Nové auto combi, 350-400 tis., rodina, práce

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 7. 2022 22:28

:D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch

Odeslat příspěvekod MV_cz 6. 7. 2022 23:42

kurtoid píše:
garážmistr píše:
To si za tím klidně stůj, ale asi jsi nepochopil dobu. Při množství aut s turbem a navyšování podílu automatických převodovek, kdy i tý největší lamě stačí na konci města doložit na plynu, překonavá běžnou dynamiku něčeho jako Bayon 1.2 většina osobních aut v provozu. A lidi toho zhusta využívají.

Tak to samé si můžeš říct s elektroauty, které přibývají. Pak bude třeba i 1.0 TSI nebo dokonce 1.5 brána jako brzda provozu co se týká dynamiky ve městě a na okreskách a nikdo ta auta asi nepožene ze silnic pryč. A přijít to může velmi rychle tahle doba...

Spíš bych to viděl že elektroauta pojedou na okresce svých 80 tacho jako na dálnici, aby vůbec někam dojeli. Takže silný liter bude ještě větší pirát než jindy. Nůžky se více rozevřou.
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 7. 2022 23:46

Může být.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m_tsch 7. 7. 2022 07:09

Jenže do toho se budou motat střelci, co pojedou jen 100km na nákup nebo do práce a budou elektroauto využívat naplno.
m_tsch
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 7. 7. 2022 08:30

garážmistr píše:
kurtoid píše:Tak to samé si můžeš říct s elektroauty, které přibývají. Pak bude třeba i 1.0 TSI nebo dokonce 1.5 brána jako brzda provozu co se týká dynamiky ve městě a na okreskách a nikdo ta auta asi nepožene ze silnic pryč. A přijít to může velmi rychle tahle doba...

Já jen polemizuju s tvým tvrzením, že "skoro nikdo nepoužívá dynamiku větší než má Bayon 1.2", za kterým si dokonce opakovaně stojíš. Takže myslíš, že s příchodem elektro aut to přestane platit?

Možná jsem to napsal špatně k pochopení. Myslel jsem to tak, že může brzy nastat doba, kdy se přimíchá do provozu celkem dost elektromobilů, protože se sbližují ceny spalováků a elektro, mohou přijít dotace na elektro, jsou dotace na soláry atd. A že dle tvého názoru by pak dnešní spalováky brzdily provoz, protože budou prostě papírově mnohem slabší v dynamice po nějakou rozumnou okreskovou rychlost. Osobně si to nemyslím, proto tam i píšu to "nikdo ta auta asi nepožene ze silnic pryč".
------------

A u toho elektro to rozhodně nebude o tom, že bude někdo šetřit baterii. Spousta ženských s tím budou vozit děcka ze satelitu do kroužkou, spousta lidí s tím pojede do práce. Ta auta najezdí třeba 200km za týden a nabíjet budou u baráku ze soláru. Takže se tam přímo nabízí to, že by na to ti lidi mohli šlapat jako bestie a nějaká uprděná 1.5TSI je bude brzdit v rozletu, protože tam bude stejný rozdíl v dynamice jako mezi tou 1.5TSI a 1.2 atmo. Nemyslím si ale, že se to tak bude dít.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod garážmistr 7. 7. 2022 09:31

Řekl bych, že o brždění provozu jsem nenapsal ani slovo. Můj pohled byl z druhý strany, že bych něčím tak líným nechtěl jezdit.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 7. 2022 11:17

m_tsch píše:Jenže do toho se budou motat střelci, co pojedou jen 100km na nákup nebo do práce a budou elektroauto využívat naplno.

Když myslíš...
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod impact 7. 7. 2022 12:02

MV_cz píše:
kurtoid píše:
garážmistr píše:
To si za tím klidně stůj, ale asi jsi nepochopil dobu. Při množství aut s turbem a navyšování podílu automatických převodovek, kdy i tý největší lamě stačí na konci města doložit na plynu, překonavá běžnou dynamiku něčeho jako Bayon 1.2 většina osobních aut v provozu. A lidi toho zhusta využívají.

Tak to samé si můžeš říct s elektroauty, které přibývají. Pak bude třeba i 1.0 TSI nebo dokonce 1.5 brána jako brzda provozu co se týká dynamiky ve městě a na okreskách a nikdo ta auta asi nepožene ze silnic pryč. A přijít to může velmi rychle tahle doba...

Spíš bych to viděl že elektroauta pojedou na okresce svých 80 tacho jako na dálnici, aby vůbec někam dojeli. Takže silný liter bude ještě větší pirát než jindy. Nůžky se více rozevřou.

Pokud půjde benzín pořád nahoru, tak si myslím, že tříválce s turbem budou plachtit za kamionama bez nějakejch větších sportovních ambicí.
impact
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod m_tsch 7. 7. 2022 12:03

:D
m_tsch
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 7. 2022 12:15

Mně to teda moc směšný nepřipadá, spíš k pláči.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m_tsch 7. 7. 2022 12:16

Jenže ono to bude stejný, i když budu brečet a já se radši směju.
m_tsch
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 7. 2022 12:17

Já ne.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod garážmistr 7. 7. 2022 12:21

Žerou kulový, přijdou na řadu jako poslední. První tipuji benzinový SUV.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 7. 2022 12:22

:-S :-S To sem nevykročil pravou nohou
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m_tsch 7. 7. 2022 12:24

Ale jo, však je třeba brát, dokud jsou.
m_tsch
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka