Tank pre rodinu

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 31. 1. 2023 17:09

majkom píše:Ten Rexton je samozrejme top nabidka, ale MI na nule, to je bez sanci;)

Uvažuji tomu dát šanci. ale taky to doma zatim neprošlo. Ale musím vyzkoušet. Jen není kdy.


Ta aktuální cena je lákavá. Mám pocit, že se mi to podařilo nakonfigurovat do 950 s.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod BigFoot007 1. 2. 2023 08:51

Nech pozeram ako pozeram, ten Exprlorer s 35-30-35 je stale u mna pouzitelnejsi, ako cokolvek s 40-20-40.

Obrázek

Navyse vnutorna sirka vzadu v Exploreri je 1650mm, rodinne Galaxy ma len 1600mm.
A napriklad taky:
- Multivan T7 ma len 1595mm,
- Staria prezmenu 1680mm
- Q7 1550mm
- Land Cruiser 1610mm
- Rexton 1590mm
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jjeza 1. 2. 2023 08:59

asi by to chtelo videt v realu, ale sirka stedoveho by jeste mohla jit..to souhlasim , ALE! mrkni na operku prostredniho sedadla, to je defakto loketni operka. Uplne stejne jako treba XC90, kdyz jsem si tak sedl v realu, tak to fakt neslo, tvrdy a nepohodlny.Navic u sedaku mas jeste hranu , prave te operky , kdyz se slozi dolu...akorat ti bude tlacit jeste na bedra....takze na houby:-)
Jjeza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 1. 2. 2023 09:07

Na prostrednom sedadle bude sediet najmensie dieta - to ma teraz par mesiacov (tak este mozno bude na bocnom sedadle vo vajicku). Ale i tak, o 7 rokov to prostredne sedadlo bude okupovane detskou sedackou (vtedy bude mat dieta 8 rokov?), takze vo finale je jedno ci tam je opierka alebo nie...
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 1. 2. 2023 09:23

0BigFoot007 má samozřejmě pravdu s tou sedačkou - pokud tam bude 12 let sedačka, tak je celkem jedno, jak to bude ultra pohodlné.

A jako přemýšlet nad tím, jestli jako bude XC90 dostatečné auto pro vození 3 dětí, to už mi přijde jako takový krásný důkaz úpadku dnešní společnosti.

Do XC90 se nás bez problémů vlezlo 5 chlapů, seděl jsem několik stovek km i na tom "nejhroznějším" sedadle a přežil jsem to, vlastně jsem ani nijak netrpěl.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 2. 2023 09:25

Máš recht. My jsme kdysi jeli v 5 chlapech do Chorvatska v O1 :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 1. 2. 2023 09:32

Najme pokud nebudou v aute 2 deti ve veku 1-4 tak ty sedacky nejsou tak obrovske jak tady z toho vsichni delaj… cybez z ifix se tam tri vejdou, pripadni britax ma ted sedacku delanou tak aby byla co nejuzsi a zaroven bezpecna… jako nevejit se ve trech lidech do exploreru, to uz je trosku moc ne;) btw tri se vejdou v poho do smaxu;)
majkom
Štamgast

Odeslat příspěvekod kurtoid 1. 2. 2023 09:41

Taky je otázka, jestli jsou ty sedačky opravdu tak strašně důležité. Jestli prostě dítěti třeba od 6 let nestačí podsedák.

Volvo bezpečnost dětí řešilo myslím celkem poctivě a ty jejich implementované podsedáky byly cca stejně bezpečné jako dětská sedačka.

Někdo se nás ale stále snaží přesvědčit, že nacpat dítě do kusu polystyrénu, přicvaknout ten vynález přes isofix přímo na kastli, aby se rázy do těla přenesly v celé své kráse, je to nejlepší řešení.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 1. 2. 2023 09:46

majkom píše:Najme pokud nebudou v aute 2 deti ve veku 1-4 tak ty sedacky nejsou tak obrovske jak tady z toho vsichni delaj… cybez z ifix se tam tri vejdou, pripadni britax ma ted sedacku delanou tak aby byla co nejuzsi a zaroven bezpecna… jako nevejit se ve trech lidech do exploreru, to uz je trosku moc ne;) btw tri se vejdou v poho do smaxu;)

On si přeje auto pár let nechat a krom toho má neojetou RAVku, se kterou je spokojen, tak aby si s místem oproti ní vůbec polepšil.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod majkom 1. 2. 2023 10:08

Proti rav si explorerem snad polepsi, nevim, ja mam smax a tri deti by to v klidu zvladlo
majkom
Štamgast

Odeslat příspěvekod quasimoto 1. 2. 2023 10:22

Na slovensku je od dnes akcia na Touareg 3.0 TDI 4x4 od 54.900 € s DPH / cca 1.300.000 Kc

Vybava uz seriova je slusna, staci priplatit balik Premium a kameru (do 3000 € spolu) a myslim, ze sa s tym da velmi slusne zit. Za tu cenu super kupa, berte kym je to lacne pred faceliftom :)
LED svetla
Navigcia
ACC
Keyless + elektricky kufor
Automaticka klima
Vyhrievane sedadla
R19 disky...
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berlin 1. 2. 2023 10:32

majkom píše:Najme pokud nebudou v aute 2 deti ve veku 1-4 tak ty sedacky nejsou tak obrovske jak tady z toho vsichni delaj… cybez z ifix se tam tri vejdou, pripadni britax ma ted sedacku delanou tak aby byla co nejuzsi a zaroven bezpecna… jako nevejit se ve trech lidech do exploreru, to uz je trosku moc ne;) btw tri se vejdou v poho do smaxu;)


Citam zadanie..prvy prispevok. deti vek 9, 2 a 0,1
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 1. 2. 2023 10:37

Touareg ma sirku vzadu 1540mm.
Inak ta sucasna RAV4ka ma 1500mm (to je teda celkom slusne).

Segra ma 3 detska a ma Kiu Carens (jedno z mala poslednych aut co sa dalo kupit s 3 rovnocennymi sedackami za rozumnu cenu), a kukam do tabuliek, v urovni laktov to ma 1510mm podla auto.cz -> v tom aute som sa par krat viezol aj vzadu, a rozhodne som netrpel. Sedadla su mozno trosku uzsie, ale bezproblemov som ustal 450km v jeden den.

Ten Touareg ma 170kW alebo je to ta 210kW verzia? Respektive tusi niekto, ci je tam aj iny HW, alebo je to len podchipovane a da sa to v pohode prechipovat na 210kW? Za tu sumu to znie ako dobry kauf (najma ked Tarraco alebo Kodiaq su len ~10t EUR lacnejsie a vo finale aj mensie auta...)
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 2. 2023 10:41

BigFoot007 píše:Segra ma 3 detska a ma Kiu Carens (jedno z mala poslednych aut co sa dalo kupit s 3 rovnocennymi sedackami za rozumnu cenu), a kukam do tabuliek, v urovni laktov to ma 1510mm podla auto.cz -> v tom aute som sa par krat viezol aj vzadu, a rozhodne som netrpel. Sedadla su mozno trosku uzsie, ale bezproblemov som ustal 450km v jeden den.

No prosím, takže do Kodiaka, který má 1511 mm, by to šlo taky, jen by se muselo chtít. A o tom byla moje původní idea.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 1. 2. 2023 11:12

Arnie J píše:Máš recht. My jsme kdysi jeli v 5 chlapech do Chorvatska v O1 :D

Optimální situace na hoňku do kříže :D
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků