše:Nejlevnejsi 7mistna vychazi skoro na 700.000. To je moc.

Aha , já myslel že 5 míst stačí :D Pak by to vyšlo.
Tak tedy FRV...

http://www.hondaclub.cz/default.asp?wha ... 03&s_id=11
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod nal 12. 9. 2006 22:36

priestorovym kralom je rozhodne Zafira. ale moje srdce by ma lakalo kupit mazdu 5... :)
Dve levíčatá. Jedno znakom, druhé menom.
nal
Štamgast

Odeslat příspěvekod vencap 13. 9. 2006 07:08

Taky vybírám auto, které bez problémů převeze 4 - 5 lidí, výjímečně na kratší trasy 6 - 7. Pro takové použití určitě kompaktní MPV stačí. Z těch zde uvažovaných dále zvažuji Zafiru a Touran. Mazda5 má pro mé potřeby malý kufr, nepohodlné prostřední sedadlo a nevhodné opěrky hlavy. Scenic má budíky uprostřed, na což si zatím nechci zvykat, FRV málo prostoru na šířku a Multipla se mi moc nelíbí.

Na Zafiře mi vadí ten nedělený sedák a ovládání blinkrů bez aretace. Touran vychází o něco málo dráž, pokud se nespokojíte se základním motorem, a má dražší havarijní pojistku.
To jsou mé dosavadní poznatky.
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wq1 13. 9. 2006 08:19

vencap píše:Taky vybírám auto, které bez problémů převeze 4 - 5 lidí, výjímečně na kratší trasy 6 - 7. Pro takové použití určitě kompaktní MPV stačí. Z těch zde uvažovaných dále zvažuji Zafiru a Touran. Mazda5 má pro mé potřeby malý kufr, nepohodlné prostřední sedadlo a nevhodné opěrky hlavy. Scenic má budíky uprostřed, na což si zatím nechci zvykat, FRV málo prostoru na šířku a Multipla se mi moc nelíbí.

Na Zafiře mi vadí ten nedělený sedák a ovládání blinkrů bez aretace. Touran vychází o něco málo dráž, pokud se nespokojíte se základním motorem, a má dražší havarijní pojistku.
To jsou mé dosavadní poznatky.,/quote]

Ten nedělený sedák v Zafiře je vážně pitomost. Nevím kdo a proč to takhle vymyslel. Ale zas, jak často to budeš vyndavat???
Touran je krabice, že to nemá obdoby, navíc se slušným motorem je předraženej.
VZhledem k ceně a výbavě mi přijde nejlepší volbou právě Zafira 1,8, nebo nafta 1,9
Každá práce se udělá sama, jen je třeba nechat jí na to dostatek času!
Wq1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod vencap 13. 9. 2006 09:01

Taky je Zafira s 1.8 motorem mým současným favoritem.
Zafira má příjemné základní ceny, ale hodně předražuje příplatkovou výbavu, alespoň mi to tak připadá. Proto je potřeba dobře počítat, zda při požadované výbavě není Touran výhodnější.

Hlavové airbagy za 20k, Touran je má v základu
Aktivní opěrky hlavy za 12k, Touran v základu
ESP za 20k, Touran v základu
Palubní počítač za 7k, Touran v základu
Parkovací asistent za 16k, Touran 12k
Hill holder za 10k, Touran za 6k

Doufám, že to ty slevy u Oplu nakonec vyváží.
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr1 (novy) 13. 9. 2006 09:47

Pred rokem jsem resil identicky problem.
Rozhodujici byly parametry vozu (motor a prostor) a CENA.
Cenovy strop jsem mel 600 tisic (neco jako neprekrocitelne maximum) a motor MUSEL byt alespon 1.8 l benzin neb na tuto sortu aut je treba trosku silnejsi motory, zj. pokud je auto nalozene (diky cene sem se ani moc nekoukal po nafte - rocne najezdim do 15 tisic).

Trochu sem ignoroval nazoru typu "Auta znacky XY nikdy...." apod. pokud nebyly dolozeny alespon TROCHU konkretnimi argumenty. Postupne odpadavaly jednotlive vozy:
Toyota Corolla Verso (relativne mala ve srovnani s konkurenci a vysoka cena - pred rokem v me pozoadovane konfiguraci skoro 700 tisic)
Mazda - 2. rada neni rozhodne pro 3 lidi dostatecna, maly vyber motoru, navic recenze ohledne motoru nebyly moc nic
Touran - drahy, navic kufr me pripadal maly
Takze velke finale bylo
Nova Zafira 1.8 l
a
Scenic Grand 2.0l 16V
Srovnani dopadlo +/- podobne, Zafira se me libila o neco vice, mela 3 roky zaruky, velikost kufru (uvadena) byla vetsi, plnohodnotna rezerva... pravda variabilita diky problbly zadni 'lavici' (tzv. sedadla 2. rady) je dost degradovana. Navic Opel ma u me lepsi 'povest' nez Renault. U Scenica me vadilo startovani kartou a tez me zpocatku zarazily 'budiky' ...
Nicmene jsem si vybral Scenica :o - a to diky cene.
Srovnatelne vybavena auta pred rokem (s danymi motory) staly:
Scenic - 595 tisic
Zafira - 660 tisic
Po roce jezdeni s autem musim rici ze startovani kartou a tlacitkem me pripada perfekt a tez sem si zvykl 'budiky'... zatim bez problemu (chci ve svy blahovosti verit, ze Scenicy se - co se tyce kvality - vymykaji prumeru renaulti "kvality" :P )
petr1 (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr1 (novy) 13. 9. 2006 10:00

Na Netu sem narazil na nasledujici nabidku, kdyby prisla pred rokem, tak nevim...

http://www.bsauto.cz/index.php?action=s ... 6_offset=2

Jo, nejsem zadnym dealerem, ani se nezivim prodejem cehokoliv :D
petr1 (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod belse 13. 9. 2006 11:02

Nedávno jsme řešili totožný problém. Ale nakonec volba padla na S-max TDCI. To už je jiná kategorie, bohužel i cenově.
belse
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod gogo7607 13. 9. 2006 22:44

MAN737 píše:http://www.autoweb.cz/za-volantem/volkswagen-touran-1-4-tsi/articles.html?id=7317

máš pravdu fakt je škaredej a mělo by se na něj upozornit , že tudy cesta nevede ;-)
gogo7607
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 9. 2006 13:18

gogo7607 píše:
MAN737 píše:http://www.autoweb.cz/za-volantem/volkswagen-touran-1-4-tsi/articles.html?id=7317

máš pravdu fakt je škaredej a mělo by se na něj upozornit , že tudy cesta nevede ;-)-/quote]

Pokud nevypadám jako Brad Pitt, tak si ho snad můžu koupit. Škaredý chlap a škaredé auto, to jde k sobě, nebo ne?
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Pajda 14. 9. 2006 15:09

Tak si se Zafirou ještě rozmysli, jestli chceš někdy vozit kola i lidi v autě najednou. V MPV odvezeč 4 kola a 4 lidi najednou uvnitř bez komplikací.
Jednotlivě vyjímatelný sedadla jsou obrovské plus, to co vymyslel Opel do značné míry degraduje prostor auta.
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka