Mazda 3 vs Focus

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Kaja2 21. 7. 2006 15:12

2 Marek71: Jeste mam skromny dotaz, ale nejak jsem za dva roky nepochopil ukazatek stavu paliva. Zvyraznene dilky na stupnici nemaji v krajnich castech (Full/Empty) stejny pocet poddilku jako kolem stredni casti. Proc? Je ten ukazatel nelinearni nebo co? Pripada mi, ze ve stredni casti leti rucicka rychleji nez podliz F nebo E.
Kaja2
Nováček

Odeslat příspěvekod bingo 21. 7. 2006 15:22

No a byla si kolegine ta auta obhlidnout nazivo a svest se? :) Docela zasadni vec, rozhodne lepsi metoda nez studovani tabulek.

MikiBoy píše:Jinak, pokud bychom rozšířili výběr - požadavek byl hatchback v nižší střední, ne předražený (Golf, Oktávka), ne francouz, Opelu se nevěří, Corolla se nelíbí, na Civic se dlouho čeká. Zbývá ještě něco kromě zmíněných? díky
bingo
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 7. 2006 15:23

Kaja2: Nevím jak v trojce, ale v šestce je ten ukazatel mírně řečeno velmi nelineární. Prvních skoro 200km to ukazuje pořád plnou, pak to začne klesat a posledních skoro 200km to ukazuje prázdnou (s tím, že asi 150km před vyprázdněním začne svítit rezerva). Dobré je, že když ručička ukazuje polovinu nádrže, tak tam ta polovina opravdu je.
Naposledy upravil Arnie J dne 21. 7. 2006 15:25, celkově upraveno 1
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Haldo 21. 7. 2006 15:24

Kaja2 - s tym tachometrom nesuhlasim. Teda ten moj meria takmer presne (netestoval som ale este ani GPS (snad coskoro) a ani policiou (tu nemusim)), akurat nejaka ta info tabula.
Co sa tyka tych detialov co nemuseli byt, tak s tym suhlasim, ale lepsi sa to. Hlacne teraz je facelift a tam uz dost veci pomenili. Dnes som bol dat auto do servisu na opravu blatnika a som sa pytal, tak vsetko co chcem (zamyklanie, auto senzor na svetla, ...) uz na facelifte vedia nastavit ako by som chcel, na starsej ale nie :(

Inac, tu je pekna diskusia Focus vz Mazda 3:
http://forum.mazda3.cz/viewtopic.php?t=148
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
- [b]Being happy isn't having everything in your life be perfect.[/b]
- [b]Today is the first day of the rest of your life.[/b]
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod anubis76 21. 7. 2006 15:34

No taky si myslím, že ani s jedním chybu neudělá. Jde jen o to si je prohlédnout a vyzkoušet a vybrat to co jí lépe "padne". Jen s tou mazdou bych možná počkal na facelift.
Mazda 3 HB 1,6i Touring
anubis76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaja2 21. 7. 2006 15:40

2 anubis: Tak to kazdopadne.

Jinac s tim tachometrem. Ja jsem to odhadoval akorat podle radaru ve mestech. Dosel k zaveru ze u me je to priblizne 10%. to promerovani. Ale zrejme je to i bezpecnejsi:o)
Kaja2
Nováček

Odeslat příspěvekod Goggy 21. 7. 2006 15:47

Na focusu je 50/90/130 pri 54/98/140 tacho
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod vencap 21. 7. 2006 16:05

Jen kratky postreh z prohlidky Mazdy3 - sedadlo spolujezdce nebylo vyskove nastavitelne a nevesel jsem se tam pohodlne s hlavou. Dlouhou cestu bych na tom sedadle absolvovat nechtel. Pro poradek, merim 190.
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anubis76 21. 7. 2006 16:09

Mazda výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce nemá, ale mě se zdá spíš docela nízko :hm (měřím 185cm)
Mazda 3 HB 1,6i Touring
anubis76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencap 21. 7. 2006 16:14

Mozna mam rad vzprimenejsi operadlo. :D
Opravdu jsem se nemohl narovnat, aniz bych se drbal o strop.
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Goggy 21. 7. 2006 16:16

Vejskove stavitelny sedadlo nemam, a tatik v tom jel (193cm) a nad hlavou mel misto.
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod Kaja2 21. 7. 2006 16:39

Je pravda, ze ja se svymi 176 cm potize nemam a sedi se mi super. Ale ona ta Mazda 3 je hodne delana s ohledem na Japonce asi, jinak si to nemumim vysvetlit. Anebo marketing, aby si lide pak koupili Mazdu 6. Napriklad takova Oktavka ma rozsahy nastaveni sedacek snad pro kazdeho a to pri mensim rozvoru. Nicmene mi pohodlnejsi neprisla. Kazdy si musi vyzkouset co mu vyhovuje nejvic. Nemam rad kibice, co plivou spinu na auta kvuli prostoru. Budto jsou hloupi, ze si koupili neco nevyhovujiciho anebo jde vetsinou o sluzebaky, co jim byla dana auta vnucena (coz pak trochu chapu) - to neni reakce na zadny predchozi prispevek.
Kaja2
Nováček

Odeslat příspěvekod Haldo 21. 7. 2006 16:48

Mam 190 a nemam problem si sadnut inde. Ale ja mam rad viacej sklopene sedacky a 99.99% sedim za volantom :D
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
- [b]Being happy isn't having everything in your life be perfect.[/b]
- [b]Today is the first day of the rest of your life.[/b]
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod Petr Kuchařík 21. 7. 2006 20:16

Bral bych Focus - vzhledově i celkovým sympatiím ke značce. Když jsme vybírali auto, tak jsme o Mazdu ani koutkem oka nezavadili, kdežto Focus byl hooodně žhavý kandidát...
Petr Kuchařík
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod KarelB 21. 7. 2006 23:43

Ono je to takhle, Mazdy mám dvě, ta stará 323, se kterou jezdí dcera má najeto 205 000 km, krom toho, že žere trochu olej jezdí zcela v pohodě a za ty roky se tam dával jen spotřebák jako destičky, kotouče, něco málo na podvozek (jo a gumičky do stěračů) :lol:
Druhá Mazda - 3 (sedan. 2.0i v plné výbavě) má 95 000 km a průběh víceméně stejný, byly tam sice nějaké problémy řešené v rámci záruky, ale nejspíš to bylo jedno z prvních aut - objednával jsem jen na základě fotek. :D Subjektivně mám pocit, že úspory výrobců aut se začínají projevovat všude nicméně Mazda je pořád Mazda... Záruční opravy bez řečí - u VW vám řeknou, že kotouče na předku jsou po pár tisících kaput díky agresivnímu stylu jízdy a žádná záruka se jaksi nekoná ...

K
KarelB
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka