IBIZA x FABIE x GRANDE PUNTO

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kepke 5. 5. 2006 09:52

Zdravím pánové, snažim se pomoci vybrat kamaradovi auto. Představuje si auto kolem 300-330tisíc. Požaduje klimu, ABS, čím více airbagu, tím lépe stejně tak i s další výbavou. Do rukou sem i dostala nabídka FABIE ve verzi ELEGANCE 1.2 47kW za cca 300tisíc, IBIZA advantage 1.4. 16V za 315tisíc a ještě koukám po puntu, ale s klimou se cena šplhá kolem 350tisíc za 1.2 motor. Co by jste poradili? Já sám taky nevím.. :hm Děkuji

P.S. a neb poslední varianta, je cca 8měsíční golf 1.4. 16v v ceně kole 340tisíc - klima, 6bagu, ABS..přímo u dealera.
miluju sílu 5000 poníků...
s2 combi
kepke
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 5. 2006 09:58

no a co korejci, GETZ, RIO, KALOS - nabizi dospelejsi motory, nez je tragicky 1,2 HTP, vybavu maji +- stejnou a cenove jsou pod ni...
anonymni

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 5. 5. 2006 10:00

Tu Rio koupíš za stejný peníze s dvojnásobným výkonem.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008

Odeslat příspěvekod kepke 5. 5. 2006 10:06

na to rio jsem koukal, ale přijde mi tam targická přístrojová deska.. :( Getze je menší, toho nebrat..
s2 combi
kepke
Štamgast

Odeslat příspěvekod mener 5. 5. 2006 10:08

kepke píše:na to rio jsem koukal, ale přijde mi tam targická přístrojová deska.. :( Getze je menší, toho nebrat..e/quote]

v cem je Getz mensi nez Fabie, potazmo Ibiza?
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod kepke 5. 5. 2006 10:10

včera jsem seděli v Ibize a Getzu. Vzadu Getz moc příjemnej nebyl - vpředu pěkný, ale vzadu nic moc. Kufr taky o drobet menší. A pokud tuším správně, tak Getz nemá pozink..
s2 combi
kepke
Štamgast

Odeslat příspěvekod Saman 5. 5. 2006 10:20

Ze zde vypsanych aut bych sel do Swifta, ten jedinej ma poradnej motor ( na tyhle mali auta ), 8 bagu, vyhrejvany sedacky, klimu, startovani bez klicku a v plny palbe ta 1.3ka GLX prijde asi na 320 tisic bez slev :D .
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář

Odeslat příspěvekod kepke 5. 5. 2006 10:22

Ten swift už je ale opravdu hodně malinkej...
s2 combi
kepke
Štamgast

Odeslat příspěvekod mener 5. 5. 2006 10:26

kepke píše:včera jsem seděli v Ibize a Getzu. Vzadu Getz moc příjemnej nebyl - vpředu pěkný, ale vzadu nic moc. Kufr taky o drobet menší. A pokud tuším správně, tak Getz nemá pozink..n/quote]

Fabie:
kufr 260, podelny prostor vpredu 890-1110, vzadu 570-800

Getz:
240, 890-1190, 580-820

sice ma Getz mensi kufr, ale vpredu i vzadu ma vic mista, vzadu nepatrne ;-)
prakticky nevim, sedel sem vzadu jenom ve fabii a nevesel sem se
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod TomZ 5. 5. 2006 10:38

kepke píše:Ten swift už je ale opravdu hodně malinkej..../quote]

Co jsem sedel ve Swiftu, tak mi neprisel vubec malej. Myslim ze dost srovnatelne s Fobii. Ono to je taky si myslim hodne subjektivni pocit, protoze Fobie vypada zvenku vetsi nez napr Getz.
Asi bych sel do Swiftu - kvalita bude dobra, jen tvrde plasty na pristrojovce..ale zas je vyhode, ze to je auto novejsi koncepce, nez Fobie ktera se vyrabi pomerne dlouho a za chvili to bude uz starej model. Coz pak jeste snizi cenu jako ojetina..
TomZ
Štamgast

Odeslat příspěvekod Saman 5. 5. 2006 10:39

kepke píše:Ten swift už je ale opravdu hodně malinkej..../quote]

A v cem je treba oproti Fabii mensi, at koukam jak koukam, tak uvnitr jen v kufru :wink: pro posadku je Swift vetsi , zvenku je pak kratsi, sirsi a vyssi. Zato je ale plne vybavenej a ma motor.
Saman
Inventář

Odeslat příspěvekod kepke 5. 5. 2006 10:41

Swift má kufr menší cca o 50litru, to už je znát....ta FABKA je v plný palbě za 300tisíc, jen ten motor... :hm
s2 combi
kepke
Štamgast

Odeslat příspěvekod Saman 5. 5. 2006 10:56

kepke píše:Swift má kufr menší cca o 50litru, to už je znát....ta FABKA je v plný palbě za 300tisíc, jen ten motor... :hms/quote]

No jestli je u tebe plna palba volant a sedacky tak to potom jo :D . Jen tak letmo sem si slozil Fabku a koukam jak puk, zaklad v bile barve s "motorem" 40kW ( nas zahradni trakturek ma 20kW a to vazi 190kg :D ), vybava Ambiente a sem na 290tisicich :hm , jen pridani CD a sup je to hned 300 tisic, no opravdu nadstandardne vybavenej kocar, a ten pozitek z rizeni, to bude urcite neco nadpozemskeho :D . No kazdy sme jiny, takze tech 50 litu zavazadelniku muze pro nekoho znamenat hodne, precijen sou to asi tak 2 kartony nejakeho piti.
Saman
Inventář

Odeslat příspěvekod kepke 5. 5. 2006 11:09

Saman píše:
kepke píše:Swift má kufr menší cca o 50litru, to už je znát....ta FABKA je v plný palbě za 300tisíc, jen ten motor... :hms/quote]

No jestli je u tebe plna palba volant a sedacky tak to potom jo :D . Jen tak letmo sem si slozil Fabku a koukam jak puk, zaklad v bile barve s "motorem" 40kW ( nas zahradni trakturek ma 20kW a to vazi 190kg :D ), vybava Ambiente a sem na 290tisicich :hm , jen pridani CD a sup je to hned 300 tisic, no opravdu nadstandardne vybavenej kocar, a ten pozitek z rizeni, to bude urcite neco nadpozemskeho :D . No kazdy sme jiny, takze tech 50 litu zavazadelniku muze pro nekoho znamenat hodne, precijen sou to asi tak 2 kartony nejakeho piti.

koukni se pořádně do mého prvního příspěvku - verze ELEGANCE není opravdu základ volant a sedačky...
s2 combi
kepke
Štamgast

Odeslat příspěvekod nortonp 5. 5. 2006 11:11

a co že to obsahuje "plná palba" u swiftu v základu kromě "dospělejšího" motoru?
nortonp
Kolemjdoucí

Další stránka