Rodinné auto - Ford S-Max? Cca 200tis

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 9. 2022 19:45

Vybírám rodinné auto s rozpočtem kolem 200tis. Kč, co největší kufr a klidně jako bonus i 7 místné..

Původně jsem měl jako top dream dvojkový Seat Alhambra kvůli posuvným zadním dveřím, případně Galaxy.. Ale pochopil jsem že s tímhle rozpočtem to budou vylítané vraky.. :'(

Doted máme dvojkovou Octávku kombi 2.0 TDi 103kw, s výkonem motoru jsem spokojený, ale rád bych o něco větší auto. Bohužel velké MPV asi nevyjde, tak vybírám mezi Ford S-Max, případně kdybych měl zůstat u kombíka tak škodovku už nechci, ale líbilo by se mi Volvo V70..

U těchto velkých aut asi dízl ne? I když to nemám na denní dojíždění do práce a ročně toho taky moc nenajezdíme, cca do 10tis km.

Takže co z těchto dvou bude lepší, má volvo drahé díly, nerezne tak moc? Jaké motory vybírat? Chci výkon aspon 100kW
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 9. 2022 19:47

S-Max ruls
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 28. 9. 2022 19:47

Co bude lepší těžko říct, protože to jsou tak jiná auta, že vlastně nevím, co chceš.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 9. 2022 19:49

Smax.
Volvo je velka krava zvonku, ale vnutri je to furt "iba" kombik na vyssom podvozku.

Smax je plnohodnotne rodinne auto.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 9. 2022 19:50

Za 200 to bude peklo ale dmax asi
anonymni

Odeslat příspěvekod powerball 28. 9. 2022 19:50

Volvo :love: A na co dizl na 10 tisic km rocne? to je zbytecny.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 9. 2022 19:52

Mozes skusit zohnat Smax 2.0i, ale bude to narocne.
Klasika 2liter nafta toho bude mraky.

Volvo v benzine to bude zrat ako tank a D5 je vyborny motor.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 9. 2022 19:53

Ještě se mi i líbí vzhledově Peugeot 5008, ty by jako francouzi nemuseli tak reznout že? Jelikož poslední 2 auta nám trpěly těžce na rez.. (předtím dvojkové mondeo, ted i ta oktávka 2005 brutálně orezlá)

Ale když koukám na fotky z interiéru a vidím ten obrovský středový sloup, tak se trochu obávám jestli bych tam poskládal své dlouhé nohy.. V oktávce mám sedačku uplně vzadu a nohy roztažené, pravou opřenou a středový sloup, u toho peugota tam moc místa nevypadá.. Tak snad je to na dálku dost roztažné... :hm
Naposledy upravil MarkFX dne 28. 9. 2022 19:53, celkově upraveno 1
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 28. 9. 2022 19:53

glider píše:Mozes skusit zohnat Smax 2.0i, ale bude to narocne.
Klasika 2liter nafta toho bude mraky.

Volvo v benzine to bude zrat ako tank a D5 je vyborny motor.


Volvo v benzine se hlavne blbe hleda.Tenkrat sem mel ve vyberu i Volvo a samy nafty takze sem to vyradil.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 9. 2022 19:55

D5 je top.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 9. 2022 19:57

Xc70 crossciuntry d5 bylo dost dobre
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 28. 9. 2022 19:57

To sa mi lubi doteraz.
Hnede.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 9. 2022 20:00

Já vím že benzín by asi byl vhodnější, ale jednak jsem si na ten nafták ted zvykl a hlavně mě odrazuje ta spotřeba jak jsem byl zvyklý z benzínového Mondea (10-12l).. (je pravda že to byl 6tiválec 125kW s nádherným zvukem, ale žralo to nehorázně).

Pokud by to žralo kolem 8l tak by to ještě šlo.. Tak jaké motory kdyžtak vybírat? Co jsem četl nějaké recenze, tak u těchto větších aut doporučují spíš naftu..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 9. 2022 20:01

anonymni

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 9. 2022 20:02

m_tsch píše:Co bude lepší těžko říct, protože to jsou tak jiná auta, že vlastně nevím, co chceš.

pokud bych měl zůstat u kombíka tak asi jedině to Volvo, proto je ve výběru.. Ale raději bych něco většího, s co největším kufrem.
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků