výběr mezi třemi auty :hm

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod izuel 21. 2. 2006 20:24

Ahoj,

Prosim jestli by mi mohl poradit někdo kdo má veliký přehled nebo je člověk ,kterému prošly tyto auta pod rukama Mr. Green .Nechtěl bych odpověd typu.no já myslim, že... a nebo No podle mě je... pozor2

Zvažuju koupit

1.Mazda 626 rok 97/98
2.Renault laguna 97/98
3.Ford Mondeo 97/98

Řekněme ,že auta viz výše budou všechny ve stejně dobrém stavu-stejně najeto atd..Nevím jak se rozhodnout a které koupit.
Jde mi o 1.hezké pohodlné svezení,žádny lenoch. 2.uspokojivý zavazadelník :) řekněme vetší.3.spolehlivost po motorové stránce a kvalita karoserie - lak. 4.a samozřejmě abych nemusel mnoho investovat do údržby.To že to záleží na koupi když tak přeskočte,.zajímá mě prostě objektivní názor ,které auto je lepší když se to vezme kolem a kolem.
Děkuju moc 8) teda jestli se dá odpvědet :wink:
izuel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sherman 21. 2. 2006 20:40

A co Citroen Xantia??
Jinak Mondeo .... Dobrej a levnej servis je sice problem sehnat (alespon u nas), ale myslim si ze to je akuratni velke auto.
Neni nahodou tahle Mazda 626 na podvozku 323 nebo to je obracene?? :)
Sem silenej a ničemu nerozumim...
Sherman
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Manli2 21. 2. 2006 20:41

Sherman píše:A co Citroen Xantia??
:)
přečti si bod 4........ :D
e46 330i
Manli2
Inventář

Odeslat příspěvekod myndel 21. 2. 2006 20:42

Mám docela sušné zkušenosti s Mazdou, ačkoliv z roku 2000 - po faceliftu a trochu menší s Lagunou.

Mazda je slušné auto. V ničem nevyniká, ale je poměrně nenápadné a neláká zloděje.

Mám zkušenost s dvoulitrem kombi. Není to zrovna výkonný motor, nemá přes 110 koní (myslím, že 107, ale nevím přesně) a na půl druhé tuny vážící vůz tak úplně nestačí, kor když je naloženo. Z části za to ale nepochybně může trvalé podtáčení konkrétního kusu a jeho špatní zajetí ( původně předváděčka ). Při plynulém řazení je převodovka dobrá, ale občas drhne zpátečka. Reklamováno, ale údajně je vše v pořádku.
626ka je po všech stranách průměrné auto, kufr není největší, ale stačí a kufr je v rovině s prahem. Pod podlahou je plnohodnotné kolo.
Mohlo by v ní být více místa vzadu, Laguna je na tom líp.
Sezení není dvakrát nejpohodlnější, LAguna má měkčí polstrování, ale na druhou stranu neunavuje.
Interiér je zhotoven z měkčených plastů poměrně příjemných na dotek, až na středovou konzoli, která je z tvrdého lesklého plastu á la korea. Slícování je slušné a žádné velké vrzání se nekoná.
Odpružení je zbytečně tvrdé.

Laguna je oproti Mazdě výrazně pohodlnější a to jak jízdou, tak posezením. Je v ní víc místa a po silnici líp pluje.

Sám bych radši Lagunu i přesto, že Mazda se (zatím) vyznačuje absolutní spolehlivostí.

Otázky rád zodpovím, určitě jsem na něco zapomněl :)
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RRAAFF 21. 2. 2006 20:54

No z těchto jsem jezdil Lagunou,ačkoliv ne moc dlouho a byl jsem poměrně spokojen až na motor 2,0I,který mě příliš neoslovil,jinak pohodlí,rozměry vozu na velmi slušné úrovni.
Z tohoto období bych do ní klidně šel(pokud by nebyla ve výběru Vectra :D ),ovšem vzal bych asi jiný motor než ten 2,0,který se mi zdál poněkud lenivější(můj názor),hlavně ve vyšších otáčkách až moc(sice 8V,ale stejně).Ovšem zase z hlediska spolehlivosti ten motor bude naprosto skvělej.Takže si to chce zkusit,třeba tě výkonama překvapí,třeba ne.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod mfilip 22. 2. 2006 09:24

Mnondeo bych nebral, ten design je absolutne mimo, tim se proste ford netrefil. V okoli znam mazdu 626 - bez problemu i Lagunu 2.2 DTi, taky bez problemu.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Pickuper 22. 2. 2006 09:39

Mondeo.Není to sice žádný designový veledílo,ale jinak bych neváhal. :wink:
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod M@C 22. 2. 2006 09:44

Asi bych sel do Laguny, pokud by byla ve vyberu Vectra, tak bych sel samozrejme do Vectry :)
S-Max
M@C
Štamgast

Odeslat příspěvekod fahrman 22. 2. 2006 12:16

zprostredkovane zkusenosti hovori pro Mazdu :)
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod izuel 22. 2. 2006 12:24

Děkuji moc všem ,že ste psali.,

Ale bohužel sem měl malinko jinou představu o odpovědích.Zatím se tu sešly "jen" názory,. Já sem chtěl něco jako :

Jel jsem v mazdě 626 rok 97 a v laguně 96 no a mazda je prostě lepší (nebo laguna) lépe táhne od spoda, má prostornější kufr, není tak měkká (nebo zase obráceně abych se nezastával když sám nevím).,prostě chtěl jsem aby to nebyly jen názory.Přeci když si někdo sedne do obou (všech tří) aut ve stejném ročníku, tak musí uznat co je lepší,neměli by o tom být žádné dohady. lepší je lepší. myslel jsem ,že to nebude tak těžké srovnání jako mercedes vs baworaček Mr. Green
izuel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 22. 2. 2006 12:26

Myslim, ze u teto cenove kategorie uz nema moc smysl resit co je lepsi nebo horsi, ale spise se na to divat z prakticke stranky. No a co se tyce prakticnosti, nakladu na udrzbu, spolehlivosti a celkovych prinosu, tak Ford Mondeo Combi 1.8 je auto, ktere ac designove nic moc je tezko k prekonani.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod dali007 22. 2. 2006 12:36

Z mych osobnich zkusenosti s Mondeem, ti ho muzu vrele doporucit. Idealni motor je 2.5l V6, nebo pak ta 1.8. U novejsich bych ti doporucil 2.0TDCi, ale tento motor se bohuzel u techto starsich modelu nevyskytoval. Jinak je to auto s obrovskym vnitrnim prostorem, ma velice dobre jizdni vlastnosti a je relativne spolehlive i pri vyssim najezdu (z roku 97 pocitej s najezdem okolo 200000 - pokud tam bude min, tak je to auto extremne podezrele, chapej stocene).
dali007
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pickuper 22. 2. 2006 13:50

izuel: ale tyhle věci jsou strašně subjektivní, podle toho se přeci nemůžeš řídit. Nastav si nějaké exaktně dané parametry,podle toho si to setřiď a nakonec se rozhodni podle srdce, kašli co kdo tady říká, stejně co člověk to názor a žádný názory nebudou jednoznačně převažovat... :wink:
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jarda2 22. 2. 2006 14:11

Chtěl jsem ti subjektivně doporučit Mazdu, ale když jsem si přečetl toto:
izuel píše:Děkuji moc všem ,že ste psali.,
Ale bohužel sem měl malinko jinou představu o odpovědích.Zatím se tu sešly "jen" názory,. Já sem chtěl něco jako :
Jel jsem v mazdě 626 rok 97 a v laguně 96 no a mazda je prostě lepší (nebo laguna) lépe táhne od spoda, má prostornější kufr, není tak měkká ... /quote]
Mohu doporučit jediné - velikost kufru a další technické údaje hravě najdeš na netu, všemi auty se svez. Jak to kde táhne, jaké je pérování, jak se v tom cítíš, jak se ti v tom pohodlně sedí atd. to je strašně individuální, to si musíš posoudit sám.
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod Anonymni 22. 2. 2006 14:20

izuel píše:
Jel jsem v mazdě 626 rok 97 a v laguně 96 no a mazda je prostě lepší (nebo laguna) lépe táhne od spoda, má prostornější kufr, není tak měkká (nebo zase obráceně abych se nezastával když sám nevím).,prostě chtěl jsem aby to nebyly jen názory.Přeci když si někdo sedne do obou (všech tří) aut ve stejném ročníku, tak musí uznat co je lepší,neměli by o tom být žádné dohady. lepší je lepší. myslel jsem ,že to nebude tak těžké srovnání jako mercedes vs baworaček Mr. Green
Anonymni

Další stránka