Dovoz stareho auta - upresneni...

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ToLa 14. 5. 2006 21:31

Chtel bych z DE nejaky starsi auto, preci jen bude v lepsim stavu nez ty hajtry u nas. Co se tyka dovozu, tak znemej by ho privezl, takze s dopravou me zadny naklady nevznikaji... U nas na nej sezenu papiry a udelam "vymenu kastle" (to bych prosil vysvetlit, to jako zajdu na DI a tam jim reknu ze mam jinou karoserii?) A to je vse, nebo jsem na neco "hodne" zapomel?
Jsem v tomto ohledu lama, takze prosim o schovivavost :wink:
Moc diky za odp.
ToLa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milosh 15. 5. 2006 19:38

milosh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honzusko 15. 5. 2006 19:41

Honzusko
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ToLa 18. 5. 2006 12:00

To jsem nasel taky, ale tohle popisuje jen dovoz mladsiho 8 let. ja chci auto starsi 8 let... Jde me jak postupovat pri tom ze z DE dotahnu auto a u nas na nej koupim papiry. Jak postupovat v tomto pripade... Tj. vymena karoserie
ToLa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -LK- 18. 5. 2006 12:05

No to by se nemělo příliš lišit od případu, kdy to auto koupíš u nás. V Německu dostaneš fakturu, zaplatíš, přivezeš do ČR (asi na podvalníku) a pak je situace IMHO úplně stejná, jako kdybys to auto koupil u nás na vrakáči. Budeš muset sehnat souhlas importéra s výměnou (asi) a podobně. Dovoz by v tom neměl hrát žádnou roli.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod oscar 18. 5. 2006 12:11

doporucuji ti sehnat si ten souhlas drive nez to privezes.
pokud nevis kde je importer, na DI ti to reknou.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář

Odeslat příspěvekod ToLa 19. 5. 2006 11:07

Privezeni auta by bylo jednodusi. Znamej by me s nim rovnou privezl a odvezl si znacky a zbytek zaridil on.

Takze pokud bydu chtit napr Opel, tak musim do Opela, jestli muzu prihlasit auto z DE u nas? To jako dostanu papir ze to a to auto splnuje CZ normy atd?

Ja myslel ze kdyz sezenu papiry na stejny rok, typ, objem, tak bude stacit nechat pres DI zmenu cisla karoserie a je to hotove.
Mam v tom naprosty bordel, takze kdyztak sorry za psani nesmyslu...
ToLa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -LK- 19. 5. 2006 11:35

Mělo by to být tak, že zajdeš na Opel (tuším Na Pankráci 30) a požádáš po povolení k přestavbě z auta VIN to a to na auto VIN to a to. Pokud mám dobré informace, tak bez toho ti to nepřepíšou.
Když jsem kdysi dávno měnil motor v Sieře, musel jsem mít od Forda papír, že motor výrobní číslo to a to je shodný s motorem, co tam byl původně. Bez toho (a bez faktury z vrakoviště za motor) mi odmítli číslo v TP přepsat.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod oscar 19. 5. 2006 11:48

-LK-: ma pravdu predsedo :-)
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář

Odeslat příspěvekod sedlaken 22. 5. 2006 11:24

Možná by stálo za úvahu podívat se na stránky Poslanecké sněmovny (http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=4&T=1066) a zkouknout, zda náhodu nebude s účinností od 1.7.2006 novelizován mj. zákon č. 56/2001 Sb. - konkrétně nás zajímají § 34 a 35 týkající se individuálního dovozu. Nejsem-li úplný trotl, pak od 1.7.2006 bude možno dovéz vozidlo - původně registrované v EU - bez omezení věkového limitu. Tato novela teprve vyjde ve Sbírce zákonů, není tedy ještě ani platná, natož účinná, teď by ji měl mít premiér u sebe k podpisu po Klausovi nebo již bude v nejbližších dnech uveřejněna na mvcr.cz - rubrika Sbírka zákonů.
sedlaken
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MAN737 22. 5. 2006 11:58

Myslím si,že jde o to,že když to Klaus nepodepíše,tak se to stejně vrátí,a je možné,že bude přehlasován,a tím pádem to projde.
Tak jako se to stalo u zákoníku práce nedávno.
Nejsem si 100% jistý,ale mylím,že to bude stejný případ,pokud však o tom bude někdo chtít tak vehementně rozhodovat.
Navíc neschválením tohoto by se dopustili toho,že by dál porušovali evropskou ústavu.Vlastně toto je celé jen z důvodu toho,že se unii nelíbí,že nedodržujeme její ústavu.
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod Marek71 22. 5. 2006 12:20

MAN737:
O zákonníku práce sa bude hlasovať v snemovni až zajtra, pokus o prehlasovanie Klausovho veta.

A aká európska ústava ? :-)
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod MAN737 22. 5. 2006 12:36

:) Kocourkov: Země,kde zítra znamená včera :)

No zkrátka to je proti unii,tak jsem to chtěl říct.
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod Marek71 22. 5. 2006 12:48

Inak, s tým dovozom by to bolo fajn, na Slovensku je to tuším tak, že tam nie je vekové obmedzenie, ale auto musí mať nejaký COC certifikát, alebo ako sa to volá... spomínal to niekto v inej diskusii.

Ja len tak... že ústava EU je, zdá sa, len bezcenný (i keď poriadne dlhý) kus papieru :-)
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod richie 22. 5. 2006 13:03

Marek71 píše:Inak, s tým dovozom by to bolo fajn, na Slovensku je to tuším tak, že tam nie je vekové obmedzenie, ale auto musí mať nejaký COC certifikát, alebo ako sa to volá... spomínal to niekto v inej diskusii.

Ja len tak... že ústava EU je, zdá sa, len bezcenný (i keď poriadne dlhý) kus papieru :-)"/quote]

nie tak celkom .. urcite vekove obmedzenie plati aj na slovensku .. ktore vyplyva zo slnenia podmienok - ze musi to byt auto z EU a splnat tusim EURO3 .. a plus ten certifikat conforminty .. co v podstate splnaju vsetky auta vyrobene v EU od r. 96-97+
richie
Štamgast

Další stránka