motor do mondea combi

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod voborl00 22. 8. 2006 21:26

chtel bych znat vas nazor na vhodnou motorizaci do tehle modelove situace: jete mondeo combi dotazene z reichu, jezdeni cca 20% mesto, zbytek dalky cca v ramci predpisu - na zavodeni mam neco jinyho, krom spolucestujicich zadna velka zatez, ocekavany najezd cca 25-30 rocne

ma vubec smysl uvazovat nad 2.0i, nebo se rozhodovat mezi 2.2tdci vs 2.5i? 3.0 uz je moc, to bych moch rovnou dal litat s taunusem :-P jak byste volili vy? me laka nafta s nizkou spotrebou ale nebezpecim drahe udrzby (neco se polame), kdezto u benzinu to bude asi naopak ... a ma vubec smysl ted kupovat jete mondeo nebo pockat na pokles cen s prichodem noveho modelu, popr. jake jsou alternativy - potrebuju neco koupit vcelku akutne :-|
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oscar 22. 8. 2006 21:27

jaka modelova rada? jak hodne nalozeny?

aha. ja ti reknu 2.5. co chces jineho ode mne slyset. sestihrnek je sestihrnek.
oscar
Inventář

Odeslat příspěvekod Jenyk 22. 8. 2006 21:33

Já to mám s 2.0 TDCi. Dobrý motor. Ale šestihrnek je šestihrnek...
Jenyk
Nováček

Odeslat příspěvekod Goggy 22. 8. 2006 21:49

Pokud nehledis na spotrebu tak 2.5 (prumer bude okolo 10 litru). Pokud ti nevadi diesel a bude to casto nalozeny + hodne jezdis tak 2.0TDCI. Jinak 2.0i.
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod bruselak14 22. 8. 2006 22:17

souhlas na spotrebu je podstatne lepsi 2.0 tdci sestikvalt manual-jinak pokles cen uz zacal ja koupil funglovku s 30% slevou 8)
bruselak14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod voborl00 22. 8. 2006 23:01

rok 2003+, nalozeny malinko - vetsinou jezdim ve 2 a vice lidech + bagly, rozhodne ne zadny stehovani

tech 10/100 je v ty 2.5 na to co to ma za kone je docela dost, to jsem si myslel ze si vezme min :-|

nafty v jetym aute se ale docela bojim, nerad bych pak za usetreny prachy ojetina vs novy nechaval menit vstriky, turbo etc, predpokladam ze ani na tom 2litru ani na ty 2.5i v benzinu se nic nekazi ne?
voborl00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oscar 23. 8. 2006 05:38

podle mne je deset moc.

jezdim jenom mesto - je to starej strep 99 a zere 9,5. ciste mesto. rozjezd, brzdy.

nekde jsem tu psal ze pce pha a zpet dle predpisu - 7,2. kdyz jsem k tomu jezdil trochu po meste - 8.

nekdo mi tu psal ze jsem s tou spotrebou fantasta, ale vidim co mam na palubaku a tankovani tomu odpovida.

kazdopadne nevim jakej motor je v 03+ ale tenhle je haklivej na olej. olej. olej. nic vic nez 10W40.
oscar
Inventář

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 23. 8. 2006 06:33

Vzhledem k tomu nájezdu bych doporučil 2.2 diesel.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod Saman 23. 8. 2006 08:32

voborl00 > Na Taunusu s 2 litrovim GLkem long sem zacinal, byla to moje prvni kara :D , a mondeo chci kupovat v 3litru 166kW, uvazoval sem i nad 2.5 V6 ale to je porad ten samej motor co ma Oscar, a proto ho us taky neprodavaj a nahradili ho 3 litrem 150kW. Me nastesti spotreba netrapi, s mim najezdem okolo 20 tisic rocne, bych dal vic za diesela jako takoveho a za udrzbu, takze u me vyhral benzos 6 val 8) .
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář

Odeslat příspěvekod Ota 23. 8. 2006 09:17

oscar píše:jezdim jenom mesto - je to starej strep 99 a zere 9,5. ciste mesto. rozjezd, brzdy.

Zalezi jaky mesto. Po Hradci mam spotrebu urcite o nekolik litru nizsi nez po Praze :-). A pokud vim, tak do 2.5 V6 patri 5w-30, aspon Ford to tam leje.
Ota
Štamgast

Odeslat příspěvekod Goggy 23. 8. 2006 09:22

nevim nam to zralo 10-12 po praze.
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 23. 8. 2006 09:26

Praha je jeste svata, zkuste Liberec, samy kopec, zatacka a krizovatka. Feldu a zadne jine auto (favo, 120) jsem nedostal pod 10 ...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod oscar 23. 8. 2006 09:43

Ota: pce, chrudim.

K tomu oleji: mam u dovezenych aut a prechodem na plnou syntetiku sve zkusenosti. :-(
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář

Odeslat příspěvekod Ota 23. 8. 2006 09:55

oscar: Tak to jo :-). Jinak fordi 5W-30 je kupodivu polosyntetika (aby ne, za ty dve stovky za litr, za ktery to Ford prodava), ale to na tom celkem nic nemeni.

Saman: Na kdy radove planujes nakup STcka?

Goggy: No prave :-). Ja jezdim s 2.0 po Praze za 9-10, proto se trochu zdraham jit priste do nejake V6, i kdyz me to laka.
Ota
Štamgast

Odeslat příspěvekod oscar 23. 8. 2006 09:57

Ota: kamos jezdi po pcich s 1.8 kombi taky za 9.

kazdopadne jsem jeste nevychytal jak se k tomu V6 motoru na spotrebu chovat. palubak svadi to podtacet, ale neni to to prave.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář

Další stránka