ibiza vs fabia combi vs clio3 vs Fusion vs rio - ktoré ?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Sherman 13. 4. 2006 13:56

S jidlem roste chut ... za chvili zacnu jezdit na motorce a tam mi bohate staci malinkatej prives ... :)
<===

Co ta Astra klasik 2 ? To se libi jen me??
Sem silenej a ničemu nerozumim...
Sherman
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod brasci 13. 4. 2006 13:57

inac ja by som teda odporucil tu fabiu kombi 1.4 59kw... jazdne vlastnosti sice uz nie su tak dobre ako napr. nove clio ale je otazne ci taky rodinne zalozeny clovek co ma vzadu dve deti ich vobec vyuzije v plnej miere... a tym, ze fabia ma uz pred sebou len rok zivota budu a uz aj su rozne zlavy a bude sa dat kupit za celkom dobry peniaz...
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod OS 13. 4. 2006 13:58

brasci: No já to vztahuju na sebe, děti mi zatím nic neříkají. snad později. Ale auta nemusí být dělána pro 2 dospělé a 2 děti, ne? Mohli by být i pro 4 dospělé.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod Sherman 13. 4. 2006 14:01

brasci: S tema slevama na Fabii bych vubec nepocital ... ta se bude dobre prodavat i soubezne s novou verzi .... Akurad bude mensi vyber ve vybave, ale cena zustane (max. zlevni 1,2ku)... kouknete na kOktafku tůr....
Sem silenej a ničemu nerozumim...
Sherman
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod M@C 13. 4. 2006 14:06

Sherman Astra G classic by urcite byla lepsi nez nejake z tech malych prditek. Nechapu to, nedavno jsem videl na parkovisti pred Tescem jak se 5ti clenna tlusta rodina cpe do maleho Citronu C3. Proc si proboha kupuji takove male auto, kdyz jich je 5 a jsou tlusti :D
S-Max
M@C
Štamgast

Odeslat příspěvekod M@C 13. 4. 2006 14:07

Ikdyz Astra G uz je taky hodne stary model :( Ale porad lepsi nez Fabia (prostorove). Obcas jezdim Astrou G kombi, to uz by se dalo povazovat za rodinne :)
Naposledy upravil M@C dne 13. 4. 2006 14:08, celkově upraveno 1
S-Max
M@C
Štamgast

Odeslat příspěvekod brasci 13. 4. 2006 14:08

OS píše:brasci: No já to vztahuju na sebe, děti mi zatím nic neříkají. snad později. Ale auta nemusí být dělána pro 2 dospělé a 2 děti, ne? Mohli by být i pro 4 dospělé. /quote]

ale ja hovorim len o mieste vzadu.... v tej fabii dvaja dospeli + dve deti bez problemov...

ja keby som to mal brat na seba tak mi staci jednomiestne + nejake nudzove sedadlo :)
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vencap 13. 4. 2006 14:21

Má zkušenost s Fabií se poněkud liší od zde opakované představy, že na převoz dětí je vzadu prostoru dost. Tu nejmenší, protisměrnou dětskou sedačku jsem za sebe při řízení nedostal. Za manželkou to šlo, ale musela se trochu přisunout blíž k volantu, než by pro ni bylo optimální.
Nyní po směru orientovaná sedačka za mnou nelze sklopit, za manželkou opět pouze při omezení jejího pohodlí.
Naopak dospělí se za mě vejdou bez problémů, samozřejmě s přihlédnutím ke kategorii vozu.
Velmi doporučuji zájemcům o Fabii, aby si vyzkoušeli, zda se tam opravdu pohodlně vejdou všichni i s dětskými sedačkami.
Moje zkušenost je, že děti v sedačce zaberou podélně i na šířku více místa než dospělý. Je nutné si uvědomit, že díky sedačce mají nohy mnohem výše, než dospělí. Samozřejmě záleží také na typu dětské sedačky, kterou použijete, a na výšce řidiče. Uvedu ješte pro pořádek svou - 190 cm.
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gogo2 13. 4. 2006 14:29

Za účelem rodinného ježdění jsme si před rokem pořídili Logana: Vpředu místa mraky, vzadu taky - nějaké problémy jestli taková nebo onaká dětská sedačka, to prostě neřešíš, mezi dvě dětské sedačky si pohodlně sedne ještě jeden dospělý, nebo pes. Kufr 510 litříků je na dovolenou takové nutné minimum, vyšší světlá výška je good - letos v zimě byla k nezaplacení. Cena lidová. Na ten nájezd 10.000 km ročně pro rodinku tak akorát. Ale chápu, že kdo se poohlíží po Cliu3 nebo Fusionu, tak mu asi Logan nebude dost nóbl, nehledě na to, že ne každý ustojí ten dost divokej design :D :D :D Ale po té roční zkušenosti bych neměnil - snad jen bych si pořídil lepší výbavu - šikla by se klima a centrál. Tak snad příště (ale to už bude Logan kombi)...
Peugeot 301 Active 1.2 VTi - 53 kW, 2013 ("Však je to Pežót, nie?")
Hyundai Atos Prime Dynamic 1,1i - 46,3 kW (2008 - 2013)
Dacia Logan "Social Edition" 1.4 MPI - 55 kW, (2005 - 2011)
gogo2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod vencap 13. 4. 2006 14:34

Tak ve Fabii se dozadu mezi dvě sedačky už určitě nikdo neposadí. Zbývá nám tam tak 15 - 20 cm. Ale spíš mě mrzí ten malý prostor na délku.
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gogo2 13. 4. 2006 14:35

Jo ještě jsem zapomněl na jednu důležitou věc: u takovýhohle auta neřešíme, jestli děti někde obtisknou zablácenou botu, nadrobí tatranku nebi rozmáznou kus banánu - interiér je dobře omyvatelný a deratizovatelný... :D
Peugeot 301 Active 1.2 VTi - 53 kW, 2013 ("Však je to Pežót, nie?")
Hyundai Atos Prime Dynamic 1,1i - 46,3 kW (2008 - 2013)
Dacia Logan "Social Edition" 1.4 MPI - 55 kW, (2005 - 2011)
gogo2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Saman 13. 4. 2006 14:44

gogo2 : zive si predstavuju jak na ulici mas auto otevrene dokoran, stojis v protichemickem obleku, na zadech tlakovku a v ruce pistoly s hadici a deratizujes interier :D , kolemjdouci se divi a ty suse odpovidas, "no co, vezli sme deti a pak to drclo a us to bylo venku"
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář

Odeslat příspěvekod meme sk 13. 4. 2006 15:02

A co Suzuki SX4? Podla mna zaujimave auto za zaujimavu cenu.
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Nováček

Odeslat příspěvekod vencap 13. 4. 2006 15:08

Využiji teď příležitosti a vznesu skromný návrh na doplnění testů na Autorevue.
Vzhledem k tomu, že jsem již s rodinou něco nacestoval a nyní začínáme vybírat příští rodinný vůz, zjišťuji, nakolik jsou mnohé testy pro mé potřeby nedostatečné. V mnoha testech se autoři vyžívají v popisu neochvějných jízdních vlastností vozu, porovnávají akcelerační schopnosti či popisují sportovní zvuk motoru, ale málokde se dočtu, zda se dozadu vedle sebe vejdou tři dětské sedačky, zda děti uvidí z vozu ven, zda jde interiér snadno čistit, jestli je stoleček na zadní straně předních sedadel dostatečně vysoko, aby na něj děti ze sedačky dosáhly, jestli nebudu muset dětské sedačky z auta vyjmout, abych mohl použít sedačky ve třetí řadě sedadel, apod.
Určitě bych ocenil test rodinného vozu, kdy s sebou redaktor na test vezmete ženu, se kterou se bude střídat za volantem, tři děti v sedačkách a den s nimi bude cestovat. Večer by se potom nafotil interier, spočítaly škrábance na plastech a změřil čas a úsilí na vyčištění auta do původního stavu. :)
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brasci 13. 4. 2006 15:11

meme: ale s hrozne malym kufrom.... pre rodinu
brasci
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka