Rodinné auto - Ford S-Max? Cca 200tis

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 30. 9. 2022 22:54

Sporak je manual klima IMo
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 30. 9. 2022 23:00

Asi jo, bo na lpg jich moc není
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 10. 2022 00:10

No dízl asi ani jeden :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 1. 10. 2022 06:27

glider píše:
MarkFX píše:U toho benzínu kdyžtak jaký motor hledat?

2,0i ako som spominal.
2 liter atmo, 6 kvalt.

Neblázni, dvoulitr atmo v smaxu vůbec nejede, jestli byl zvyklý na polosilný dízel v octě, tak tohle by ho sralo (+ pětikvalt, to jako wtf dneska)
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 1. 10. 2022 11:25

Arnie J píše:No dízl asi ani jeden :)

Asi ne, ale prej to jde udělat, do náklaďáků jo.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 1. 10. 2022 12:55

MarkFX píše:
K86 píše:
Když jsem bral Smaxe, vybíral jsem ještě mezi Sharanem/alhabrou a Touranem II. Po stránce vnitřního prostoru z toho vylezl nejlépe Smax. Překvapení bylo, že Alhambra a Touran má vnitřek (kromě výšky, šířku si nepamatuju) až na pár cm rozdílu na zadních sedadlech stejný.

Jako máme jen 2 děti, sice ještě v sedačkách, a ohledně velikosti vnitřku mi až tak moc nejde (zadní 3 plnohodnotné sedačky beru jako šikovný bonus), ale primárně mi jde o co největší kufr - furt něco převážíme a věčně si stěžuju že máme malé auto.. :D třeba dnes jsem vyzvedával dceru ze skauta ve vedlejší dědině (tam jeli na kole, ale zpátky už je večer tma, tak autem) a 5minut jsem špekuloval jak do oktávky narvat to 24" kolo, nakonec jsem musel odepnout jednu dětskou sedačku a sklopit.. :-\

Trochu ještě váhám ohledně kufru, jestli brát 7mi místné nebo 5ti kde jsem z fotek vypozoroval že po sklopení je tam hrana, takže kdybych vezl něco dlouhého tak naprd.. Nebo jedině si tam vyrobit "zvedlý spodek", pořád to bude na výšku lepší než ty sklopené sedačky z 3tí řady.. :hm

K86 píše:


Budeš se divit, ale sharan, touran a smax mají kurfy až na rozdíl jednotek cm pudorysne stejné. Rozdíl je pak výška. Na objem v litrech nekoukej.
Měřil jsem místo na zadních sedadlech, protože mám přední sedadlo úplně vzadu a úplně dole. Co si pamatuji, tak touran měl místo pro nohy 26cm, sharan 28, smax něco přes 30.
7 mistnej smax má výhodu tu, že když sklopis 2. Řádu sedadel, máš rovinu. Nevýhodu to má tu, že se okrades o 10cm kufru na výšku když máš 3. Řádu sklopenou.
3. Řada jde kdyz tak dokoupit a dodělat.

-- 1. 10. 2022 13:56 --

MV_cz píše:
glider píše:
MarkFX píše:U toho benzínu kdyžtak jaký motor hledat?

2,0i ako som spominal.
2 liter atmo, 6 kvalt.

Neblázni, dvoulitr atmo v smaxu vůbec nejede, jestli byl zvyklý na polosilný dízel v octě, tak tohle by ho sralo (+ pětikvalt, to jako wtf dneska)

Pro někoho modla až do nebe
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 10. 2022 20:27

To je zajímavé s tou 3tí řadou sedaček.. Pak by se to muselo ale zapsat do TP že..

Když to má panorama střechu, je tam nějaká roleta nebo tak, aby se to dalo zadělat? :oops:

Obrázek

Jo a kdyby se náhodou objevil zajímavý inzerát s automat. převodovkou, což primárně nevyhledávám, ale kdyby.. Tak na co se zaměřit? Pré bývaly nějaké poloautomat. a plný automat.. Dají se podle fotky poznat, třeba dle páky?

Když koukám na nabídku na mobile.de tak tam je většina s automatem.. :-(
Naposledy upravil MarkFX dne 2. 10. 2022 21:13, celkově upraveno 1
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 2. 10. 2022 21:06

Powershift (Powershit) je riziko v tej generacii, ktoru vyberas.
Acka nechceli ani vykupit Smax s powershitom.

Inak klasika, olej po 60k km aby bol meneny v prevodovke to je zaklad.
A bol tam iba tento automat pokial viem.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 10. 2022 21:52

Tak interval 60tis je s naším ročním nájezdem do 10tis v pohodě, to je jednou za 5 let.. (nebo ten olej degraduje i časem?)

Jak to je s výměnou prakticky? To dělá jen utorizovaný servis normální garážník to v dílně neudělá? To asi není jen vylít a znovu nalít že.. :D Na kolik takový servis cca vyjde?

Jako vyloženě bych se automatu nebránil, ale vůbec s tím nemám zkušenosti, ještě jsem s tím nejel no ale není problém se naučit.. :D Jo ještě podmínka je mít (dodělat) tažné, občas tahám vozík.. Jestli to automatu nedělá dobře.. :nenapadne
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 2. 10. 2022 21:56

Pokial mas 50-70k kc bokom na pripadny pruser s Powetshiftom - nech sa paci.

Ja by som do toho urcite nesiel.
30% ceny auta das za opravu a to som optimista.

Olej v automate by som dal robit ludom od prevodoviek resp. ludom, kt. maju skusenosti s danou prevodovkou.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 2. 10. 2022 23:05

Automat bych nechal být, je to problém dobudoucna, málo servisů je opravuje, a není moc kam jít jinam, ceny horentní.
A závada odstaví celé auto.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 10. 2022 06:04

I olej do převodovky myslím jednou za 4 roky nehledě na km, ale tak u staršího auta asi nikdo takovou péči nevěnoval, takže to spíš bude v péči :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 3. 10. 2022 11:28

MarkFX píše:To je zajímavé s tou 3tí řadou sedaček.. Pak by se to muselo ale zapsat do TP že..

Když to má panorama střechu, je tam nějaká roleta nebo tak, aby se to dalo zadělat? :oops:

Obrázek

Jo a kdyby se náhodou objevil zajímavý inzerát s automat. převodovkou, což primárně nevyhledávám, ale kdyby.. Tak na co se zaměřit? Pré bývaly nějaké poloautomat. a plný automat.. Dají se podle fotky poznat, třeba dle páky?

Když koukám na nabídku na mobile.de tak tam je většina s automatem.. :-(

Panoramatickou střechu nebrat.
1. Ráda praská, cena cca 130, nevtahuje se na ní pojištění skel, je nutné mít HP
2. roleta tam je látková, která skoro nic nezastíní, takže ti furt peče na šišku
3. roleta se ráda sere, takže buď neotvírá, nezavírá nebo je v půlce
3.1 látka se vytáhne, takže visí do kabiny

Automaty:
Po FL jsou všude kromě 2,2 TDCI 147kw Powershifty. Ty fakt nebrat. Recept na to, aby ti nekleknul není. Někdo mění olej, někdo s proplachem, někdo zase říká neproplachovat. každopádně spolehlivost dost bídná. Když se posere tak se mění kde co za desetitisíce, když v tom jsi za 90 u člověka co zkouší co by mohlo být špatně, tak pak ti ani nepřijde 130 za repas od fordu málo :lol:
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 3. 10. 2022 12:10

Možná si radši kup Previi d4d.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 3. 10. 2022 17:12

yndezit píše:
Arnie J píše:No dízl asi ani jeden :)

Asi ne, ale prej to jde udělat, do náklaďáků jo.

U nás to měla každá Karosa.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků