Nové auto combi, 350-400 tis., rodina, práce

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 7. 2022 23:16

mandak1 píše:Chci se jen zeptat, kdybych šel třeba cestou Hyundaie i30 Combi (motor 1.5 DPI), s tím, že kamarád tam dělá a vyšlo by mě to ve verzi Family Comfort na cca 425 000, zda to bude lepší volba než ta Fabie Combi 1.0 TSI 70 kW.

Rozhodně, ber. V případě potřeby výkonu bude složitější ho vydolovat, ale pořád tam někde je. Zbytek proti Fabii všechno do plusu.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 4. 7. 2022 23:35

S tím se dá souhlasit. Jen s dovětkem, že kde nic není, ani smrt nebere.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 7. 2022 23:48

No jo, papírově to pro Hyundai nevyznívá moc dobře, zrychlení za 12.6, přičemž 70 kW Fabia se vleze těsně pod 11. Maximálka cca stejná.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mandak1 4. 7. 2022 23:52

Je to bída, oboje. Z pohledu nějakého většího zážitku, to asi jo. Ale účel splní jedno i druhé. Snad.
mandak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garážmistr 4. 7. 2022 23:59

Arnie J píše:No jo, papírově to pro Hyundai nevyznívá moc dobře, zrychlení za 12.6, přičemž 70 kW Fabia se vleze těsně pod 11. Maximálka cca stejná.


Jako jo, i30 je v tomhle případě velmi dobrá nabídka. Jen si člověk musí být jistý, že ta jedna velká nevýhoda mu nepřivodí prasklinu penisu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 7. 2022 04:50

mandak1 píše:Je to bída, oboje. Z pohledu nějakého většího zážitku, to asi jo. Ale účel splní jedno i druhé. Snad.

Ber Hjondé a neser. A buď rád, že vůbec něco je za tu almužnu. Za rok bys byl rád, že za to koupíš elektrokolo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 5. 7. 2022 06:40

Ja vymenil tu Fabii za focuse combi - ten se do rozpoctu nevleze - ale chvili jsem premyslel i o te i30 -> celkove je to proste posun mezi tridami a kdyz jsem Fabii zaparkoval vedle i30 na sidlaku, nebo pak vedle Focuse, tak to byl sakra rozdil.

Je tam navic nejakych 250kg a z pohledu nejake bezpecnosti resp. nedej boze bourani, bych proste radej sedel ve vetsim aute - a mozna ani tak nejde o me, ale o decka.
mlrs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 5. 7. 2022 07:33

mandak1 píše:To je pravda no. Fabia III vím jak jezdí, sice motor 1.2 TSI, ale zase tak jiné oproti 1.0 TSI to asi nebude

Praveze je to nieco ine.

Liter do 2000rpm vobec nejde, tam kde 1,2 sa zbiera z 1500 otacok je liter uplne mrtvy, co v kombinacii s dlhymi kvaltami je dost otrava a casto musis davat 1, lebo 2 to z volnobehu nepobere.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 7. 2022 07:36

+1 potvrzuji. Není to auto do města. Spíš takový budget highway car.

Občas při odbočování tam musíš jebnout za 1. Na okresce pokud jedeš pod kilčo musíš jet na 5 stupeň a pod.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 7. 2022 10:16

Zlatá 1.2
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 5. 7. 2022 12:45

Na druhou stranu, když konečně zabere, je to fajn. 1.5DPi má ten nástup výkonu hodně lineární, pocitově tam žádná špička není.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod kurtoid 5. 7. 2022 14:15

Mě se velmi líbí i ta 1.2 atmo od korejců, přestože je samozřejmě ještě o hodně slabší než 1.5. Oba motory jsou naprosto v pohodě na okresku a úplně ideální do města, kde se s nima jezdí opravdu nádherně. Kdybych potřeboval nějaké přibližovadlo do práce od nás ze vsi, tak je 1.2 atmo od korejců přesně ten motor, který bych bral.

Horší je to na dálnici, ale pokud je člověk zvyklý na slabé motory, tak asi pohoda.

Ta 1.5 v kombi je vyhlášená tím, že kolem 130 tachometrových chytá nějakou rezonanci. Obecně to nebude zrovna stroj na rychlé dálniční přesuny. Pokud se ale pojede defenzivně třeba 120, tak to bude úplná pohoda a i spotřeba bude fajn.

Být tazatelem, tak půjčím na stejný den Fabii a i30 a srovnám si to. Nacpat tam dětské sedačky, pořádně to projet, zkusit nacpat kočár do kufru...

Jinak dnes dává smysl kupovat jen nové (nebo lehce jeté, rok staré) auto, případně nějaký 10-15 let starý polovrak. Určitě nemá smysl kupovat pětileté Rapidy za 300 tisíc apod. šílenosti :)
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 7. 2022 14:39

Stejně už dneska nikdo 130 na dálnicích jezdit nebude. Všichni pojedou 110-120 na spotřebu.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David_C3 5. 7. 2022 14:49

No Já s Fabkou 3 kombi najel 80tis km a byl moc spokojeny. Pokud nezačneš vozit 2 děti a babičku jako já tak bych do toho šel.. Kufr velký, popřípadě dáš sem tam rakev jako Já 8-) i ta 70kw jede hezky. Nenáročné a podle mě docela povedené auto :D
Přílohy
20180506_203036.jpg
VW Touran 1.5 TSI 110kW DSG ME white
Škoda Scala 1.0 TSI 81 kW DSG Monte Carlo
David_C3
Plattner
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 7. 2022 14:53

A ještě na 17" kolech. Ideál.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků