Mazda 3 vs Focus

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MikiBoy 21. 7. 2006 11:18

Kolegyně vybírá z těchto dvou hatchbacků - který byste upřednostnili a proč? Díky
MikiBoy
Nováček

Odeslat příspěvekod Ota 21. 7. 2006 11:21

Maji stejny podvozek a tusim i nektere motory, takze at si vybere podle designu a ceny.
Stejne si nakonec vybere to cervene :-)
Ota
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jim 21. 7. 2006 11:23

ani jedno... :)
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 7. 2006 12:24

Ako hovorí Ota, je to hodne podobné. Záleží od vkusu, ako sa jej páči exteriér a interiér, aká bude na konkrétny model a motor cena, atď...

Napr. Mazda 3 má v základe nie moc povedený interiér, ale vo vyššej výbave je už, podľa mňa, krajší ako vo Focuse. Ale napr. vonkajším dizajnom sa mi viac páči 5-dv. Focus ako Mazda 3, u sedanu je to opačne :-)

Ak by som mal vybrať hatchback, tak pravdepodobne uprednostním Focus, viac sa mi páči. Ale dal by som si urobiť cenovú ponuku s takou výbavou, o akej uvažujem... a možno by potom vyhrala aj tá Mazda, ťažko povedať.
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod Goggy 21. 7. 2006 12:28

Vzal bych focus, ale v tomhle pripade hlavne protoze Mazda 3 Hatch se mi oproti sedanu vubec nelibi. Na focus jsou ted taky docela velky akce a slevy
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 7. 2006 12:30

Goggy:
Tak, tak... HB u Mazdy 3 je taký nijaký, nič moc. Ostatne, preto som vzal sedan :-) Ale myslím, že aj Mazda 3 sa dá zohnať za dobrú cenu.
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod King of Potato People 21. 7. 2006 12:31

mazdu bych vzal okem. focus je okoukanej a nikdy se mi moc nelibil, ale mazda 3 to je jinci kafe.

Jim by bral vochcafku f nejslabsim dizlu :D to je jasne :D
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod MikiBoy 21. 7. 2006 12:34

Díky za názory.

Jinak, jsou nějaké znatelné nevýhody u některého z nich, které by třeba na první pohled (a jízdu) nemusely být patrné a člověku začnou vadit až později?

btw, Oto, to s těmi motory předpokládám nebylo myšleno "stejné" jako "stejné" :) nepoužívá snad Mazda fordovské motory a naopak...?

Jinak, pokud bychom rozšířili výběr - požadavek byl hatchback v nižší střední, ne předražený (Golf, Oktávka), ne francouz, Opelu se nevěří, Corolla se nelíbí, na Civic se dlouho čeká. Zbývá ještě něco kromě zmíněných? díky
MikiBoy
Nováček

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 7. 2006 12:57

MikiBoy:
Ešte by ti ostávala napr. Almera, 5-dv. HB je dizajnovo vydarený, je to podľa mňa pohodové auto. Akurát je oproti konkurencii už staršia, napr. má vzadu podstatne menej miesta ako Mazda 3 a Focus. A aj s výbavou je to horšie. Ale zase je za dobrú cenu.
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod Ota 21. 7. 2006 13:04

MikiBoy: aha, tak pohledem do ceniku zjistuji, ze benzinove motory stejne nejsou. Ovsem naftova 1.6ka bude evidentne ten TDCi/HDi motor, co montuje i Ford, Peugeot a Citroen.
Mazda totiz patri do koncernu Ford, proto maji stejnou podvozkovou platformu. A podle ohlasu rozhodne jednu z nejlepsich.
Osobne si myslim, ze ani s jednim z tech dvou kandidatu neslapne vedle. Projedte ceny/vybavy a pokud ani to nerozhodne, at si opravdu vybere podle designu.
Ota
Štamgast

Odeslat příspěvekod Goggy 21. 7. 2006 13:05

Znatelny nevyhody ne, mozna Focus bude min spolehlivej s horsim servisem, ale to je spis kus od kusu. Nektery lidi si myslej ze mazdy sou levny auta, nektery si to myslej o fordech... focus mozna bude mit pohodlnejsi podvozek (zalezi na vybave) a lepsi diesly (HDI), ale v praxi rozdil ani jednoho nepoznas.
Neaktivní
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod Ota 21. 7. 2006 13:26

Goggy: Zrovna podvozek a diesel maji oba vozy stejny :-).
Ota
Štamgast

Odeslat příspěvekod Goggy 21. 7. 2006 13:49

Maji stejnou podvozkovou zakladnu, ale jiny nastaveni. Asi jako Oktavka/Golf/Leon
Neaktivní
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod nal 21. 7. 2006 14:35

uprimne, ja by som skor uvazoval nad sedanom Focus a M3. ale je to zena...
po technologickej stranke je to skoro rovnake, zena sa bude rozhodovat podla vyzoru. sportovejsi ma mazda, moj typ je, ze to skonci pri nej.
Dve levíčatá. Jedno znakom, druhé menom.
nal
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kaja2 21. 7. 2006 15:09

Mne osobne prekvapuje, kolik zen vidim v Mazde3 (sedan), je to pro ne asi pritazlive auto. Asi jsem trochu zenska:o) Jinac na Mazde mi vadi par drobnosti, jsou to takove primitivnosti, ktere nemusely vubec byt. Ac jsem se snazil nastavit zesilovani radia podle rychlosti, tak odstupnovani hlasitosti je proste moc hrube. Potreboval bych nejaky stupen mezi. Sterace maji frekvenci budto prilis nizkou, nebo vyssokou, zase stejny problem. Tachometr znacne promeruje. Neni to nic, kvuli cemu bych na Mazdu zanevrel, ale semtam si rikam, proc? Ale svezeni pro me paradni. Focusem jsem nejel, ale myslim, ze horsi rozhodne nebude, takze at uz tak nebo tak, tak to bude dobra volba.
Kaja2
Nováček

Další stránka