Octavia 1,8 20V

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Roňouch 29. 11. 2005 17:35

Bohužel jsem to auto vlastnil,"bohužel".Horší motor snad není.Podle palub.poč jsem jezdil za 12 l (svižná jízda,žádný brzda plyn).Ale o to by nebylo,jenže ono to ještě k tomu nejelo.Pružnost motoru prakticky nulová a začalo to jet mezi 4-6 tis. otáčkama.Nerad na to vzpomínám,protože mě ta legrace tenkrát stála půl mega.Vydržel jsem s tím dva roky ač jsem plánoval pět až šest let. pozor2
Roňouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod turboleon 29. 11. 2005 17:52

Myslím, že rozdílné názory mohou pramenit z toho, že se doopravdy dělaly dvě verze, ta s proměnným sáním se dávala až do roku 2004 do Audin a Seatů. Ti se starší verzí nadávají jak špačci, ti druzí jsou relativně spokojeni....I když nechci zjednodušovat... Bohužel ten ročník 97 byl ještě o tý starý verzi....
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod michalt 30. 11. 2005 06:50

Mam rocnik 97 bez promennyho sani, jezdim vetsinou po okreskach, ktere znam.
Spotreba: kdyz jedu jen tak ze to lechtam max do 3000, da se na za 800km po okreskach+10% mesto ale zadna dalnice udelat spotreba 7,4 az 7,7 , kdyz jsem jezdil ty same trasy tak, ze jsem tocil motor pro max akceleraci do 4000-6000 tak me vysla spotreba na asi 800km 9l/100km, palubak lhal max o 0,1 az 0,2 l oproti tankovani.
Za cely rok jsem mel spotrebu 7,76 ale jezdim spise na spotrebu,
mam vypozorovano, ze kdyz jezdim aby to trochu jelo, spotreba vzroste o 0,5 az 1 litr na prumerne kolem 8,2 l.
Cesta mimo mesto kolem 60km se da jet za do 6,5l/100km pri prumeru kolem 55km/h
Pod 6l jsem se dostal jen kdyz jsem jel z mista s vyssi nadmorskou vyskou do mista nize polozeneho :-)))))
Urcite ten octavie/motor jede lip nez 1.6 75kw od tech asi 4000

vice info o motorech zde: http://www.railweb.sk/
michalt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod turboleon 30. 11. 2005 07:51

michalt: zajímavý.. On ten motor dostal nálepku, které se nikdy nezbavil. Kdyby se tam dal čip, který by zoptimalizoval průběh krouťáku, možnná by i ta starší verze mohla být zajímavá volba - při té ceně.....
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod mfilip 30. 11. 2005 08:36

nevim, pokud chces auto od kolegy, ktereho znas, klidne se snim domluv, posadi te za volant, sjedes si svoje trasy svojim stylem, zjistis si spotrebu, vlastnosti auta, atd. Bude to nejlepsi pro tve rozhodnuti
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod M@tezz 13. 12. 2005 23:45

Jestli se nepletu, tak tenhle motor byl nahrazen osmiventilovým dvoulitrem, právě proto, že byl dost žravý.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007

Odeslat příspěvekod fousma 14. 12. 2005 19:54

Já mám Octavii combi 1.8T asi 5 měsíců a jsem spokojen nejen s jízdními vlastnostmi, ale také se spotřebou.
Pokaždé, když někam dále jedu, užívám si každý ujetý kilometr. Jediné, co se mi nelíbí je riziko pokuty za překračování povolené rychlosti.
Předjíždění je na přeplněných silnicích v ČR se silným motorem otázka pár sekund, což přispívá k bezpečnosti cestování. Mám tam tempomat a když jsem naposledy jel po dálnici s nastavenou rychlostí 165 km/h, nemělo auto žádný problém udržovat rychlost (ani v kopcích). I při 160km/h cítím po lehkém stlačení plynu mohutný záběr, což dokazuje sílu motoru.
A co spotřeba? Teď jsem jel v poslední době trasu Karlovy Vary - Plzeň. Počasí bylo zimní (lehké sněžení), a proto jsem jel maximálně 100 km/h. Naměřená průměrná spotřeba, která se obecně příliš neliší od vypočtené při tankování, se pohybovala kolem 6,5 l/100km.
Na trase Ostrov (K.Vary) - Choceň (celkem 300 km), přes obce, Prahu, po dálnicích, atd. je to více (nejhůře spotřebu na této trase ovlivňuje dálnice, průměrně 140-160 km/h) cca 7,5 l/100km. Při jízdě jen v obci se spotřeba vyšplhá i přes 10 l/100km.
Auto mohu s tímto motorem doporučit. Dle diskuzí, které jsem před koupí přečetl na netu, se jedná o nejlepší motor, který se dával do starších Octavii. Pokud by měl někdo chuť, motor se dá upravit čipováním - to pak musí být svezení ;-)
fousma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Brus 14. 12. 2005 21:05

fousma: kdyby sis tak poradne precetl do ceho prispivas :-!
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod M@tezz 14. 12. 2005 21:35

fousma píše:Já mám Octavii combi 1.8T asi 5 měsíců a jsem spokojen nejen s jízdními vlastnostmi, ale také se spotřebou.
Pokaždé, když někam dále jedu, užívám si každý ujetý kilometr. Jediné, co se mi nelíbí je riziko pokuty za překračování povolené rychlosti.
Předjíždění je na přeplněných silnicích v ČR se silným motorem otázka pár sekund, což přispívá k bezpečnosti cestování. Mám tam tempomat a když jsem naposledy jel po dálnici s nastavenou rychlostí 165 km/h, nemělo auto žádný problém udržovat rychlost (ani v kopcích). I při 160km/h cítím po lehkém stlačení plynu mohutný záběr, což dokazuje sílu motoru.
A co spotřeba? Teď jsem jel v poslední době trasu Karlovy Vary - Plzeň. Počasí bylo zimní (lehké sněžení), a proto jsem jel maximálně 100 km/h. Naměřená průměrná spotřeba, která se obecně příliš neliší od vypočtené při tankování, se pohybovala kolem 6,5 l/100km.
Na trase Ostrov (K.Vary) - Choceň (celkem 300 km), přes obce, Prahu, po dálnicích, atd. je to více (nejhůře spotřebu na této trase ovlivňuje dálnice, průměrně 140-160 km/h) cca 7,5 l/100km. Při jízdě jen v obci se spotřeba vyšplhá i přes 10 l/100km.
Auto mohu s tímto motorem doporučit. Dle diskuzí, které jsem před koupí přečetl na netu, se jedná o nejlepší motor, který se dával do starších Octavii. Pokud by měl někdo chuť, motor se dá upravit čipováním - to pak musí být svezení ;-) /quote]

Jenže ty máš 1,8T a tady jde o 1,8 20V bez kouzelného T :wink:
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007

Odeslat příspěvekod Brus 14. 12. 2005 23:17

vzdyt to rikam:-)
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod fousma 15. 12. 2005 08:22

Můj první příspěvek v tomto fóru a takové nedopatření. Omlouvám se - napsal jsem to ale hezky, že jo ;-)
fousma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 12. 2005 08:29

fousma: jj bylo to pekne, ale bohuzel kapku jinde ;) kazdopadne si ten prispevek zkopiruj, uloz na disk, a az bude diskuse o 1.8T tak to tam jenom soupni a budes KIGN :) :) :)
anonymni

Odeslat příspěvekod mfilip 15. 12. 2005 08:31

fousma píše:Můj první příspěvek v tomto fóru a takové nedopatření. Omlouvám se - napsal jsem to ale hezky, že jo ;-)-/quote]
fousma chtel proste rict, ze nema cenu ztracet cas na 1.8 20V, ale jit rovnou do 1.8T.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod MAN737 15. 12. 2005 11:55

Ten motor bez turba je dle mě průser,a každého s sportovními geny zklame,a přesný opak a bomba ve své době pro cílenou skupinu zákazníků např O I,byl 1.8T,takové malé letadlo v nízké pojistce.škoda,že tohle nemají dnešní Fabie RS,to by byla prodejnost....
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod Žíža 15. 12. 2005 12:12

fousma píše:Můj první příspěvek v tomto fóru a takové nedopatření. Omlouvám se - napsal jsem to ale hezky, že jo ;-)-/quote]

jj, napsal jsi to pěkně, ale tohle jsi měl napsat do mého dotazu, když jsem se ptal na spotřebu 1.8T :tleskani
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?t=2143
Žíža
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka