Škoda Fabia Combi 1.2 47 kW

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m4lcolm 25. 12. 2008 14:35

Spinne píše:
m4lcolm píše:Táta ho taky má, opravdu mu stačí a nemá potřebu o tom neustále přesvědčovat ostatní.

Někomu to stačí a někdo zase na víc nemá, tak si aspoň dokazuje a přesvědčuje, že koupil dobře :D

asi tak, jeden takový dokonce o kus výše přispěl :D
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod m4lcolm 25. 12. 2008 14:36

NiceOne píše:
m4lcolm píše:Táta ho taky má, opravdu mu stačí a nemá potřebu o tom neustále přesvědčovat ostatní.

Koukam, ze ses ale moc nepotatil, kdyz mas neustalou potrebu presvedcovat ostatni o tom, ze jim to stacit nemuze.

tak to pozor, já pouze vyvracím lži těch jako ty, kteří tvrdí, že je to ideální pro všechny. A to je sakra rozdíl 8-P
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Terminator3 25. 12. 2008 15:06

Mám 1.2 12V 51 kW, ale chová se to přibližně stejně jako 47 kW. Bez zátěže jezdí auto poměrně svižně do 110 km/h (tachometrových 120 km/h). Ovšem už dodatečná zátěž 100 kg se na jízdních vlastnostech projeví. Obecně ovšem auto nemá problém i do kopce se na dálnici rozjet a udržet 150 km/h (tachometrových 165 km/h.). Na okresce problém s předjížděním také není - podřadím na 3 či 4 a předjedu koho chci.

Ohledně spotřeby - v městě a na okresce při udržování 50 či 90 km/h (tachometrových 60 a 100 km/h) jede auto v pohodě za 5,5 - 6 l. Při 120 km/ (tachometrových 130 km/h.) ještě jede auto za 7 -7,2 l. Při 150 km/h (tachometrových 160 km/h) už jede ovšem za 14-16 l. S autem jsem najezdil zatím asi 3500 km s průměrnou spotřebou 6,8 l.
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Nováček

Odeslat příspěvekod -pb- 25. 12. 2008 15:15

m4lcolm píše:
MadMack2 píše:HondaMan : A pak se jeste ceka na nekoho jako jsem ja - mam totiz 1.4, s 1.2 jsem jel na predvadecce a byla to katastrofa, takze mam 1.4 a je to nebe a dudy :-D :-D :-D

Ještě bych měl dodat já, že moje 1,4 74 kW jede líp než běžná 1,4 a o mnoho líp než 1,2 12V a ještě o víc líp než htp 6V. :D :D Teď je čas pro -pb- a jeho Fabii s dvoulitrem :mrgreen:

To je pravda, moje 2.0 jede líp jak malcomova 1.4 červené 16V, o mnoho lip jak sparowova 1.4 černé 16V, ještě o víc líp jak petrumrova 1.2 12V a ještě o mnoho víc líp jak niceonova 1.2 6V 8-D a Mellovy názory nejsou relevantní, protože si koupil chrochtajícího ropáka :mrgreen:
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod Ardeth 25. 12. 2008 15:29

MELLO píše:To je mi jasné, jelikož PD je lepší tak maximálně spotřebou a to ještě silně pochubuju. ;-)

Spis CR je lepsi maximalne prubehem vykonu a projevem motoru. U nej klasicke vyhody dieslu konci.
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 12. 2008 15:32

-pb- píše:
m4lcolm píše:
MadMack2 píše:HondaMan : A pak se jeste ceka na nekoho jako jsem ja - mam totiz 1.4, s 1.2 jsem jel na predvadecce a byla to katastrofa, takze mam 1.4 a je to nebe a dudy :-D :-D :-D

Ještě bych měl dodat já, že moje 1,4 74 kW jede líp než běžná 1,4 a o mnoho líp než 1,2 12V a ještě o víc líp než htp 6V. :D :D Teď je čas pro -pb- a jeho Fabii s dvoulitrem :mrgreen:

To je pravda, moje 2.0 jede líp jak malcomova 1.4 červené 16V, o mnoho lip jak sparowova 1.4 černé 16V, ještě o víc líp jak petrumrova 1.2 12V a ještě o mnoho víc líp jak niceonova 1.2 6V 8-D a Mellovy názory nejsou relevantní, protože si koupil chrochtajícího ropáka :mrgreen:

Sice mi to chrochtá, čmoudí a *****í, dlouho se zahřívá a je to těžké na předek, má to spoustu věcí navíc, které se můžou pokazit, stálo to hafó peněz, je to z Fabek nejkradenější.............................................ale zase vám to všem můžu nandat :-P :mrgreen:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m4lcolm 25. 12. 2008 17:25

-pb- píše:
m4lcolm píše:

Děkuji za podnětné a věcné shrnutí :tleskani :mrgreen:
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Oops! 25. 12. 2008 19:23

MELLO píše:Mám kolegu, má HTP a je docela relativně normální.. :hm
Stejně neveřím 8-)
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod HondaMan 25. 12. 2008 19:32

Já ted přemejšlím o tom, že neznám nikoho, kdo by si dobrovolně HTP koupil... pár lidí to má jako služebáka, ale dobrovolně nevím o nikom :)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod m4lcolm 25. 12. 2008 19:40

HondaMan píše:Já ted přemejšlím o tom, že neznám nikoho, kdo by si dobrovolně HTP koupil... pár lidí to má jako služebáka, ale dobrovolně nevím o nikom :)

tak třeba můj táta je vysloveně klidný řidič a podle něj je to přemotorovaná bestie. A není to o tom, že by na lepší neměl :-)
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod HondaMan 25. 12. 2008 19:42

ale jasně, já věřím, že jsou, ale já nikoho takového neznám :)

třeba máma je vyloženě klidný řidič, co jezdí z 90% po městě a auto pod 100kW a 1,5t by nechtěla :roll:
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod sprint 25. 12. 2008 19:58

Já jsem si ho taky koupil dobrovolně. :-)
A zatím nelituju. :D
Yeti 1.8 TSI 4x4
Honda PCX

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod petrumr 25. 12. 2008 20:00

HondaMan píše:ale jasně, já věřím, že jsou, ale já nikoho takového neznám :)

třeba máma je vyloženě klidný řidič, co jezdí z 90% po městě a auto pod 100kW a 1,5t by nechtěla :roll:

a není to tím,že žiješ internetovým světem, NFS a dalšíma počítačovýma hrama.Jsi velkej intelektuál, myslím,. že jablko nepadlo daleko od stromu. o<:)
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod HondaMan 25. 12. 2008 20:50

petrumr píše:a není to tím,že žiješ internetovým světem, NFS a dalšíma počítačovýma hrama.Jsi velkej intelektuál, myslím,. že jablko nepadlo daleko od stromu. o<:)
Co má společného můj život na internetu, s lidmi, se kterými se stýkám???
NFS a další počítačové hry nehraju... nezbyl by mi čas na garáž :mrgreen:... jediné, co jsem "hrál" byl XTB trader :)
a jablko padlo pekelně daleko od stromu :)
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod admiral 25. 12. 2008 20:59

Ardeth píše:
MELLO píše:To je mi jasné, jelikož PD je lepší tak maximálně spotřebou a to ještě silně pochubuju. ;-)

Spis CR je lepsi maximalne prubehem vykonu a projevem motoru. U nej klasicke vyhody dieslu konci.

Povedal by som, ze dost podstatne vlastnosti, nie? No a co sa tyka toho najdolezitejsieho parametra pri diesli, spotreby, tak ja na rovnakej trase spravim s Golfom VI 2.0 TDI CR 81kW o min. 0,5-1l nizsiu spotrebu nez na Golfe V 1.9 TDI PD. Takze v sucasnosti marne hladam vyhody toho PD, ty poznas nejaku?
admiral
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka