Škoda Fabia Combi 1.2 47 kW

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m4lcolm 28. 12. 2008 08:09

zkus té oktavii vyndat cihlu, co máš po plynovým pedálem 8-D
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kefish 28. 12. 2008 12:47

julo9 píše:
risomas píše:ja som mal na vikend 1.2 51Kw vo verzii sport. Presiel som nieco cez 500km dialnica + okresky vacsinou v 3 ludoch. Ovladanie je nekomukativne. Spotreba sialena (9l/100 s mojim to mam pri rovnakom style za 7l a to jazdim rychlejsie co sa s fabkou nedalo). Super priplatkove sedacky oplatia sa. Do kopca sa s tym neda predbiehat resp je to nebezpecne. Inak ak si socka a budes jazdit iba po meste tak je to v pohode.

no konecne niekto kto o tom napise pravdu ja sa len pridam priemerna spotreba na 28 km
ta ista trasa co jazdim do prace
octavia 1,9 tdi 3,4l/100km 81kW
mitsubishi colt 1,3 16V 5,8l 70 kW
uzasne htp 7,4l 51 kW
a na htp po dialnici pod 10l necakaj pri 130 som mal 12,6
a obiehat s tym kamion na to sa mam rad

Colta neznam, ale porovnani spotreb HTP a TDI neverim ani za mak, pokud to bylo pri stejnem stylu jizdy a podminkach. To je uplna hovadina.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast

Odeslat příspěvekod Leki. 28. 12. 2008 13:35

Kefish: FI Combi Elegance 1.2 HTP(47kW), OII Elegance 2.0 TDI(103kW). Trasa Praha - Poprad, v obou autech ridic+spolujezdec, stejne podminky, vetsinou cesty za sebou, prumerna rychlost 87 km/h (dalnice+okresky+mesto), prumer. spotreba FI - 6.2, OII - 5.5. Trasa Praha-Plzen, ve dvou F1, prum rychlost 107 km/h (dalnice + mesto), spotreba 8,2l. Zelezna Ruda-Plzen prum. rychlost 69 km/h (okresky+mesto), spotreba 5.2 l. Toz tak. Dalnice si kolem tech 8 vezme v prumeru ve dvou, ale reci typu 13 na sto je blbost. Mozna se sluzebakem, spatne zajetym a jizdou na omezovaci.
Leki.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 12. 2008 13:52

Dá se i za 13 8-)
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod kefish 28. 12. 2008 14:44

Leki. píše:Kefish: FI Combi Elegance 1.2 HTP(47kW), OII Elegance 2.0 TDI(103kW). Trasa Praha - Poprad, v obou autech ridic+spolujezdec, stejne podminky, vetsinou cesty za sebou, prumerna rychlost 87 km/h (dalnice+okresky+mesto), prumer. spotreba FI - 6.2, OII - 5.5. Trasa Praha-Plzen, ve dvou F1, prum rychlost 107 km/h (dalnice + mesto), spotreba 8,2l. Zelezna Ruda-Plzen prum. rychlost 69 km/h (okresky+mesto), spotreba 5.2 l. Toz tak. Dalnice si kolem tech 8 vezme v prumeru ve dvou, ale reci typu 13 na sto je blbost. Mozna se sluzebakem, spatne zajetym a jizdou na omezovaci.

No u tebe mi ty hodnoty vychazeji na HTP uz zase trochu moc optimisticky, ale jsou aspon jsou uveritelne. Ale to, ze ve stejnem rezimu bere TDI 81kW 3,4l a HTP 51kW 7,4l, to jsou totalni hausnumera, ktera muze vyplodit jen naprosty idiot.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast

Odeslat příspěvekod Ondras85 28. 12. 2008 14:59

Těm hodnotám co napsal Leki bych věřil,tak nějak by se to mohlo pohybovat až na tu dálnici+město se mi zdá 8.2 jako vysoké...
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod m4lcolm 28. 12. 2008 15:02

8,2 je naprosto realistiká hodnota, pokud moc nespěchal :-)
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leki. 28. 12. 2008 15:26

Ta dalnice+ mesto bylo mysleno vyjezd z Phy (dalnice tempomat cca 140 tacho), a pak dojezd po Plzni do cile, i ta prumerna rychlost 107 tomu odpovida. Jinak treba ted jezdim ciste mesto, studene starty, kratke trasy (cca 5km) a prumerna spotreba je 7,9-8l na sto. S to OII je to ale o malo min, pri stejnych trasach a studenych startech.
Kefish: Ty hodnoty jsou dle PP, takze real muze byt nekde o deci jinde.Ale hlavne jsem to psal pro porovnani s tou OII 2.0TDI. Pro zajimavost.
Leki.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 28. 12. 2008 15:30

kefish píše:
evlo píše:A jak chces s octavii TDI jezdit bezpecne jinak nez s otackama na omezovaci, vzdyt jinak to nema zaber, i na blbe dalnici kdyz predjizim, tak musim z 5 radit 3, takove vozidla by meli zakazat. Ale chapu, ze firmy to kupuji, protoze to je levne.

No TDI ma v okoli omezovace skutecne hustoprisny zatah :D

Skoro bych doporucil pred rozdavanim fundovanych rad do toho nekdy usednout, charakter motoru jiste poznas, prestoze v tvem pripade z detske sedacky. ;-)

Tedy tedei nema zatah nikdy, zova, divne ze vubec zrychluje.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leki. 28. 12. 2008 15:33

MELLO píše:Dá se i za 13 8-)

to je fakt, ale to musim jet ve spicce pres mesto a porad jedna, dva, brzda 8-) Ale 13 jsem nikdy nemel, max tech 11.
Leki.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leki. 28. 12. 2008 15:35

Evlo: Tedy tedei nema zatah nikdy, zova, divne ze vubec zrychluje.[/quote]

:shock:
Leki.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 12. 2008 15:43

Leki. píše:
MELLO píše:Dá se i za 13 8-)

to je fakt, ale to musim jet ve spicce pres mesto a porad jedna, dva, brzda 8-) Ale 13 jsem nikdy nemel, max tech 11.

Za 13 umim i já s ropákem 8-)
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod evlo 28. 12. 2008 15:47

To nejde to auto ma omezovac na 6/100.
evlo
Trvalý BAN

Předchozí stránka