Výběr náhrady Tourana

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Olsztyn 21. 3. 2023 00:40

To je kolize :hm
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 21. 3. 2023 08:55

Není, ty chceš aby to bylo nový a aby to nový ještě nějakou dobu vypadalo, takže priority jsou jasný.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 21. 3. 2023 14:34

majkom píše:a v cem je problem ze smax konci? prestane fungovat?:)


evidentně Smaxe nechce
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 31. 3. 2023 16:21

Dnes jsme si byli se ženou podívat na BMW X1. Dle videí (viděl jsem jich asi 200) to vypadalo, že by to možná i mohlo velikostně stačit. Krásný auto i naživo - ženu "nemám ráda BMW" to vzhledové a interiérem přesvědčilo hned.
No a ale kufr strašně malej, jako když plivne. Jestli kufr v X1 má udávaných 500-540litrů tak v tom případě ano Touran má stejným měřením 830 s přehledem. Krátký tiguan má okometricky kufr větší.
Takže leda až děcka odrostou
:-(
Kdy má vylézt ten nový Kodiaq?
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 31. 3. 2023 18:02

Konec 2023, první dodávky začátek 2024.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod opasino 1. 4. 2023 12:21

Olsztyn píše:Dnes jsme si byli se ženou podívat na BMW X1. Dle videí (viděl jsem jich asi 200) to vypadalo, že by to možná i mohlo velikostně stačit. Krásný auto i naživo - ženu "nemám ráda BMW" to vzhledové a interiérem přesvědčilo hned.
No a ale kufr strašně malej, jako když plivne. Jestli kufr v X1 má udávaných 500-540litrů tak v tom případě ano Touran má stejným měřením 830 s přehledem. Krátký tiguan má okometricky kufr větší.
Takže leda až děcka odrostou
:-(

Říkám to samé (jako že do teď než, jsem videl vnitřek x3, mi bmw nic neříkao). V pátek jsem kvůli místu a velikosti kufru vydražil Supa v kombajnu, ale taková X3 by mě taky neurazila :-)
Jenže prostě by jsme se zatím nevešli no :-(
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 1. 4. 2023 16:14

kde jsi dražil?
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David_C3 1. 4. 2023 19:06

Ja vozím 2 děti, někdy 3 a nebo babičku a na ten prostor nedám dopustit.. vybírat dnes auto klidně bych ho objednal znova popřípadě bych za mega vzal novou Caddy Long Style jen dynamika tam bude "klidnější" 8-) a jinak posed je tam vyšší než v Golfu řekni ženě... Podle mě za každou cenu prosazovat SUV no nevím..
Přílohy
274349693_10209585811358023_6916825886352811441_n.jpg
VW Touran 1.5 TSI 110kW DSG ME white
ex: Fabie kombi 1.2 81kW DSG Style
David_C3
Plattner
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 1. 4. 2023 21:06

Caddy long má fajn kufr, ale místo na zadních sedačkách je bída. Škoda, že se nedají posunout.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod opasino 2. 4. 2023 15:20

Lukas063 píše:kde jsi dražil?

Deutschland
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod Olsztyn 2. 4. 2023 17:11

David_C3 píše:Ja vozím 2 děti, někdy 3 a nebo babičku a na ten prostor nedám dopustit.. vybírat dnes auto klidně bych ho objednal znova popřípadě bych za mega vzal novou Caddy Long Style jen dynamika tam bude "klidnější" 8-) a jinak posed je tam vyšší než v Golfu řekni ženě... Podle mě za každou cenu prosazovat SUV no nevím..


Ve chvíli, kdy nám děcka odrůstají z mohutných sedaček s bočnicemi už není nutné mít zadní lavici tolik širokou. Žena si zvykla na vyšší posez (respektuju). Já bych od příštího auta chtěl minimálně stejnou dynamiku, lepší odhlučnění a lepší tlumení od podvozku. Plus nějaké prvky výbavy.
U BMW jsme si uvědomili nutnost velkého kufru.
Stejného tourana kupovat znovu když funguje je nesmysl, caddy jde proti mým požadavkům.
Řešili jsme to dost, máme nabídku na tarraco 4x4 ale to vůbec nepotřebujeme..
Zatím teda počkáme: na velikosti, motory aceny nového Tiguanu, Kodiaqu, Passatu (já bych směřoval ke kombíku). Taky má být update pohonu 1,3 tce u MB GLB o mild hybrid tak to je takovej černej kůň. Velikostně vypadá akorát, ale ještě jsem v tom neseděl.
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 4. 2023 18:55

Nevím jak teď ale když to byla novinka, tak GLB bylo podezřele výhodné, tehdy by určitě bylo v užším výběru.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 2. 4. 2023 18:58

Bylo výhodné zejména v kontextu absolutní nevýhodnosti Kodiaqa :D
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 4. 2023 19:05

Kodiaq byl tehdy ještě jedna z výhodnějších škodovek.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 2. 4. 2023 20:55

Papírově srovnatelná benzínová dvoukolka 110/120kw kodiaq/glb stojí glb ceníkově v základu o 20tisíc víc. Je to hůř vybavený, ale papírově trochu svižnější, taky asi žíznivější. Takže záleží na případných slevách.. mercedes nabízí 4 benzínové výkony, tři z nich lze ve čtyřkolce. Diesely nabízí 3 výkony, taky lze vybrat čtyřkolku.
V levnější (výbavové) linii vypadá divně, v té lepší to újde.
Ale ten interier je trochu pouť s otazníkem kvality a celé je to takové s otazníkem kvality, made in mexico.
Strašně málo zkušeností jsem našel
Přílohy
Screenshot_20230402_215101_Chrome.jpg
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků